Francesco Totti je z najstrožje kazni rutinsko matiral Samirja Handanovića. Foto: EPA
Rodrigo Palacio
Rodrigo Palacio je izenačil tik pred odmorom. Foto: EPA
Paul Pogba
Paul Pogba je igral namesto poškodovanega Andree Pirla in navdušil z dvema zadetkoma. Foto: EPA
Sergio Floccari
Sergio Floccari je bil najboljši igralec tekme Palermo - Lazio. Foto: EPA

Prvo ime tekme v Torinu je bil z dvema zadetkoma 19-letni Francoz Paul Pogba, ki je igral namesto poškodovanega Andree Pirla. Prvi gol v 41. minuti je bil prava mojstrovina, z več kot 30 metrov je nekdanji član Manchester Uniteda z močnim strelom z desnico zadel daljši zgornji kot. Tudi v 66. minuti, ko je povišal na 2:0, je močno meril od daleč, le da tokrat nizko. Zmago "stare dame" sta potrdila Mirko Vučinić in Alessandro Matri.

Gostje, ki so nazadnje doma premagali Inter in Fiorentino, so bili v prvem polčasu premalo pogumni. Bolni Antonio Di Natale (14 golov v tej sezoni) je začel na klopi, nato pa vstopil takoj po odmoru, ko je Udinese zaigral malce bolje. Po drugem zadetku Pogbaja pa je bilo tekme tako rekoč konec.
Hernanes rešil točko
Lazio je v Palermu vodil z 0:1, nato je sodnik zaradi domnevno nedovoljenega položaja nepravilno razveljavil zadetek za 0:2. Gostitelji so z dvema goloma v treh minutah 20 minut pred koncem prišli v vodstvo z 2:1, točko Rimljanom pa je po prekršku nad strelcem prvega in razveljavljenega drugega zadetka Sergiom Floccarijem z 11-metrovke zagotovil Hernanes.

Delitev točk na derbiju na Olimpicu
Ne nedeljski večerni tekmi sta Roma in Inter na Olimpicu remizirala (1:1). Gostitelji so začeli odločno, premoč so kronali v 22. minuti. Andrea Ranocchia je podrl Michaela Bradleyja v kazenskem prostoru. Z bele točke je Francesco Totti poslal Samirja Handanovića v napačno smer. V 36. minuti je bil Inter blizu izenačenja, Marko Livaja je zadel vratnico. V zadnji minuti prvega dela je izenačil Rodrigo Palacio po podaji Alejdandra Gargana.

"Sarma" obranil nevaren strel Lamele
V drugem polčasu je imela Roma veliko priložnosti. Osvaldo, Erik Lamela in Ivan Piris v zaključku niso bili zbrani. Sedem minut pred koncem je Handanović lepo obranil strel Lamele z levico in priigral točko črno-modrim. Trener Andrea Stramaccioni je bil zelo zadovoljen in je čestital svojim varovancem po zadnjem pisku na Olimpicu.

Genoa odpustila trenerja
Po porazu Genoe proti Catanii (0:2) je klub, kjer igra tudi Luka Krajnc, odpustil trenerja Luigija Delnerija. Genoo, ki ima trenutno 17 točk, čaka boj za obstanek. Delneri je moštvo prevzel lani oktobra. Mediji namigujejo, da ga bo zamenjal Davide Ballardini, ki je ekipo že vodil pred dvema letoma.