Varovanci Anteja Šimundže so osvojili dragocene tri točke v boju za obstanek. Foto: Aleš Fevžer
Marcos Tavares
Marcos Tavares je po novem najboljši strelec lige. Pred dvema letoma je bil strelski kralj tudi ob koncu sezone. Foto: Aleš Fevžer
Mura s 3:0 odpravila Koper

Mura se je odlepila z dna lestvice in ima zdaj pred nogometaši iz Kidričevega točko prednosti. Povedla je v 10. minuti, ko je Damjan Bohar z lepo podajo v kazenskem prostoru našel Matica Maruška, odbito žogo po njegovem strelu pa je z 10 metrov v mrežo potisnil Vedran Vinko. V 36. minuti je Bohar prodrl v kazenski prostor, žogo vrnil do Aleša Majerja, ta pa je z močnim strelom ugnal Igorja Nenezića za 2:0. Zadnji zadetek na tekmi je v 68. minuti dosegel Maruško, potem ko je "slalomiral" med koprskimi branilci v kazenskem prostoru in učinkovito končal akcijo s strelom po tleh. V 80. minuti je Arpad Vaš zadel še prečko.
Tavares dosegel stoti gol v dresu Maribora
Mariborčani so visoko slavili na generalki za pokalni finale 29. maja v Kopru. V 13. minuti je Mitja Viler v kazenskem prostoru dobro podal Dejanu Mezgi, ta pa je natančno meril in zadel za 1:0. V 38. minuti so prvo priložnost dočakali tudi gostje. Gregor Bajde se je povsem sam znašel pred Jasminom Handanovićem, ki pa je ostal zbran in strel obranil. Še pred koncem prvega polčasa je Mezga podal, v kazenskem prostoru pa je Marcos Tavares žogo potisnil v mrežo.

Brazilec je v 47. minuti po podaji iz kota zbrano počakal na drugi vratnici in dosegel jubilejni stoti zadetek v dresu Maribora. V 60. minuti je Goran Cvijanović z natančnim strelom z roba kazenskega prostora povišal na 4:0, kmalu zatem pa je Tavares s približno 18 metrov zadel še tretjič in se s 16. golom v letošnjem prvenstvu povzpel na vrh lestvice strelcev. Poraz Celjanov je ublažil Aleksandar Bajić z glavo.
Mitrović in Zorc strelca v Stožicah
Olimpija si je z zmago nad Aluminijem dokončno zagotovila drugo mesto. V 54. minuti je Damjan Trifković iz prostega strela podal v kazenski prostor, najvišji v skoku pa je bil Nemanja Mitrović, ki je načel mrežo gostov. To je bil prvi gol nekdanjega nogometaša Bologne v zeleno-belem dresu. V 76. minuti so imeli Ljubljančani po igranju z roko Marka Drevenška v kazenskem prostoru 11-metrovko, a je po strelu Bobana Jovića Tomaž Murko žogo odbil v vratnico. V nadaljevanju se je še dvakrat zatresel okvir Aluminijevih vrat. Ob koncu je Murko zaradi ugovarjanja dobil neposredni rdeči karton, domačo zmago pa je potrdil Anže Zorc po podaji Jovića.
Čadikovski edini strelec v Velenju
Domžalčani so izkoristili poraz Kopra v Murski Soboti in jih z zmago v Velenju z 0:1 ujeli pri 54 točkah na tretjem mestu. Junak je bil Dragan Čadikovski, ki je edini zadetek na tekmi dosegel v 82. minuti. Izvrstno je izvedel prosti strel in zadel desni zgornji kot vrat vratarja Matjaža Rozmana. Tri minute pozneje so bili domači blizu izenačenja, ko je po kotu streljal David Kašnik, na golovi črti pa je žogo odbil Zeni Husmani.
Gorica in Triglav se veselita obstanka
V Novi Gorici na tekmi med Gorico in Triglavom ni bilo zadetkov. Delitev točk je obema ekipama tudi teoretično zagotovila obstanek v ligi. V prvem polčasu so bili nekoliko nevarnejši gostitelji, a jim mreže Kranjčanov ni uspelo zatresti. Tudi v nadaljevanju predstava ni bila navdušujoča. Pri Triglavu so manjkali najboljši strelec Enis Đurković, Vlado Šmit in Žan Pelko.

