Kanarčki so bili brez poraza vse od 14. avgusta, ko so na domačem stadionu morali priznati premoč Muri (1:3). Domžalčani so po treh porazih osvojili pomembne tri točke, s katerimi lažje dihajo v spodnjem delu lestvice.

Varovanci Dušana Kosića so posest žoge prepustili Primorcem (60:40 odstotkov), sami pa bili precej konkretnejši. Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 3:13.

Gostitelji so bili najbližje zadetku v 11. minuti, ko je Matej Palčič po podaji iz kota s strelom z glavo zadel vratnico. V 15. minuti je Gabriel Groznica streljal le malce premalo natančno z roba kazenskega prostora, v 18. minuti pa se je pred Gašperjem Tratnikom znašel še Nardin Mulahsujenović, a je domžalski vratar svoje delo dobro opravil.

V 38. minuti so Koprčani zapretili še enkrat. Najprej je poskusil Maks Barišić, Tratnik je njegov poskus obranil, nato pa je žogo čez vrata poslal Enej Jelenič.

Na začetku drugega polčasa so bili nekoliko konkretnejši Domžalčani, ki so si priigrali dve priložnosti, Koper pa ni našel načina, kako ogroziti tekmeca.

Gostje so edini gol na tekmi dosegli v 74. minuti, ko je po lepi podaji Mirka Mutavčića z desne strani z glavo mrežo zatresel Mario Krstovski. Napadalec iz Severne Makedonije je zadel tudi prejšnjo soboto ob porazu proti Mariboru (1:2), skupno pa je v statistiko vpisal svoj tretji zadetek v Prvi ligi.

Kopru v končnici ni uspelo posebej ogroziti Tratnika.

Krstovski z glavo odločil na Bonifiki

Rogaška ujela priključek

Zadnjeuvrščeni Slatinčani so z zmago ob Kamniški Bistrici na lestvici ujeli priključek s tekmeci pred njimi. V uvodnih 40 minutah sta ekipi skupaj zmogli le tri strele, od tega enega v okvir vrat. V 45. minuti pa je gostom uspelo izpeljati protinapad, ki ga je s strelom z roba kazenskega prostora uspešno dokončal Nejc Gradišar in zadel tretjič v sezoni.

V 64. minuti je Rogaška podvojila prednost, po novem protinapadu je z 12 metrov žogo pod prečko poslal Oliver Kregar. Štiri minute pozneje so Štajerci vodili že z 0:3, potem ko je od daleč z roba kazenskega prostora z močnim strelom mrežo zatresel Rok Pirtovšek.

Gostitelji so poraz ublažili v 87. minuti, ko je žogo z glavo v lastno mrežo preusmeril Rene Rantuša Lampreht.

Zadetki s tekme Radomlje – Rogaška

Najzanimivejša obračuna prinaša nedelja

Krog pred novim premorom za reprezentance se je sicer začel v petek, ko sta se v Kidričevem Aluminij in Bravo razšla brez zmagovalca (1:1).

V nedeljo bosta na sporedu najzanimivejša obračuna kroga. Najprej se bosta na štajerskem derbiju pomerila Maribor in vodilno Celje, zatem pa bo Olimpija ob praznovanju 35. rojstnega dne Green Dragonsov gostila Muro.

Bravo novo okrepitev našel v Nigeriji

Nigerijski nogometaš Victor Gidado je nova okrepitev Brava. Gre za 19-letnega obrambno naravnanega vezista, ki je nazadnje v domovini igral za KSM football Academy. Z ljubljansko zasedbo je mladi vezist podpisal pogodbo do konca sezone z možnostjo podaljšanja še za eno leto. "Sledimo naši filozofiji razvoja in ponujanja priložnosti mladim talentom. Victor je opozoril nase in verjamemo, da lahko predstavlja dodano vrednost na tekmah in tudi v samem trenažnem procesu," je za spletno stran kluba dejal športni direktor Brava Dejan Močnik.

16. krog

KALCER RADOMLJE – ROGAŠKA 1:3 (0:1)
350; Rantuša Lampreht 88./ag; Gradišar 45., Kregar 65., Pirtovšek 68.

Kalcer Radomlje: Baš, Marković (60./N'Landu), Ševelj (80./Merdović), Korun, Prpić, Hrvoj, Nuhanović, Gnjatić, Šošić (72./Bilić), Vokić (72./Krolo), Cruz (60./Kukovec).

Rogaška: Vodišek, Flis, Mihalić, Rantuša Lampreht, Pirtovšek, Benedičić (80./Andrejašič), Majcen (93./Kaantužer), Majcenić, Korošec (93./Sim), Gradišar (93./Satchwell), Kregar (73./ Vinogradac).

Sodnik: David Šmajc (Predoslje pri Kranju)

KOPER – DOMŽALE 0:1 (0:0)
400; Krstovski 74.

Koper: Koprivec, Pabai, Mittendorfer (51./Tepšić), Palčič, Pavlović, Vešner Tičić, Ankrah (70./ Orazov), Žavbi (6./Groznica), Barišić, Jelenič (70./Kambič), Mulahusejnović.

Domžale: Tratnik, Mutavčić (89./Marasović), Offenbacher, Hempt, Bobarić, Markuš, Perc (89./ Stuparević), Pišek, Šturm, Topalović (67./Repas), Krstovski.

Sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika)

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Sorodna novica Green Dragonsi napovedujejo spektakel v Stožicah - Mura že 19 let brez zmage v Ljubljani