21-letni Robert Kurež je dosegel 11. gol v prvenstvu, drugega v spomladanskem delu. Foto: MMC RTV SLO/Ervin Čurlič
Liridon Osmanaj in Slobodan Vuk (Domžale)
Domžalčani so hitro preboleli boleč sobotni poraz z Olimpijo in so z 2:0 premagali Rudar. Foto: Aleš Fevžer
Enis Đurković in Damir Skomina
Enis Đurković je dosegel 12. gol sezone, nato pa bil z ubranjenim strelom še podajalec za 2:0. Foto: Aleš Fevžer
Celjani še drugič v letošnji sezoni ugnali Maribor
Domžalčani končno slavili doma
Galešić odločil v Kopru
Kosič ostaja 100-odstoten na klopi Triglava
Evrogol Denisa Topolovca v Kidiričevem

Štajerski derbi med Celjem in Mariborom so dobili gostitelji z 2:1. Vijoličasti imajo tako na vrhu lestvice še vedno enajst točk naskoka pred zmaji.
Slalomiranje pred mariborskimi vrati
Celjani so povedli že v 3. minuti, ko je Bajde sprožil z razdalje, Jasmin Handanović pa je žogo le odbil do Andraža Žureja, ki mu ni bilo težko zadeti. Čez nekaj minut je Gorazd Zajc po slalomu v mariborski obrambi izigral Handanovića in zaposlil Aleksandra Srdića, čigar strel je na golovi črti ubranil branilec Nejc Potokar.

Rezervist Berić izkoristil darilo
Čez 20 minut sta sledila nov slalom Zajca in nova podaja do Srdića, ki pa je tokrat hladnokrvno zadel za 2:0. Priložnosti "grofov" so se še vrstile, Žurej je zadel vratnico, zaradi česar se je moral Darko Milanič odzvati. V igro je poslal Roberta Berića, ki je že čez dve minuti izkoristil veliko darilo celjskega vratarja Matica Kotnika in še pred odmorom znižal na 2:1.

Tudi v nadaljevanju so bili gostitelji veliko nevarnejši, pri strelu Bajde v 49. minuti se je končno izkazal tudi Handanović, v 81. minuti pa je Žurej po močnem strelu z vrha kazenskega prostora znova zadel vratnico.

Nikezić zastreljal priigrano najstrožjo kazen
Klub iz Kidričevega je med črnim nizom, ki se je začel že oktobra lani, osvojil vsega štiri točke in kar 10-krat izgubil, zdaj pa ko se je znašel v boju za obstanek, premagal drugouvrščeno Olimpijo, ki je spomladi štirikrat zmagala in dvakrat remizirala, ob tem pa dosegla kar 18 golov.

Presenečenje je že v 10. minuti napovedal prvi strelec Aluminija Robert Kurež, ki je izkoristil izvrstno podajo Leona Črnica. Olimpija je jalovo kombinirala in si je priigrala bolj malo resnih priložnosti. Najlepša se je "zeleno-belim" ponudila v 59. minuti, ko je Aljaž Medved v svojem kazenskem prostoru zrušil Nikolo Nikezića.

Topolovec s 35 m v levi zgornji kot
Črnogorec je sam izvedel enajstmetrovko, a je zgrešil vrata. V 78. minuti je Nikezić zatresel domačo mrežo, a iz prepovedanega položaja. Dobro minuto pozneje je bila tekma odločena s pravim evrogolom. Branilec Denis Topolovec je izvedel prosti strel s 35 m in mojstrsko zadel levi zgornji kot gostujočih vrat.

Kranjčani s Kosićem prehiteli Goričane
Triglav pod vodstvom novega trenerja Dušana Kosiča ohranja stoodstotni izkupiček, saj so "orli" dobili še drugo tekmo. Tokrat so doma v Kranju z 2:0 premagali padajočo Gorico in jo s tem prehiteli na 7. mestu lestvice. Osrednje ime tekme je bil Enis Đurković, ki je najprej po "odbitku" dosegel 12. gol sezone, nato pa je po njegovem strelu Aleš Poplatnik postavil končni izid. Velike klubske težave Goričanov so se preselile na igrišče, kjer "vrtnice" že pet tekem čakajo na novo zmago.

Brez trenerja, a gladko do zmage
Domžale so morale odigrati tekmo brez kaznovanega trenerja Stevana Mojsilovića, zato je na klopi odločal Luka Elsner. "Ravbarji" so povedli v 18. minuti, ko je po kotu v kazenskem prostoru Rudarja najvišje skočil Darko Zec, a slabo zadel žogo, tako da je ta končala pri Gabru Dobrovoljcu, ki je z nogo ukanil nasprotnega vratarja. V 41. minuti pa so Domžalčani podvojili prednost, ko je Slobodan Vuk prišel do žoge po strelu Marka Kovjenića s 25 metrov in zadel z dobrih desetih metrov. Domžalčani ostajajo tretji in na dobri poti v Evropo.

Galešić z "dvojčkom" proti Muri
Koper je še tretjič letos premagal Muro, tokrat s 3:1, in utrdil 4. mesto na lestvici. Domači so povedli iz prvega resnega napada. Leo Štulac je žogo mojstrsko s prsmi sprejel približno 18 metrov od gola, nato pa z volejem zadel v levi kot Murinih vrat. Sredi 2. polčasa se je razigrani Goran Galešić z okoli 25 m nenadoma odločil za strel in podvojil vodstvo Kopra. Zasluženi zadetek so gosti dosegli v 87. minuti. Z lepim golom s prostega strela s 25 m je nase opozoril Marko Šimić. Ko so gledalci mislili, da se bo tekma zapletla, pa je vsega nekaj trenutkov pozneje Galešić s skoraj 30 metrov z duhovitim lobom premagal Filipa Drakovića za končnih 3:1.

Sneg dvakrat prestavil zdaj s soncem obsijani krog
Pretekli konec tedna so v Prvi ligi že odigrali 28. krog, zdaj pa slovenske nogometne prvoligaše čakajo tekme 25. kroga. Kako to? Sneg, ki je kar dvakrat prestavil tekme.