V drugi slovenski ligi si je Zavrč s petkovo zmago nad Garminom Šenčurjem z 1:0 (Čeh 75.) že zagotovil prvo mesto in s tem zgodovinsko uvrstitev v elitno prvoligaško druščino. Derbi za drugo mesto med Krko in Roltek Dobom so dobili Novomeščani s 3:2 in dva kroga pred koncem zaostanek za Dobom znižali na točko.

34. krog:
MURA
- LUKA KOPER 3:0 (2:0)
500; Vinko 10., Majer 36., Maruško 68.
Mura 05: Draković, Majer, Bohar, Rep, Vaš, Travner, Vinko ( 89./Kurbus), Mörec, Ploj ( 83./Sačer), Atanasov , Maruško .

Luka Koper: Nenezić, Mavrič Rožič, Hadžić, Blažič, Mendy, Bradaschia, Guberac, Pučko ( 58./Popović), Čovilo, Galešić ( 85./Lotrič), Brečević ( 79./Migliorini).
Sodnik: Matej Jug (Tolmin)

GORICA - TRIGLAV 0:0
300 gledalcev

Gorica:
Simčič, Celcer, Širok, J. Šturm ( 61./Mbida, 84./Frelih), Žigon, Živec, Praprotnik ( 61./Bremec), Mevlja , Gregorič, Ndiaye, Jogan.
Triglav: Curanović, Zolić, Klemenčič, Sever, Jelar, Krcić, M. Poplatnik ( 85./Ovčina), A. Poplatnik ( 65./Šujica), Pokorn, Stojnić, Bubanja.
Sodnik: Damir Skomina (Koper)

MARIBOR - CELJE 5:1 (2:0)
1.400; Mezga 13., Tavares 43., 47., 64., Cvijanović 60.; Bajić 70.
Maribor: Handanović, Milec, Potokar ( 65./Mevlja), Arghus, Viler, Moravac ( 67./Smrekar), Cvijanović, Filipović, Mezga ( 63./Dodlek), Berić, Tavares.

Celje: Kotnik, Gaber, Žitko, Vidmajer ( 46./Vrhovec ), Krajcer, Gobec, Medved, Tomažič Šeruga, Verbič, Bajde ( 46./Cebara), Žurej ( 62./Bajić).

Sodnik: Dragoslav Perić (Kranj)

OLIMPIJA - ALUMINIJ 2:0 (0:0)
300; Mitrović 54., Zorc 95.
RK: Murko 92./Aluminij
Murko (Aluminij) je v 76. minuti ubranil 11-metrovko Joviću.
Olimpija: Džafić, Jović, Vicente ( 69./Gerić), Trifković, Šporar, Valenčič ( 64./Zorc), Ivelja ( 46./Kapun), Delamea Mlinar , Omladič, Mitrović, Salkić.
Aluminij: Murko , Hodžurda ( 90./Lipovac), Topolovec, Bingo, Kurež, Bloudek, Žagar Knez ( 38./Rešek), Drevenšek , Medeved, Jovanović ( 46./Zajc ), Črnic .

Sodnik: Slavko Vinčić (Maribor)

RUDAR - DOMŽALE 0:1 (0:0)
500; Čadikovski 82.
Rudar: Rozman, Bubalović, Stjepanović, Firer, Krefl ( 32./Rošer ), Rotman, Jahić, Kašnik, Bratanović ( 70./Črnčič), Radujko, Eterović ( 80./Klinar).
Domžale: Vidmar, Skubic, Čadikovski, G. Vuk ( 82./Kostakis), Gorenc Stanković, Pihler ( 46./Kous), Halilović, Dobrovoljc, Balkovec, Majer, Janža ( 56./Husmani).
Sodnik: Sašo Habjanič (Murska Sobota)

MARIBOR 34 24 5 5 77:30 77 OLIMPIJA 34 19 7 8 68:35 64 LUKA KOPER 34 14 12 8 50:39 54 DOMŽALE 34 15 9 10 38:34 54 CELJE 34 11 12 11 34:36 45 TRIGLAV 34 9 11 14 35:44 38 GORICA 34 9 11 14 42:55 38 RUDAR 34 10 7 17 37:55 37 MURA 05 34 8 6 20 41:65 30 ALUMINIJ 34 7 8 19 33:62 29