Charlie Adam je s pomočjo Joleona Lescotta zatresel mrežo in ekspresno izenačil na 1:1. Foto: EPA
Vincent Kompany (Manchester City)
Vincent Kompany je v 31. minuti City povedel v vodstvo. Foto: Reuters
Liverpool's Lucas (R) challenges Manchester City's James Milner
Ostrih dvobojev na zelenici ni manjkalo. Takole sta se za žogo borila James Milner in Lucas Leiva. Foto: Reuters
Dirk Kuyt in David Silva
David Silva je imel v zaključku tekme sijajno priložnost, da doseže zmagoviti zadetek, a je v kazenskem prostoru Liverpoola preveč kompliciral, na njegov strel pa so bili na golovi črti pripravljeni kar trije branilci Liverpoola, ki so žogo brez težav izbili. Foto: EPA
Dirk Kuyt
Gostitelji so bili v drugem polčasu precej boljši od svojega nasprotnika (razmerje v strelih je bilo 17:7), a tako želenega zmagovitega zadetka niso dosegli. Takole je v enem izmed napadov po Kuytovem strelu žoga švignila mimo desne vratnice Joeja Harta. Foto: EPA
Mario Balotelli
Mario Balotelli, ki je bolj kot s predstavo na igrišču več pozornosti požel s frizuro, je v igro vstopil v 65. minuti, a je moral že slabih 20 minut pozneje zaradi drugega prejetega rumenega kartona predčasno pod prho. Foto: EPA
Kenny Dalglish in Roberto Mancini
Po tekmi je Kenny Dalglish, kot je to na Anfieldu že od nekdaj v navadi, menedžerja nasprotne ekipe povabil na kapljico rujnega. Mancini je povabilo sprejel. Foto: Reuters

Pred začetkom srečanja so se z minuto molka poklonili Luci Jonesu, 5-letnemu sinu Liverpoolovega vratarja Brada Jonesa, ki je prejšnji teden umrl po hudem boju z levkemijo, in dozdajšnjemu valižanskemu selektorju Garyju Speedu, ki so ga v nedeljo dopoldne v lastni hiši našli mrtvega.

Reina z veliko mero sreče ostal na zelenici

Derbi so bolje začeli gostje, ki so takoj planili na vrata gostiteljev, a si jim kakšne večje priložnosti ni uspelo priigrati. Še najlepšo v uvodnih minutah so si priigrali po napaki domače obrambe, ko je José Enrique nespretno podal žogo svojemu vratarju, ta pa je ob strelu Sergia Agüera zunaj kazenskega prostora igral z roko, a je glavni sodnik Martin Atkinson incident spregledal. Že nekaj trenutkov pozneje je s prodorom znova zapretil Agüero, ki pa ob opreznih Martinu Škrtlu in Danielu Aggerju ni prišel do zaključnega strela.

Dva zadetka v dveh minutah
Liverpool je umiril začetni nalet sinjemodrih, večkrat je napadel vrata vodilne ekipe letošnjega prvenstva, a gostujočega vratarja Joeja Harta ni resneje ogrozil. City je pretil iz protinapadov, zadetek pa je dosegel iz prekinitve - po podaji iz kota je v 31. minuti žogo v malo mrežico poslal Vincent Kompany. Veselje gostujočih navijačev se še ni poleglo, ko je bil izid poravnan. Strel Charlieja Adama je le dve minuti pozneje v lastno mrežo preusmeril Joleon Lescott.

Hart preprečil preobrat
V 37. minuti bi rdečim skoraj uspel popolni preobrat, po lepi akciji Luisa Suáreza in Dirka Kuyta je z razdalje znova poskusil Adam, a mu je veselje preprečil dobro postavljeni Hart. Minuto pozneje je po dvojni podaji s Suárezom z diagonalnim strelom poskusil še Glen Johnson, vendar je ostalo pri 1:1. Kljub močnejšemu pritisku rdečih in nevarnemu strelu Agüera tik ob koncu polčasa se izid do odmora ni spremenil.

