Kevin Stöger in soigralci so se veselili najodmevnejše zmage v sezoni. Močno so se oddaljili od mest, ki vodijo v drugo ligo. Foto: EPA

Bayern je doživel tri zaporedne poraze prvič po letu 2015. Prejšnjo soboto je bil Leverkusen v obračunu vodilnih ekip boljši s 3:0, v sredo pa je sledil še poraz v Rimu na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov proti Laziu z 0:1.

Thomas Tuchel je lani v zadnjem krogu osvojil naslov po velikem spodrsljaju dortmundske Borussie. V letošnji sezoni mu ni uspelo obrniti krivulje navzgor. Foto: EPA

Napoveduje se prva sezona brez lovorike po letu 2012. Trener Thomas Tuchel, ki je marca lani nasledil Juliana Nagelsmanna, sedi na zelo majavem stolčku. Prihodnjo soboto na Allianz Areno prihaja Leipzig in vodstvo kluba bo zelo verjetno ukrepalo, saj je nekaj treba spremeniti.

Musiala kronal začetno premoč Bayerna
Začetek tekme pred 26.000 gledalci na razprodanem Vonovia-Ruhrstadionu je pripadel serijskim nemškim prvakom. Po četrt ure igre je Leon Goretzka na desni strani kazenskega prostora zaposlil Jamala Musialo, ki je z desno nogo žogo poslal pod prečko.

Bochum še pred odmorom do preobrata
Sedem minut pred odmorom je Musiala izgubil žogo na sredini igrišča, gostitelji so izvedli protinapad. Anthony Losilla je zaposlil Takumo Asana, Japonec pa je z diagonalnim strelom z desno nogo s 15 metrov ukanil Manuela Neuerja. V 44. minuti je po podaji iz kota Kevin Schlotterbeck s petih metrov z glavo zabil žogo pod prečko za vodstvo Bochuma.

Prvi polčas je bil zaradi protesta navijačev, ki so na zelenico metali teniške žogice, podaljšan za 14 minut.

Vratar Manuel Neuer se je jezil na soigralce, ki so znova popolnoma odpovedali. Foto: EPA

Nova velika neumnost Upamecana
Tudi v drugem polčasu so Bavarci napadali jalovo. V 77. minuti je po podaji iz kota Dayot Upamecano s komolcem v glavo zadel Schlotterbecka. Branilec Bayerna, ki je v 34. minuti zamenjal poškodovanega Noussairja Mazraouija, je prejel drugi rumeni karton. Izključen je bil že v sredo v Rimu. Znova si je privoščil veliko napako in Bochum je imel na voljo najstrožjo kazen. Uspešno jo je izvedel Kevin Stöger. Neuer se je vrgel v pravo smer, a je bil malce prekratek.

Kane le še omilil poraz
V zadnjih minutah je Bayern vse stavil na napad. Leroy Sane, ki je tokrat vstopil šele po uri igre, je v 86. minuti preigral tri branilce Bochuma, njegov strel pa je sijajno odbil vratar Manuel Riemann. Minuto zatem je po prodoru Mathysa Tela znižal Harry Kane. Anglež je le še potisnil žogo v prazno mrežo.

Bochum se je fanatično branil in zdržal pritisk tudi v osmih minutah sodnikovega dodatka. To so bile velike tri točke v boju za obstanek. V Münchnu se pričakuje napet teden.

Jeremie Frimpong in Amine Adli sta zrežirala že 18. zmago Leverkusna. Foto: EPA

Leverkusen ni blestel v Heidenheimu, a je vseeno odnesel poln izkupiček
Nov spodrsljaj Bayerna je na široko odprl vrata na poti do naslova Leverkusnu. Heidenheim se je dobro upiral farmacevtom, ki pa so vseeno osvojili tri točke (1:2) in ostajajo neporaženi v letošnji sezoni v vseh tekmovanjih. Odigrali so 32 tekem.

Jeremie Frimpong je zadel z levico v sodnikovem dodatku prvega polčasa po lepi podaji Aminehja Adlija, ki je nato povišal na 0:2 v 81. minuti. Tri minute pred koncem je znižal Tim Kleindienst z glavo.

Gladka zmaga Leipziga
Leipzig je ugnal Borussio iz Mönchengladbacha z 2:0. Gostitelje je v vodstvo popeljal Xavi Simons v 14. minuti. Odlični napadalec Lois Openda je v 57. minuti postavil končni izid z mojstrskim lobom. Stranski sodnik je prehitro dvignil zastavico. Posnetek si je ogledal videosodnik in opazil, da se je Openda izognil prepovednemu položaju.

Benjamin Šeško je igral od 67. minute, Kevin Kampl pa je sedel na klopi. V 73. minuti je imel lepo priložnost Šeško, a je z diagonalnim strelom z desne strani malce zgrešil vrata.