Agronu Šalji je uspelo prebuditi Gorico. Po remiju z Olimpijo so vrtnice odnesle točko tudi s stadiona ob Kamniški Bistrici. Foto: www.alesfevzer.com

Ekipi nadaljujeta niz brez zmage v državnem prvenstvu. Domači so ga podaljšali na sedem, gostje pa na šest tekem. Obe ekipi sta se zmage nazadnje veselili sredi marca.

Najstnik Topalović z nekaj sreče zatresel mrežo
Domžalčani so zapretili takoj po prvem pisku sodnika Radeta Obrenovića. Po 20 sekundah je dlani gostujočega vratarja Matevža Dajčarja ogrel Bartol Barišić. V 6. minuti je z okoli 25 metrov sprožil še Franko Kovačević, a je bil Dajčar znova na mestu.

Po nekoliko mirnejšem obdobju so v 33. minuti domači povedli. Ob tem so imeli dvakrat tudi nekaj sreče. Najprej je po odbitku po udarcu iz kota žoga prišla do 17-letnega Luke Topalovića, ki je z okoli 13 metrov sprožil proti vratom Novogoričanov. Na poti do vrat pa se je žoga še enkrat, tokrat neubranljivo, odbila v mrežo.

Zadetek Kovačevića razveljavljen
Le minuto zatem je Franko Kovačević zadel za 2:0, a je položaj preveril Obrenović na zaslonu ob stranski črti in zaradi igranja z roko Topalovića ob začetku akcije gol razveljavil.

Zelo natančen strel Kolobarića
Drugi polčas so znova bolje začeli Domžalčani. V 50. minuti je bil sam pred vrati Žiga Repas, a je žogo z glavo poslal čez vrata. Goričani so unovčili prvo priložnost. V 63. minuti je bil natančen Kolobarić. Nekdanji član Domžal je se je odločil za strel z okoli 25 metrov. Natančno je meril po tleh in od desne vratnice poslal žogo v mrežo. Gašper Tratnik je bil nemočen.

Domžalčani so v 71. minuti zapretili po desni strani, pred vrati pa je bil prekratek Jošt Pišek. V zadnjih minutah je Slobodan Vuk z roba kazenskega prostora prišel do nevarnega strela, a je posredoval Dajčar.

Zadnja priložnost je pripadla gostom, potem ko je Zeni Husmani globoko v sodnikovem dodatku napravil napako, rezervist Bernard Karrica pa je z leve strani streljal mimo vrat.