Liverpool oblegal Cityjeva vrata
Drugi polčas so bolje začeli Liverpoolčani, že v 4. minuti nadaljevanja je zapretil Jordan Henderson, ki ni prišel do zaključnega strela, v 53. minuti je z glavo poskusil še Kuyt. City nikakor ni našel poti do domačega gola, v 67. minuti je po Suárezovi podaji z roba kazenskega prostora nevarno sprožil še Stewart Downing. Napadi Liverpoola so se nadaljevali, dobrih pet minut pozneje bi Lescott po Suárezovi podaji skoraj še drugič zatresel svojo mrežo, a se je žoga na njegovo srečo odbila od Harta in nato od Kuyta v golavt.

Balotelli (spet) izključen
Napadi gostiteljev niso pojenjali. V 77. minuti je iz neposredne bližine Hartove dlani ogrel Škrtel, že v naslednjem hipu je bil Kuyt ob strelu Downinga za las prekratek. V 83. minuti si je rezervist Mario Balotelli, ki je po dobri uri igre zamenjal Agüera, s prekrškom nad Škrtlom prislužil še drugi rumeni karton in posledično predčasno pot pod prho. Kenny Dalglish je hitro zamenjal Kuyta z Andyjem Carrollom. Najlepšo priložnost Cityja v drugem polčasu je po sijajnem prodoru Edina Džeka zapravil David Silva, ki se je znašel iz oči v oči s Joséjem Reino, a mu žoge ni uspelo spraviti v mrežo, zmago pa bi rdečim lahko v 93. minuti priborila Carroll in Suárez, vendar je po odličnem posredovanju Harta ostalo pri delitvi točk.

13. krog

LIVERPOOL - MANCHESTER CITY 1:1 (1:1)
Lescott 33./ag; Kompany 31.
RK: Balotelli 83./Man City.

Liverpool: Reina, Johnson, Enrique, Škrtel, Agger, Leiva, Adam, Henderson, Downing, Kuyt (84./Carroll), Suárez.

Manchester City: Hart, Richards, Kompany, Lescott, Clichy, Milner, Barry, Y. Touré, Silva (90./K. Touré), Nasri (65./Balotelli), Agüero (82./Džeko).

Sodnik: Martin Atkinson

SWANSEA - ASTON VILLA 0:0

Sobotne tekme:
CHELSEA
- WOLVERHAMPTON 3:0 (3:0)
Terry 7., Sturridge 30., Mata 45.

MANCHESTER UNITED - NEWCASTLE UNITED 1:1 (0:0)
Hernandez 49.; Ba 64./11-m
RK: Gutierrez 79./Newcastle

ARSENAL - FULHAM 1:1 (0:0)
Vermaelen 82.; Vermaelen 65./ag

NORWICH CITY - QUEENS PARK RANGERS 2:1 (1:0)
Martin 14., Holt 73.; Young 59.

SUNDERLAND - WIGAN 1:2 (1:1)
Larsson 8.; Gomez 44./11-m, Di Santo 90.

WEST BROMWICH - TOTTENHAM 1:3 (1:1)
Mulumbu 10.; Adebayor 26., 90., Defoe 81.
Adebayor (Tottenham) je v 26. minuti zapravil 11-metrovko.

STOKE CITY - BLACKBURN 3:1 (1:0)
Delap 28., Whelan 58., Crouch 72.; Rochina 86.

BOLTON - EVERTON 0:2 (0:0)
Fellaini 49., Vellios 78.
RK: Wheater 19./Bolton

MANCHESTER CITY 13 11 2 0 43:12 35 MANCHESTER UNITED 13 9 3 1 30:13 30 TOTTENHAM 12 9 1 2 26:16 28 NEWCASTLE 13 7 5 1 19:12 26 CHELSEA 13 8 1 4 28:17 25 LIVERPOOL 13 6 5 2 17:12 23
ARSENAL 13 7 2 4 26:23 23
ASTON VILLA 13 3 7 3 16:17 16
EVERTON 12 5 1 6 15:16 16 NORWICH 13 4 4 5 19:21 16 QUEENS PARK RANG. 13 4 3 6 14:24 15 STOKE CITY 13 4 3 6 13:23 15 SWANSEA 13 3 5 5 12:16 14
WEST BROMWICH A. 13 4 2 7 12:20 14 FULHAM 13 2 6 5 15:16 12
SUNDERLAND 13 2 5 6 15:15 11 WOLVERHAMPTON 13 3 2 8 13:23 11 BOLTON 13 3 0 10 19:31 9 WIGAN 13 2 3 8 12:24 9 BLACKBURN 13 1 4 8 17:30 7