Celjani so se veselili četrte zaporedne zmage. Večino tekme so popolnoma nadigrali goste iz Domžal, ki so izgubili četrtič na zadnjih petih tekmah. Celjani so zapravili veliko priložnosti in imeli ogromno terensko premoč (streli 16:3, v okvir vrat 9:2), tako da so bili gostje dolgo časa v igri za vsaj točko.

Velika premoč Celja v prvem polčasu
Celjski nogometaši, ki so pogrešali kaznovanega Nina Kouterja ter poškodovane Matjaža Rozmana, Aljošo Matka in Matica Vrbanca, so že po dobri minuti v enem napadu dobili dve priložnosti. Najprej je Tamar Svetlin zadel prečko, nato pa je še Jegor Prucev sprožil iz prve ter žogo poslal malce previsoko. V 3. minuti je po podaji z leve strani Julien Lamy zgrešil iz bližine.

Damir Krznar je zelo uspešno začel na klopi Celja. Na uvodnih dveh tekmah je osvojil šest točk, naslednjo nedeljo pa ga čaka velik test proti Olimpiji. Foto: www.alesfevzer.com

Vuklišević spretno zatresel mrežo z volejem
Domači igralci so še naprej prevladovali in nizali akcije. V 19. minuti so iztržili kot, po njem pa so se gostje reševali na golovi črti. Nekaj sekund zatem, v začetku 21. minute, pa so izbranci Damirja Krznarja povedli. Damjan Vuklišević je z volejem pospravil žogo v mrežo po lepi Milićevi podaji.

V 38. minuti so Domžalčani, ki imajo velike težave s poškodbami predvsem v obrambi, dobili prvi strel, vendar je bil Jošt Pišek precej nenatančen.

Stuparević izenačil po veliki napaki Bobičanca
Takoj po začetku drugega polčasa je znova poskusil Prucev. Domžalčani so vzpostavili ravnotežje na zelenici in nekajkrat prišli v kazenski prostor domače vrste. V 66. minuti so presenetljivo izenačili. Luka Bobičanec je naredil veliko napako, žogo je podaril Filipu Stupareviću, ki je prodrl v kazenski prostor in z desne strani ukanil vratarja Matka Obradovića, ki je slabo posredoval.

Dušan Kosić je julija 2020 popeljal Celje do edinega naslova državnega prvaka. V Domžalah ga čaka še ogromno dela. Foto: www.alesfevzer.com

Popović natančen z enajstih metrov
Takoj po izenačenju se je nadaljevala prevlada Celja. V 72. minuti si je sodnik Božo Kondić ogledal posnetek ob stranski črti, potem ko je Lukas Hempt zaustavil žogo z roko v kazenskem prostoru. Takoj je pokazal na belo točko. Povratnik po poškodbi Denis Popović je bil zanesljiv izvajalec, čeprav se je vratar Tratnik vrgel v pravo smer.

Bajde potrdil zmago
Luka Topalović je imel v 87. minuti le priložnost za novo izenačenje, vendar se je tokrat izkazal Obradović. V predzadnji minuti so Celjani potrdili zmago. Po podaji Popovića je iz bližine zadel Gregor Bajde za končnih 3:1. Stranski sodnik je dvignil zastavico, a je videosodnik potrdil, da napadalec ni bil v prepovedanem položaju.

"Ob igralski kakaovosti, ki jo imamo, je najpomembneje to, da smo bili pishično močni. Pri izidu 1:1 smo ostali psihično trdni. Vztrajali smo, nismo močno padli," je bil zadovoljen Krznar.

Celjani v 15. krogu čaka derbi vodilnih ekip. Naslednjo nedeljo bodo ob 15.00 gostili Olimpijo.