Potem ko je na večerni tekmi Koper z 2:0 izgubil v Celju, imajo pred zadnjim krogom Domžale na četrtem mestu dve točki prednosti pred kanarčki in tri pred Muro. Prihodnjo soboto bodo "gostovali" pri Radomljah, medtem ko se bosta Koper in Mura udarila med sabo na Bonifiki.

Na stadionu Z’dežele sta bila strelca za Celjane, ki so že osem tekem neporaženi, Aljoša Matko v 15. minuti iz prve resnejše akcije gostiteljev in Denis Popović v 69. minuti z izvrstno izvedenim prostim strelom.

Motor celjske igre Denis Popović je dosegel četrti ligaški zadetek v tej sezoni, prvega po 18. februarju. Foto: www.alesfevzer.com

Matko je zadel že šestič na zadnjih štirih srečanjih, skupaj pa 12. v tej sezoni. Popović je po tleh podal z desne strani, Matko je žogo prepustil Gregorju Bajdetu, ta pa mu jo je nato vrnil in s tem pretental obrambo Kopra, tako da je vroči napadalec na koncu z lahkoto zatresel mrežo.

Zaradi poškodb precej oslabljenemu Kopru nista pomagali niti napadalno usmerjeni menjavi ob polčasu, ko sta na zelenico prišla Andrej Kotnik in Bede Osuji. Popović je prednost Celja povišal z 20 metrov, žoga se je od prečke odbila čez golovo črto. Ob koncu je bil še enkrat blizu zadetku Matko, vendar je požrtvovalni Nikola Krajinović žogo izbil tik pred golovo črto.

Celjani so četrtič zapored zmagali, Koprčani pa tretjič izgubili.

Evrogol Popovića s prostega strela pika na i zmagi Celja

Elšnik v 87. minuti samo ublažil poraz

Zmaji, ki so v tej sezoni osvojili dvojno krono, so drugič v spomladanskem delu morali priznati premoč Domžalčanom. Gostitelji so ljubljansko obrambo prvič matirali v 22. minuti. Lepo so izvedli protinapad, Franko Kovačević je nesebično podal Bartolu Barišiću, ki je žogo poslal v prazno mrežo. Sprva je stranski sodnik dvignil zastavico, toda po posredovanju VAR-a je bil zadetek priznan, saj ni bilo prepovedanega položaja. Gostitelji so bili tudi v nadaljevanju nevarnejši, Denis Pintol pa je z obrambo v 27. minuti preprečil povišanje domače prednosti, potem ko je do strela prišel Luka Topalović.

Tik pred odmorom je bilo vroče tudi pred domžalskimi vrati, toda Gašper Tratnik je bil na mestu. V peti minuti drugega polčasa so varovanci Simona Rožmana drugič zadeli. Franko Kovačević je s 15 metrov žogo poslal pod prečko nemočnega Pintola, ki je tri minute pozneje ubranil poskus Topalovića. Olimpija je imela terensko pobudo, toda posebej nevarna ni bila, je pa v 87. minuti poskrbela za razburljivo končnico, ko je znižal Timi Max Elšnik.

Zadetki s tekme Domžale – Olimpija

Gorica proti Muri dvakrat povedla, a ostala brez točk

Na uvodni temi kroga je Mura s 4:2 premagala Gorico, ki se krčevito bori za obstanek. V Fazaneriji je primorska zasedba dvakrat vodila, toda po preobratu, ki ga je zrežiral Mirlind Daku, ostala praznih rok. Gostje so v Murski Soboti povedli v osmi minuti, ko je nekoliko z leve strani s približno 20 metrov natančno prosti strel izvedel Bernard Karrica.

Mura, ki je bila zelo nevarna v uvodnih minutah, je izenačila v 34. minuti. Po kotu so gostje neuspešno izbijali žogo, po podaji Matica Maruška pa je iz bližine mrežo zatresel Kobie Morris. Toda že tri minute pozneje je Gorica znova povedla. Kaiu Cipotu ni uspelo razčistiti pred svojim kazenskim prostorom, z 18 metrov pa je Alen Krajnc ukanil Klemna Mihelaka. Gostje so imeli še dve priložnosti v prvem delu, toda izid je ostal nespremenjen.

Mirlind Daku je z 18 goli drugi strelec prvenstva. Dva več je dal Žan Vipotnik. Foto: www.alesfevzer.com

V 16 minutah Daku trikrat v polno

Osma minuta nadaljevanja je tekla, ko je moral drugič žogo iz svoje mreže pobrati Matevž Dajčar. Po podaji Ivana Šarića se je v kazenskem prostoru odlično znašel Daku in izenačil na 2:2. Le dve minuti pozneje je bil 25-letni kosovski napadalec znova na pravem mestu. Tokrat je podal Žiga Kous, Daku pa je z drsečim startom žogo spravil za Dajčarjev hrbet.

Nevaren je bil tudi v 68. minuti, ko je bil sicer goriški vratar uspešnejši, še tretjič pa ga je matiral minuto pozneje. Po kotu je hat-trick in svoj 18. gol v sezoni dosegel z glavo. Največjo priložnost je imela Gorica v drugem polčasu deset minut zatem, ko je do strela v kazenskem prostoru prišel Žan Leban, vendar je žogo poslal čez vrata. Gorica bo tako obstanek potrjevala v zadnjem krogu prihodnji petek, ko bo gostila neposrednega tekmeca, sežanski Tabor.