Aaron Ramsey je v 8. minuti zatresel mrežo Liverpoola, a zadetek ni veljal zaradi prepovedanega položaja. Foto: Reuters
Petr Čech
Petr Čech se je v prvem polčasu nekajkrat zelo izkazal. Češki vratar je bil v slabi formi proti West Hamu, tokrat pa je zelo popravil vtis. Foto: Reuters
Alexis Sanchez
Alexis Sanchez je bil najbližje zadetku za Arsenal. Foto: EPA

60.080 gledalcev na stadionu Emirates je uživalo v vrhunski predstavi. Arsenal je imel precej več žogo v svojih nogah (66:34 %), imel je tudi več strelov (19:15), Liverpool je zadel dve vratnici, enkrat pa se je zatresel tudi okvir vrat Simona Mignoleta.
Coutinho dvakrat v okvir vrat
Gostje so začeli zelo odločno. Emre Can je v 2. minuti podal do Christiana Bentekeja, ki je meril mimo vrat. Belgijski napadalec je v naslednji minuti prodrl po desni strani in podal pred vrata, Philippe Coutinho pa je stresel prečko.

Zadetek Ramseyja razveljavljen
Arsenal je odgovoril v 5. minuti, ko je Alexis Sanchez z glavo meril prek vrat. Tri minute zatem je Santi Cazorla sijajno podal do Aarona Ramseyja, ki je matiral Simona Mignoleta, a je stranski sodnik dvignil zastavico. Zelo sporna odločitev.

Čech preprečil vodstvo Liverpoola
V 24. minuti je James Milner skušal ob bližnji vratnici presenetiti Petra Čecha, ki pa je bil zbran. Vratar gostiteljev se je izkazal v 39. minuti, ko je po podaji Roberta Firmina z leve strani do strela z bližine prišel Benteke. Klop Liverpoola je že dvignila roke, a se je Čech izkazal s parado.

Liverpool odlične igre v prvem polčasu ni uspel kronati tudi v zadnji minuti, ko je Coutinho z leve strani prodrl v kazenski prostor in poskusil z diagonalnim strelom, Čech je uspel žogo odbiti v vratnico.
Mignolet junak v drugem delu
Po uri igre sta Cazorla in Olivier Gioud kombinirala v kazenskem prostoru, žoga je prišla do Sancheza, ki je zadel zunanji del vratnice. Arsenal je stopnjeval pritisk. V 70. minuti je nevaren strel Girouda odlično obranil Mignolet, ki je žogo odbil z levega spodnjega kota. Vratar Liverpoola se je izkazal še v 94. minuti, ko je odbil nevaren poskus Alexa Oxladea Chamberlaina z levo nogo.
Prvič po januarju 1999 sta se Arsenal in Liverpool razšla brez zadetkov. Gostje ostajajo neporaženi v letošnjem prvenstvu, še vedno niso prejeli gola, topničarji pa so na domači zelenici še brez zmage.