Ljubljančani so povedli v prvem polčasu z golom Ivana Durdova, v drugem delu pa so padli še štirje zadetki. Najprej je avtogol dosegel vratar Aluminija Lan Jovanović, od 55. do 80. minute pa so zadeli še Durdov, Marko Brest in Pedro Lucas.

Aluminij je bil v uvodnih minutah nevarnejši. Največjo priložnost je zapravil Stanislav Krapuhin, ki mu s petih metrov z glavo ni uspelo matirati Matevža Vidovška.

Petarda Olimpije proti skromnemu Aluminiju

Zmaji so povedli v 19. minuti, ko je Agustin Doffo lepo zaposlil zelo dobro utekajočega Ivana Durdova, ta pa je premagal Jovanovića. Hitro bi lahko bila prednost višja, z razdalje je odlično streljal Marcel Ratnik, a se je zatresla le prečka.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Gostje so bili znova nevarnejši tekmec ob koncu prvega dela. Najprej se je moral ob strelu Jovanovića z razdalje izkazati Vidovšek, ki je zaustavil tudi drugi zaključek Toma Kljuna, strel Bamba Susse pa je bil blokiran v kot.

Kmalu po odmoru pa so Ljubljančani prednost povišali. Agba je nevarno streljal s kakšnih 20 metrov, zadel prečko, žoga pa se je nesrečno za gostujočega vratarja odbila od njegovega hrbta in za las prečkala ciljno črto, preden jo je Jovanović še lahko ujel.

Zadetek je pri Aluminiju povzročil razpad sistema, saj so kmalu prejeli še tretji gol. Marko Brest je pred tem streljal mimo, nato pa je v 55. minuti Jorge Silva podal z desne strani pred gol Kidričanov, kjer je bil najspretnejši Durdov za svoj drugi gol na tekmi.

Po enem nenevarnem poskusu na obeh straneh so nogometaši Olimpije zadeli še četrtič. Predložek Nemanje Motike je proti svojemu nekdanjemu klubu z glavo izkoristil Brest. V 81. minuti je v mreži Aluminija končal še ena žoga, strel Saara Fadide je Jovanović še ubranil, žoga pa se je odbila do Pedra Lucasa, ki mu žoge ni bilo težko poslati v prazno mrežo.

Zadetki s tekme Kalcer Radomlje – Mura

Rezervist Čakš odločil dvoboj takoj po vstopu v igro

Na prvem srečanju 32. kroga je Mura v Domžalah z 2:1 ugnala Kalcer Radomlje. Dvoboj je v 73. minuti odločil rezervist Robert Čakš, ki je v igro vstopil nekaj sekund prej. Visokorasli napadalec je izkoristil podajo v prostor, izigral Gabra Dobrovoljca in premagal Emila Velića.

Prekmurci so v vodstvo prišli iz prve prave priložnosti. V 8. minuti si je Ognjen Gnjatić privoščil napako. Žogo mu je odvzel Ben Cottrell, ta pa je prišla do samega Amadeja Maroše, ki je z roba kazenskega prostora natančno s pomočjo vratnice zadel za vodstvo.

Izenačenje se je zgodilo v 37. minuti. Poskus Madžida Šošića s prostega strela na robu kazenskega prostora je Mihelak odbil v prečko, tudi poskus Mosesa Barnabasa z glavo je nato zadel prečko, žogo pa je v gol v tretje le spravil Uroš Korun.

Drugi polčas je bil z vidika priložnosti precej skromen. Muraši so zmag dosegli v 73. minuti, ko je srečanje odločil Čakš. Radomljani so v zaključku skušali vsaj izenačiti, a je nekaj polpriložnosti ostalo neizkoriščenih.