Josip Iličić (ob njem Sacha Marasović) in Martin Milec sta si v 61. minuti zaradi prekrška in ugovarjanja prislužila rumeni karton. Oba bosta morala izpustiti naslednjo tekmo, ko bo Maribor v sredo ob 13.00 gostoval pri Bravu. Foto: www.alesfevzer.com

V Mariboru v prvem polčasu pravih priložnosti ni bilo, gostitelji so ostali celo brez strela v okvir vrat. Sežanci so se čvrsto postavili v obrambi, zatrli kreativnost glavnih mariborskih adutov in tudi v napadu nekajkrat opozorili nase, najbolj v 16. minuti, ko je Nabil Khali sprožil od daleč, Ažbe Jug pa se je izkazal.

V 59. minuti so gostje povedli. Po akciji na desni strani in neodločnosti domače obrambe je po podaji spretnega Sache Marasovića iz bližine mrežo zatresel Khali.

Na izenačenje ni bilo treba čakati dolgo. Po trojni menjavi Damirja Krznarja, ko je v igro vstopil tudi debitant v slovenski ligi Denis Alijagić, je namreč v 66. minuti po predložku Roka Kronavetra iz kota na bližnji vratnici z glavo zadel Sven Šoštarič Karič.

Prečki Khalija in Iličića

Kaj lahko pa bi se domači znova kmalu znašli v zaostanku, saj je v 68. minuti Khali z enajstih metrov v padcu s škarjicami zadel prečko.

V končnici tekme so bili bližje zmagi Mariborčani. V 80. minuti je tudi Josipu Iličiću po strelu iz bližine veselje preprečila prečka, nato je Jan Repas z roba kazenskega prostora streljal malenkost mimo vrat (žoge se je dotaknil Aleksandar Zeljković), v 86. minuti pa je imel priložnost še Kronaveter, a je vratar Jan Koprivec žogo odbil v kot.

Vipotnik počival zaradi bolečin v stegenski mišici

Vijoličasti so se poskušali vrniti v zmagovite tirnice po nedeljskem porazu v Murski Soboti (2:1), vendar jim to ni uspelo. Kraševci tako spomladi v prvenstvu še naprej ostajajo neporaženi (ena zmaga in pet zaporednih remijev), so pa v sredo na tekmi osmine finala Pokala Pivovarna Union izgubili proti vodilni ekipi 2. SNL Rogaški (0:1).

Pri Mariboru je manjkal najboljši strelec Žan Vipotnik, ki je na pokalnem srečanju v Velenju (0:4) začutil bolečine v zadnji stegenski mišici. Zaradi bolezni je bil odsoten tudi Aljaž Antolin.

Tabor ni mogel računati na kaznovanega Luko Šušnjaro.

Zadetka s tekme Maribor – Tabor Sežana

Ikwuemesi po dveh porazih osrečil Celje

Edini zadetek na Bonifiki je Charles Ikwuemesi dosegel v 86. minuti, 21-letni napadalec je na zelenico vstopil samo pet minut prej. Nigerijec se je za svoj sedmi gol v sezoni po podaji Lovra Bizjaka v globino otresel svojega čuvaja Karla Bilića in matiral še vratarja Adnana Golubovića.

Celjani so v drugem polčasu pokazali več konkretnosti in po porazih proti Mariboru ter Gorici prekinili negativni niz. Koprčani pa so še naprej brez zmage v spomladanskem delu prvenstva, na šestih tekmah so osvojili samo dve točki in izgubili vse štiri domače tekme (še proti Mariboru, Radomljam in Olimpiji).

Charles Ikwuemesi se je med strelce vpisal prvič po 5. novembru, ko je zadel ob zmagi v Novi Gorici (0:2). Foto: www.alesfevzer.com

Gostitelji so imeli v 12. minuti prvo priložnost, a je Matko Obradović z refleksno obrambo na golovi črti preprečil veselje Omarju Correii, niti odbite žoge pa Brightu Edomwonyiju ni uspelo potisniti v mrežo. V 22. minuti so bili blizu zadetka tudi Celjani, ko je Aljoša Matko zadel prečko.

Kmalu po uvodu drugega polčasa je Matko znova prišel pred Golubovića, a je koprski vratar pravočasno posredoval. V nadaljevanju je dvakrat poskusil še Žan Karničnik. V sodnikovem dodatku se je Matko pred vrati dvakrat zapletel.

Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 4:7, v posesti žoge pa 43:57 odstotkov, oboje za goste.