Robert Lewandowski je bil neviden na prvi četrtfinalni tekmi Lige prvakov proti Villarrealu. Tokrat je zadel z enajstih metov, Bayern pa nujno potrebuje njegove zadetek na povratni tekmi proti rumeni podmornici. Foto: Reuters

Izbranci Marca Roseja so prejšnji teden izgubili na domači zelenici proti Leipzigu z 1:4 in s tem so izgubili še zadnje možnosti za naslov. Bayern spomladi ne blesti, a si je tudi Borussia privoščila preveč spodrsljajev. Medsebojna tekma 23. aprila na Allianz Areni zelo verjetno ne bo odločilnega pomena.

Na Mercedes-Benz Areni se je zbralo 58.250 gledalcev. Že v 2. minuti si je Giovanni Reyna poškodoval stegensko mišico na desni nogi in takoj je odšel v garderobo. Julian Brandt se je moral najprej ogreti, vstopil pa je v 6. minuti.

Erling Haaland, Julian Brant in Marco Reus se veselijo zmage v Stuttgartu. Foto: EPA

Videosodnik priznal zadetek Brandta
Črno-rumeni so hitro ujeli ritem. V 8. minuti je Raphael Guerreiro z levico stresel vratnico. Štiri minute zatem je Jude Bellingham na levi strani zaposlil Erlinga Haalanda. Norvežan je prodrl v kazenski prostor in podal pred vrata, kjer je Brandt le še podstavil desnico in žoga je končala v mreži. Stranski sodnik je takoj dvignil zastavico. Posnetek si je ogledal videosodnik in hitro je ugotovil, da Haaland ni bil v prepovedanem položaju. Zadetek je veljal.

Stuttgart je imel najlepšo priložnost v prvem polčasu v 23. minuti, ko je skušal Tiago Tomas z lobom ukaniti Gregorja Kobla, a je žoga končala na mreži.

Stenzel in Sosa zadela okvir vrat
Po uri igre je branilec gostiteljev Pascal Stenzel stresel prečko. Težko prigarano zmago črno-rumenih je potrdil Brandt, ki je v 71. minuti z močnim strelom z desnico z 18 metrov presenetil slabo postavljenega vratarja Floriana Müllerja.

Gostitelji so prikazali zelo dobro predstavo, a niso bili učinkoviti. V zadnji minuti je še hrvaški branilec Borna Sosa z volejem zadel prečko. Stuttgart tako ostaja v nevarnem območju tik nad mesti, ki vodijo v drugo ligo.

Nova zelo povprečna predstava Bavarcev
Bayern spomladi ni v pravi formi. V sredo je bil nemočen v četrtfinalu Lige prvakov, Villarreal je imel ogromno priložnosti, a je zmagal le z 1:0 in v torek bo na Allianz Areni zelo napeto.
Bavarci tudi v Bundesligi niso bili pravi. Čeprav so imeli ves čas pobudo, so tudi sosedi iz Augsburga večkrat resno zapretili.

Mreži sta kljub vsemu mirovali do 82. minute, ko je z bele točke za 32. gol v sezoni zadel Robert Lewandowski. Kingsley Coman je z leve strani podal pred vrata, branilec Reece Oxford pa je z roko blokiral strel Lewandoweskega. Oglasil se je videosodnik in glavni sodnik Patrick Ittrich si je odšel pogledat posnetek ob stransko črto. Pokazal je na belo točko in Lewandowski je z močnim strelom z desnico dosegel edini zadetek na srečanju. Štiri minute pred koncem je Joshua Kimmich s 25 metrov stresel še prečko.

"V torek bomo igrali precej bolj agresivno. Stadion bo poln, vzdušje bo naelektreno in prepričan sem, da bomo napredovali v polfinale Lige prvakov," je povedal Leon Goretzka.

Veliko veselje nogometašev Uniona po zmagi na mestnem derbiju. Foto: Reuters

Gladka zmaga Uniona na mestnem derbiju v Berlinu
Olimpijski stadion v Berlinu je bil na mestnem derbiju prvič razprodan. 74.667 gledalcev se je zbralo na obračunu ekip, ki imata zelo različna proračuna, lestvica pa tega ne odraža. Hertha z bogatim lastnikom se bori za obstanek, Union pa je senzacionalno v zgornji polovici lestvice. Hertha je po porazu z 1:4 še v večjih težavah. Tudi strogi trener Felix Magath še ni uspel preporoditi ekipe.

Union je bil v prvem polčasu veliko boljši. Po pol ure igre je z glavo zadel Genki Haraguči, ki je tri leta in pol igral za Hertho.

V 49. minuti je Ishak Belfodil podal z leve strani pred vrata, kjer si je Timo Baumgartl slabo zaustavil žogo in od njegove leve roke se je odbila v mrežo za 1:1.

Trener Felix Magath, ki je Wolfsburg leta 2009 popeljal do naslov prvaka, je sedel na vroči stočlek Herthe. Prepričan je, da bo v naslednjih tekmah proti Augsburgu, Stuttgartu in Arminii zbral dovolj točk za obstanek med elito. Foto: Reuters

Union se je hitro pobral. Le tri minute zatem je Grischa Prömel zadel z glavo. Četrt ure pred koncem je hitri Sheraldo Becker ušel po desni strani in z diagonalnim strelom poslal žogo od vratnice v mrežo. Končni izid je postavil Sven Michel z roba kazenskega prostora z levico pet minut pred koncem.

Magath: Vedno mi je uspelo zagotoviti obstanek in tudi tokrat mi bo
"Moji varovanci si zelo želijo, a nimajo samozavestni. Veliko udarcev so doživeli v tej sezoni. Union je res v dobri formi, bori se za mesta v Evropi. Pomerili se bomo še s tekmeci v boju za obstanek, usodo imamo v mojih rokah. Vedno mi je uspelo zagotoviti obstanek in tudi tokrat mi bo," je odločno napovedal Magath, ki je Hamburgu zagotovil evropski naslov leta 1983. Dosegel je edini zadetek v finalu proti Juventusu.