Nik Omladič je motor Kopra, ki se je veselil šeste zmage v sezoni. V Mariboru je z enakim izidom zmagal tudi oktobra lani. Foto: www.alesfevzer.com

Vijoličasti, ki so s tribun skozi vso tekmo slišali veliko žvižgov, na zmago čakajo že vse od 13. avgusta. Na zadnjih petih tekmah so osvojili le dve točki. Do zdaj so jih skupaj zbrali 11 (so na petem mestu), vodilni Celjani pa 20. Koprčani so le točko za njimi.

Pozdrav obeh trenerjev Zorana Zeljkovića in Damirja Krznarja pred začetkom tekme. Foto: www.alesfevzer.com

V uvodne pol ure so za najbolj nogometno mesto v državi maloštevilni gledalci spremljali slabo tekmo brez pravih priložnosti. Nato je le sledila sprememba izida. Kanarčki so povedli v 40. minuti, zadel je Timothe Nkada, ki je na zelenico prišel v 29. minuti namesto poškodovanega Andraža Ruedla. Francoza je z leve strani z dolgo podajo na daljši vratnici lepo našel Maks Barišić, Nkada pa je iz bližine vrat na desni strani zatresel mrežo. V obrambi Maribora je bil Icuki Urata prenizek.

Maribor je v prvem polčasu razočaral, tudi v drugem pa vratar Kopra Jan Koprivec dolgo ni bil resneje ogrožen.

Soudani iz ugodnega položaja streljal mimo vrat

Trener Maribora Damir Krznar je že do 68. minute opravil vseh pet menjav, na igrišče je tedaj vstopil tudi Hilal Soudani, ki je po okrevanju po poškodbi prvič igral v državnem prvenstvu. Alžirec je imel v 76. minuti izjemno priložnost za izenačenje, a je po podaji še enega rekonvalescenta Marka Kolarja iz ugodnega položaja, ko se je znašel sam pred Koprivcem, z levico streljal mimo vrat.

V 87. minuti bi lahko Koper povišal vodstvo na 0:2, ko je Nkada sam prodrl pred vrata, toda z obrambo se je izkazal Ažbe Jug. Takoj zatem je nevaren strel Kolarja z roba kazenskega prostora z lepo parado ustavil Koprivec.

V Ljudskem vrtu je bilo po porazu na derbiju proti Olimpiji prejšnjo soboto (2:1) burno že med tednom. "Počilo" je v garderobi, nato pa je bila sprejeta odločitev, da bo Josip Iličić do preklica vadil po samostojnem klubskem programu in ga ne bo med kandidati za nastop na naslednjih tekmah.

V primerjavi z derbijem v Stožicah je Krznar opravil šest sprememb v začetni enajsterici. Behar Feta, Xhuliano Skuka, Marko Božić, Aljaž Antolin, Icuki Urata in Nemanja Mitrović so bili v prvi postavi.

Na seznamu poškodovanih ostajata kapetan Martin Milec in Arnel Jakupović, zunaj kadra je bil Ishaq Rafiu.

Krznar: Vse manj smo levi, vse bolj miši
Koprčani z zmago v Ljudskem vrtu še poglobili krizo Maribora

10. krog bo že sredi tedna. Maribor bo v četrtek ob 17.30 gostil Kalcer Radomlje, Koper pa bo ob 20.15 gostoval pri Olimpiji.