Na sobotnih treh tekmah 22. kroga ni bilo zmagovalca, saj so se vse tri tekme končale neodločeno. V Sežani in Novi Gorici so padli po štirje goli, oba primorska gostitelja pa sta s pozno 11-m prišla do dragocene točke, medtem pa v Domžalah na soočenju Radomlje – Mura ni bilo zadetkov.

Bright Edomwonyi je v 15. minuti z 11-m popeljal Koper v vodstvo na gostovanju pri Gorici. Foto: www.alesfevzer.com

Nigerijec za Koper zadel z 11-m

Uvodne četrt ure primorskega derbija je pripadlo Koprčanom, ki so ob tem tudi izsilili najstrožjo kazen. Posredovanje VAR-a je razkrilo, da je Darko Hrka v kazenskem prostoru od zadaj pohodil Rudija Požega Vancaša, ki je prodiral proti golu. K beli točki je pristopil Bright Edomwonyi, ki je močno sprožil v desno stran, goriški vratar Uroš Likar je prebral smer, se dotaknil žoge, a je bil strel premočan. V letošnji sezoni je Koper zapravil že štiri 11-m, zaradi česar je trener Zoran Zeljković moral poiskati novega izvajalca kazenskih strelov in 28-letni Nigerijec je upravičil zaupanje.

Ob zaostanku se je Gorica prebudila in hitro nanizala več priložnosti, skoraj povsem prazna vrata je zgrešil Bernard Karrica, medtem ko je Ahmed Ankrah stresel prečko. Pritisk vrtnic je tudi prinesel izključitev pri gostih. Luka Kambič si je po opozorilu v 21. minuti nato v 38. prislužil drugi rumeni karton in Koper je začel braniti minimalno prednost z igralcem manj.

Rudi Požeg Vancaš je najprej izsilil 11-m, nato pa je v zadnjem napadu prvega dela primorskega derbija zadel za 2:1. Foto: www.alesfevzer.com

Kar dva gola v sodnikovem dodatku

Goričani so številčno prednost izkoristili še pred odmorom. Matija Širok je v kazenskem prostoru s podajo z očmi našel bočnega branilca Alena Krajnca, ki je iz oči v oči matiral Adnana Golubovića za 1:1.

A gostitelji so se preveč veselili poznega izenačenja, saj so Koprčani takoj znova povedli, še preden je sodnik Bojan Mertik odpiskal konec prvega polčasa. Edomwonyi je z globinsko žogo presenetil obrambo Gorice, medtem ko je Rudi Požeg Vancaš prehitel vse in s spodkopano žogo še prevaral Likarja za vodstvo Kopra z 2:1 ob odmoru.

Izenačenje Gorice z bele točke

V nadaljevanju je Gorica oblegala vrata Kopra, a dolgo brez prave nevarnosti. 74. minuta je zasukala potek tekme: Ankrah je sicer grdo zgrešil novo izredno priložnost, a ob istem predložku je rezervist Barišić nespametno podrl nasprotnega branilca Vahida Selimovića, ki se je prikradel pred gol. Sodnik Bojan Mertik je brez oklevanja dosodil drugo najstrožjo kazen na tekmi. Odgovornost je prevzel Matej Jukić in mirno zadel v desno, medtem ko je Adnan Golubović krenil v napačno smer.

Do konca so se vrstili napadi Novogoričanov, pri katerih pa zlasti Ankrah ni bil pri natančnem strelu. S končnih 2:2 mora biti precej bolj zadovoljen Koper, saj je ob številčni podrejenosti bilo na koncu razmerje v poskusih strelov 19:4 za Gorico, v okvir vrat pa 6:2 za vrtnice.

Zadetki s tekme Gorica - Koper
Celjski kapetan Denis Popović je zadel z izjemnim prostim strelom v 10. minuti prve sobotne tekme. Foto: www.alesfevzer.com

Štirje goli in delitev točk v Sežani

Drugouvrščeno Celje je pri osmem Taboru dvakrat vodilo, a so se vztrajni Sežanci obakrat izenačili. Drugič šele v 89. minuti iz najstrožje kazni, ki jo je za končnih 2:2 suvereno izvedel mladi rezervist Žan Bešir.

Že v 10. minuti so Celjani povedli. S prostega strela je bil natančen nekdanji slovenski reprezentant Denis Popović. Lep zadetek za tretji Popovićev gol za Celje, odkar se je lani poleti vrnil v vrste svojega matičnega kluba, katerega zdaj je tudi kapetan.

