Marcos Tavares je dosegel 14. in 15. prvenstveni gol, s čimer se je zavihtel na vrh lestvice najboljših strelcev. Foto: www.alesfevzer.com
Maribor
Mariborčani se veselijo 21. zmage v prvenstvu. Foto: Reuters
Luka Vekić odločil tekmo v Krškem
Tavares z dvema goloma na vrhu lestvice strelcev

Ankaran bi lahko nepričakovano povedel že v prvi minuti. Potem ko je Jasmin Handanović slabo izbil žogo po povratni podaji Marka Šulerja, je ta prišla do Johana Nkame, ki pa jo je z nekaj metrov poslal čez vrata.

Ivković načel mrežo Ankarana
In kdor ne da, dobi. V 7. minuti je Amir Dervišević podal iz kota, Marcos Tavares je ustrelil z glavo, Primož Bužan je ubranil njegov poskus, a se je žoga odbila do Saše Ivkovića, ki jo je z nekaj metrov poslal pod prečko.

Hotić zadel desni zgornji kot Bužana
Občutno boljši Maribor je v 23. minuti povišal vodstvo. Dervišević je spet podal iz kota, gostje so žogo odbili do roba kazenskega prostora, kjer jo je Dino Hotić z levico poslal v desni zgornji kot nemočnega Bužana za 2:0.

Santos presenetil Handanovića
Ankaran je v 38. minuti znižal zaostanek. Felipe Santos je ustrelil z roba kazenskega prostora z desne strani, žoga je oplazila Mitjo Vilerja, se pred Handanovićem še odbila, nato pa mu pod telesom ušla v mrežo. Mariborski vratar bi lahko posredoval bolje.

Zahović in Tavares rešila vse dvome o zmagovalcu
Vijoličasti so v drugem delu hitro razblinili vse dvome o zmagovalcu. Najprej je Luka Zahović v 50. minuti po podaji Amirja Derviševića s prostega strela žogo z glavo poslal pod prečko, nato pa je s težkega položaja zadel še Marcos Tavares, ki je ob branilcu "na hrbtu" podstavil nogo in žogo po podaji Aleksa Pihlerja poslal za desno vratnico Bužana v mrežo. Za piko na i sta v sodnikovem podaljšku poskrbela Zahović in Tavares. Prvi je mojstrsko podal s peto, drugi pa je žogo z diagonalnim strelom poslal v mrežo. Tavares se je s 15. golom v sezoni zavihtel na vrh lestvice strelcev. Še statistika: posest žoge 53:47, streli v okvir vrat pa 13:2 - oboje v korist Maribora.

Luka Vekić mož odločitve v Krškem
V drugi tekmi dneva je Krško z 1:0 ugnalo Rudar. Edini zadetek je padel v 81. minuti, ko je z roba kazenskega prostora po uspešnem preigravanju zadel Luka Vekić. Na začetku drugega polčasa je Rudar prek Edina Šehića dosegel gol, a ga je sodnik Matej Jug zaradi domnevnega prekrška razveljavil. Krško je z zmago naredilo velik korak proti obstanku v prvi ligi.