Ashley Barnes je Burnleyju prinesel točko na Etihadu. Foto: Reuters
Hugo Lloris
Fantastični Hugo Lloris je zaklenil svoja vrata na White Hart Lanu. Foto: Reuters
Sadio Mane
Sadio Mane je takole ukanil nemočnega Chelseajevega vratarja Thibauta Courtoisa in Southampton povedel v vodstvo. Foto: Reuters
Eden Hazard
Eden Hazard je z osmim zadetkom v letošnji izvedbi Premier lige svoji ekipi prinesel točko. Foto: Reuters
Danny Welbeck
Arsenalov napadalec Danny Welbeck je dosegel odločilni zadetek na tekmi v vzhodnem Londonu. Foto: Reuters

Varovanci Manuela Pellegrinija so srečanje v Manchestru sicer začeli odlično, v 23. minuti je z nizkim strelom mrežo zatresel David Silva, še pred odmorom je vodstvo po podaji Samirja Nasrija podvojil Fernandinho, ki je z 20 metrov mojstrsko žogo neubranljivo poslal pod prečko v gol.

Vendar pa to ni bilo dovolj za poln izkupiček točk. Že v drugi minuti nadaljevanja je iz neposredne bližine zaostanek prepolovil George Boyd, veliko točko pa je gostom prinesel Ashley Barnes. 25-letni angleški napadalec je v 81. minuti zadel iz polvoleja in osrečil lastne navijače, predvsem pa tudi privržence Chelseaja in Manchester Uniteda.

Silovit pritisk Uniteda, izjemne obrambe Llorisa
Rdeči vragi so srečanje na White Hart Lanu proti Tottenhamu začeli izjemno, hitro so pritisnili nasprotnika na svojo polovico in si priigrali nekaj zelo lepih priložnosti. Še posebej je bilo v kazenskem prostoru Huga Llorisa vroče med 19. in 24. minuto, ko so se gostitelji krčevito branili in naposled tudi ubranili. Najprej je Lloris ubranil strel Radamelu Falcau, kmalu zatem je Juan Mata po rahlo odbitem prostem strelu zatresel vratnico, v 24. minuti so gostje zadetek tudi dosegli: Phil Jones je z glavo sprožil proti vratom, žogo je izbil Jan Vertonghen, a je počasni posnetek pokazal, da je okroglo usnje v celotnem obsegu pred izbijanjem že prešlo golovo črto. Vseeno zadetek ne bi obveljal, saj je bil angleški reprezentant v prepovedanem položaju. Pritisk varovancev Louisa van Gaala ni pojenjal, po dobre pol ure igre je iz protinapada še enkrat zapretil Falcao, a je bil Lloris kos tudi temu poskusu.

Francoski vratar je vsakič znova rešil svoje soigralce, še najbolj se je izkazal v 40. minuti, ko je Robin van Persie ušel dvema branilcema in se z njim znašel iz oči v oči, a je tudi tokrat mreža ostala nedotaknjena. Na odmor sta ekipi odšli z začetnim izidom.

Mason zapravil najlepšo priložnost ostrog
Tottenham je drugi polčas začel precej bolje kot prvega, a kakšnih resnejših priložnosti si niso pripravili. V deseti minuti nadaljevanja so rdeči vragi znova zapretili, po predložku z desne je iz neposredne bližine žogo čez gol spravil van Persie. Najlepšo priložnost za United, ki je lansko sezono sklenil na sedmem mestu, je v 67. minuti zapravil Mata, ki je po krasni podaji rezervista Rafaela da Silve z desne strani neovirano sprožil prek vrat. Proti koncu tekme so bili nekoliko podjetnejši gostitelji, največjo priložnost za zmago pa je v 82. minuti zapravil Ryan Mason. Ta ni izkoristil fantastične globinske podaje Harryja Kana, z desne strani je žogo poslal čez gol sicer Davida De Gee. Po treh minutah dodatka je glavni sodnik Jonathan Moss odpiskal konec derbija.

Southampton zadržal Chelsea
Z remijem se je končala tudi tekma v Southamptonu, kjer so varovanci Ronalda Koemana uspeli iztržiti točko proti vodilnemu Chelseaju. Gostitelji so povedli v 17. minuti, ko je Dušan Tadić s fantastično globinsko podajo zaposlil Sadia Maneja, senegalski napadalec pa je hladnokrvno 'iz prve' matiral nemočnega Chelseajevega vratarja Thibauta Courtoisa. A še pred odmorom so Londončani izid poravnali, Fraserja Forsterja je po lepem preigravanju z diagonalnim strelom ukanil Eden Hazard. V nadaljevanju je ekipa Joseja Mourinha lovila zmago in tri pomembne točke, a je ostalo pri neodločenem izidu. Za sporni trenutek je v 56. minuti poskrbel tudi glavni sodnik Anthony Taylor, čigar piščalka je po domnevnem prekršku nad Cescom Fabregasom v kazenskem prostoru gostiteljev ostala nema.

Chelsea je po remiju v Southamptonu (1:1) ohranil vodilni položaj na lestvici Premier lige. To mu je po sezonah 2004/05, 2005/06 in 2009/10 uspelo četrtič. V vseh treh omenjenih sezonah so modri s Stamford Bridgea maja tudi postali angleški prvaki.

Topničarji dobili mestni derbi
Slast zmage pa so v 19. krogu vendarle okusili nogometaši Arsenala, ki so na Upton Parku dobili mestni derbi z West Ham Unitedom (1:2). Topničarji so v napadu dovolj storili že v prvem polčasu, ko so si priigrali neulovljivo prednost. Najprej je bil z bele točke po prekršku Winstona Reida natančen Santi Cazorla, hip zatem je za 0:2 zadel Danny Welbeck. Angleški reprezentančni napadalec se je po odličnem delu in podaji Alexa Oxlada-Chamberlaina brez večjih težav vpisal med strelce. V nadaljevanju so kovači zaostanek zmanjšali prek Cheikhouja Kouyateja, a tako želenega izenačujočega zadetka jim kljub silovitemu pritisku v izdihljajih tekme ni uspelo doseči.