A Kraševci so izenačili čez dobrih deset minut, ko je po strelu Denisa Kouaa odbitek po slabem posredovanju Matka Obradovića v zadetek spremenil Sacha Marasović. Francoski Hrvat je na drugi tekmi za Tabor prišel do prvenca v slovenski Prvi ligi.

Kraševske so po zimskem remontu pod vodstvom Dušana Kosića odločno krenile v boj za obstanek: po visoki zmagi pri Domžalah (4:0) so zdaj remizirale proti visokoletečim Celjanom. Foto: www.alesfevzer.com

Nenavaden gol Zabukovnika

Domači vratar Jan Koprivec je postal osrednji igralec tekme, pri čemer mu je na pomoč prišel izdatno še okvir vrat. A po uri igre je ravno prečka zrežirala nenavadni drugi gol Celja. Ob hudem gostujočem pritisku je Ikwuemesi s predložkom zaposlil Vukliševića, ki je ustrelil z glavo in zatresel prečko, žoga se je neobičajno zavrtinčila in vrnila v igrišče naravnost na glavo Matica Zabukovnika, ki mu ni bilo težko doseči prvega gola v Prvi ligi.

A ker grofi niso znali doseči tretjega gola, so češnjice vse bolj grozile z izenačenjem. Ob izteku rednega dela je Tabor prišel do enajstmetrovke, ko je Žan Karničnik s hrbta objemal Adriana Zeljkovića. Glavni sodnik Božo Kondić je pokazal na belo točko, s katere so Sežanci izenačili in prišli do dragocene točke v boju za obstanek.

Zadetki s tekme CB24 Tabor Sežana - Celje
Mura je tudi ob četrtem prvoligaškem gostovanju pri Radomljah ostala brez zmage. Trije remiji in en poraz je izkupiček pri mlinarjih. Foto: www.alesfevzer.com

Radomlje s točko na dno potisnile Gorico

Za razliko od Sežane v Domžalah na obračunu do tega kroga zadnjeuvrščenih Radomelj in petouvrščene Mure in bilo golov ne v prvem ne drugem polčasu. Na začetku drugega dela so sicer Pomurci zatresli mrežo, natančneje Nikola Petković, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prekrška Dakuja. V nadaljevanju so imeli domači mlinarji celo več žogo v nogah in tudi nekaj priložnosti za prepotrebno zmago, a prav tako bi lahko muraši v zaključku bolje izkoristili več prostora v protinapadih.

Radomlje so vseeno osvojile pomembno točko in so pred primorskim derbijem zadnje mesto prepustile Gorici, ki pa je z večerno točko znova prehitela mlinarje, četudi imata oba kluba po 15 točk. Vsega točko pred obema je Tabor Sežana, kar napoveduje še ogorčen troboj za obstanek.

22. KROG

CB24 TABOR SEŽANA – CELJE 2:2 (1:1)
400; Marasović 21., Briški 89./11-m; Popović 10., Zabukovnik 61.

CB24 Tabor Sežana: Koprivec; Ovsenek (86./Vatovec), Briški, Kaleba; Kouao (75./Iscaye), Korošec (75./Khali), Zeljković, Kompan-Breznik; Marasović (67./Bešir), Šušnjara (67./Ndzenegue), Stanković.

Celje: Obradović; Karničnik, Zec, Vuklišević, Milić (33./Štefulj); Zabukovnik; Bizjak (46./Matko), Kouter (46./Vrbanec), Popović (89./Matić), Bobičanec; Ikwuemesi (80./Kargbo).

Sodnik: Božo Kondić (Ljubljana)

KALCER RADOMLJE – MURA 0:0
300 gledalcev

Kalcer Radomlje: Velić; Sevelj, Zulić, Korun; Sever; Hrvoj, M. Čuić (77./Nlandu), Nuhanović, Marković (62./Ivetić); Sošić (62./Sokler), F. Čuić.

Mura: Mihelak; Morris, Balažic, Cipot; Beganović (58./Šroler), Tripi (58./Šarić), Zličić, Kous (77./Jovičević); Shabanhaxhaj (86./Klepač); Daku, Petković.

Sodnik: Mihael Antić (Koper)

Na prvem primorskem derbiju sezone v Novi Gorici je Koper v 4. krogu zmagal z 2:1, nato pa je bilo na Bonifiki 1:1. Foto: www.alesfevzer.com

GORICA – KOPER 2:2 (1:2)