Ross Barkley je preprečil prvi poraz Chelseaja v letošnji sezoni Premier lige. Foto: Reuters
Jose Mourinho je bil po koncu skorajda udeležen v incident, a so ga ustavili varnostniki. Ko se je umiril, je le stisnil roko Mauriziju Sarriju. Foto: Reuters
Antonio Rüdiger je z glavo popeljal Chelsea v vodstvo. Foto: Reuters

Londončani so v zaključku jalovo napadali in dišalo je po njihovem prvem porazu v sezoni. V zadnjem napadu je po predložku David Luiz z glavo stresel vratnico, odbita žoga je prišla do Antonia Rüdigerja, ki mu je vratar David de Gea strel obranil. Odbita žoga je prišla do rezervista Barkleyja, ki jo je le še pospravil v mrežo.

Mourinho skočil za enim izmed trenerjev Chelseaja
Ob izenačenju je eden izmed trenerjev Chelseaja Marco Ianni stekel mimo klopi Manchestra in s pretiranim slavjem sprovociral Mourinha do te mere, da je skočil za njim. Portugalskega stratega so varnostniki zadržali tik pred vhodom v predor, kamor je odšel pomočnik Maurizia Sarrija. Sodnik je kmalu odpiskal konec tekme. Ko je vidno jezni Mourinho korakal z igrišča, je v zrak dvignil tri prste in navijačem Chelseaja dal vedeti, koliko naslovov je osvojil s klubom s Stamford Bridgea.

Prvi polčas je sicer pripadel Chelseaju, ki je povedel v 21. minuti prek Rüdgerja. Nemški reprezentant je ostal povsem sam po predložku s kota (zamudil je Pogba) in z glavo zabil žogo v mrežo De Gee.

Rdeče vrage v igro vrnil Martial
V drugem polčasu je na sceno stopil Anthony Martial. Najprej je v 55. minuti izid izenačil s strelom s šestih metrov ob ležečem Marcosu Alonsu, ki je predhodno padel, a sodnik ni prekinil tekme.

Manchester je povedel v 73. minuti, ko je Martial s prefinjenim strelom s 15 metrov še drugič premagal najdražjega vratarja na svetu Kepo.
A zmaga Mourinhu očitno ni bila usojena niti tokrat. Za uteho mu ostaja, da je z Manchester Unitedom osvojil prvo točko na štirih gostovanjih pri Chelseaju. Pred tem je izgubil vse tri dvoboje s skupno razliko v golih 6:0.
Mourinho: Izid je nepravičen
"Fantastična tekma, takega izida si nismo zaslužili, a to je nogomet. Bili smo boljša ekipa, tudi v prvem polčasu, ko smo izgubljali. Imeli smo nadzor nad igro in bili taktično boljši. Dobili smo dva gola po predložkih, morali bi se bolje odzvati," je tekmo ocenil Mourinho. O incidentu pa: "Ni bil sporen moj odziv, ampak neprimerno vedenje enega izmed Sarrijevih pomočnikov, ki ni bil vljuden. Sarri je uredil situacijo. Oba sta se mi opravičila in opravičilo sem sprejel. Zame je zgodba končana," je povedal Mourinho.
Sarri je bil zadovoljen z izkupičkom: "Igrali smo dobro prvo uro, nato pa smo padli pod njihov vpliv. Igrali so zelo fizično in v tem je Manchester boljši. Razočaran sem nad zadnjimi 30 minutami. Lahko bi zmagali, a na koncu je ena točka dovolj."

Manchester City prepričljiv, Liverpool s težavami
Na vrhu lestvice po zmagah ostajata Manchester City in Liverpool. Varovanci Pepa Guardiole so gladko s 5:0 odpravili Burnley, medtem ko se je Liverpool v večernem obračunu mučil pri predzadnjem Huddersfieldu. Mož odločitve je bil v 24. minuti Mohamed Salah, ki je na 83. tekmi angleškega prvenstva dosegel svoj 50. gol. Vratarja gostiteljev je ukanil z diagonalnim strelom s približno osmih metrov po lepi podaji Shaqirija. Huddersfield je v nadaljevanju nenehno grozil, vendar je Liverpool s precej sreče mrežo ohranil nedotaknjeno.