Senijad Ibričić je z bele točke zadel dvakrat in je bil prvi strelec srečanja na stadionu Matije Gubca. Foto: www.alesfevzer.com
Zadetki s tekme Krško – Domžale

Domžalčani so vknjižili četrto zmago, Krčani pa s četrtim zaporednim porazom ostajajo na dnu lestvice.

Domžalčani bi lahko povedli že v sedmi minuti, poskus Agima Ibraimija je preprečil vratar Krškega Marko Zalokar, ki se je izkazal z obrambo. Sledili sta dve polpriložnosti Krčanov, nato pa so Domžalčani vse niti igre prevzeli v svoje roke. V 13. minuti je Andraž Kirm z desne strani podal pred gol, kjer je 'iz prve' zadel Slobodan Vuk. V 19. minuti pa je bilo 2:0 za goste. Z bele točke je zadel Senijad Ibričić, potem ko ga je v kazenskem prostoru nepravilno oviral Luka Volarič.

Kljub živahnejšemu začetku Krčanov v drugem polčasu so Domžalčani hitro še povečali prednost. Gregor Sikošek je po protinapadu stekel proti vratom gostiteljev, od zadaj ga je nepravilno ustavil Marco Da Silva, dobil rdeči karton, sodniki pa so se odločili pokazati na belo točko, čeprav se je zdelo, da je bil prekršek storjen zunaj kazenskega prostora. Najstrožjo kazen je znova zanesljivo izvedel Ibričić, ki je pri štirih zadetkih v sezoni.

Četrti zadetek pa so varovanci Simona Rožmana proslavili v 90. minuti, ko je podajo za hrbet krške obrambe unovčil Adam Gnezda Čerin, ki je žogo dvignil čez Zalokarja.

Derbi 10. kroga bo jutri v Stožicah, ko se bosta pomerila Olimpija in Gorica. Prenos na TV SLO 2 in MMC-ju.