Benjamin Verbič
Olimpija, Ezekiel Henty
Veselje nogometašev Olimpije po vodilnem zadetku, ki ga je dosegel Ezekiel Henty. Foto: www.alesfevzer.com
Vetrih v 93. minuti prinesel točko Gorici

Prve lige priboril točko proti Krki. Vijoličasti so od 63. minute igrali brez Marka Šulerja.

Predzadnja Krka je bila torej v Mariboru celo blizu treh točk. Slovenski prvaki so hitro prevzeli pobudo in stopnjevali pritisk. Najprej je po podaji Jeana-Phillipa Mendyja nevarno zapretil Armin Dervišević, a je Miodrag Mitrović strel še ubranil, v 22. minuti pa so gostitelji, ki so igrali brez kaznovanih bočnih branilcev Petra Stojanovića in Mitje Vilerja, povedli. Po kotu je bil najvišji Šuler, ki je zadel z glavo.

Štiri minute po začetku drugega polčasa je za hladen tuš za domačo vrsto poskrbel Žiga Kastrevec, pred katerim je v prvem polčasu uspešno posredoval Jasmin Handanović. Kastrevec je zadel z glavo po podaji Josipa Fučka. Tri minute kasneje je Krka povedla. Aleksander Rajčević je v kazenskem prostoru igral z roko, z bele točke pa je natančno ob vratnici meril Antun Palić.

V 63. minuti je Šuler, ki je imel pred tem lepo priložnost za izenačenje, a je na golovi črti posredoval Nana Addo Welbeck, po dvoboju z Marinom Perićem dobil drugi rumeni karton. Kljub igralcu manj so vijoličasti močno pritisnili. Zelo nevaren je bil Tavares, v 77. minuti pa je Luki Zahoviću veselje preprečil okvir vrat. Osem minut pred koncem je po podaji Mendyja Tavares zadel. Mariborski kapetan je dosegel že 13. gol v sezoni in ima zdaj dva več kot Benjamin Verbič.

Vetrih v 93. minuti priigral Gorici točko
Celjani so v Novi Gorici naskakovali prvo zmago po osmih letih. Bili so blizu treh točk, a je za remi poskrbel Amedej Vetrih, ki je končni izid (2:2) postavil v 93. minuti. Vseeno pa Celjani še 13. zapored v gosteh ostajajo brez poraza. Goričani so povedli v 29. minuti. Prodiral je Blessing Chibuike Eleke, odbita žoga pa je prišla do Dina Martinovića, ki je zadel za 1:0. Le pet minut kasneje so gostje izenačili. Po strelu Gregorja Bajde je Alberto Gallinetta žogo odbil do Benjamina Verbiča, ki je poskrbel za izenačenje.

Slovenski reprezentant je Celjane popeljal v vodstvo v 83. minuti, ko je bil natančen s približno 20 metrov. To je bil 11. zadetek Verbiča, ki se je na lestvici strelcev zavihtel pred Zahovića na drugo mesto. V sodnikovem dodatku pa je za remi z glavo poskrbel Vetrih, na katerega so po prostem strelu pozabili Celjan.

Zavrč znova proti Olimpiji brez moči
Olimpija je še tretjič v sezoni premagala Zavrč in znova z dvema goloma razlike (3:1). Zmaji so bili skozi vso tekmo nevarnejši kot gostje. Že v deseti minuti je Olimpija povedla, ko je zadel Ezekiel Henty, ki je minuto pred tem zapravil prvo veliko priložnost. Nigerijec je po podaji Aleksandra Rodića mrežo zatresel z diagonalnim strelom. Ljubljančani so imeli še nekaj lepih priložnosti, po padcu Sanina Muminovića pa je Bojan Mertik že pokazal na belo točko za Zavrč, a je po posvetu s pomočnikom odločitev preklical.

V 73. minuti je Olimpija prednost povišala pred Mihe Zajca, ki je mojstrsko zadel s prostega strela. Priigral ga je Andraž Šporar, ki se je vrnil po poškodbi. Povsem ob koncu pa sta padla še dva zadetka. Miha Korošec in Antonio Delamea Mlinar pa sta zatresla svoji mreži.

Rudar prekinil strelski post
Z 2:2 sta se v Velenju razšla tudi Rudar in Luka Koper. Gostitelji so zadeli že v četrti minuti. V kazenskem prostoru je bil najbolj spreten Ivan Firer, ki se je dokopal do žoge, ko je gostujoča obramba ni uspela izbiti. Rudar je mrežo zatresel prvič po 462 minutah. To je bil tudi prvi gol Velenjčanov v spomladanskem delu prvenstva.

V 19. minuti je Mitja Lotrič presenetil Matjaža Rozmana, ko je streljal s približno 25 metrov, žoga pa se je pred golom odbila. Osem minut pred koncem prvega dela je z glavo po natančni podaji Maria Babića Rudar v vodstvo vrnil Dragan Jelić. Končni izid je v 60. minuti postavil Lotrič, ki je s kakšnih 20 metrov z zavitim strelom in v loku žogo poslal pod prečko.