Goran Cvijanović je dvakrat zatresel mrežo Celja. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dalibor Volaš
Dalibor Volaš je bil (spet) Mariborov junak. Foto: MMC RTV SLO
Filip Valenčič (Olimpija)
Filip Valenčič je dosegel zadetek, ki ga redko vidimo tudi na najeminentnejših evropskih zelenicah. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dare Vršič (Olimpija)
Dare Vršič je zabil 12. prvenstveni gol, s katerim se je utrdil na vrhu lestvice najboljših strelcev. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Ljubljana - MMC RTV SLO

Nogometaši Maribora so v Celju še v 88. minuti izgubljali z 2:1, nato pa z goloma Gorana Cvijanovića in Daliborja Volaša prišli do desete prvenstvene zmage.

Vijoličasti so srečanje v Celju odlično začeli, saj je že v 6. minuti Cvijanović po podaji Agima Ibraimija zadel z glavo. Toda domači so dobrih 10 minut pozneje izenačili. Zoran Pavlović je s prostega strela podal na daljšo vratnico, kjer je Nenad Đaković s strelom s prve premagal Jasmina Handanovića.

V 73. minuti je Celje povedlo. S prostega strela je silovito sprožil Pavlović, Handanović je bil blizu, vendar je bil strel premočan - žoga je končala v levem zgornjem kotu mariborskih vrat. Domači so v 82. minuti ostali brez Dejana Krljanovića, ki je prejel drugi rumeni karton.

Volaš Milaničev joker s klopi
Gostje so številčno prednost znali izkoristiti. Najprej je v 88. minuti Cvijanović z roba kazenskega prostora izenačil na 2:2, nato pa je malo pozneje Volaš, ki je v igro vstopil v 76. minuti, po predložku Agima Ibraimija postavil končni izid. Celjani, pri katerih je manjkal prvi strelec Roman Bezjak, so tretjič zapored izgubili doma.

Evrogol Filipa Valenčiča
Na živahnem srečanju v Stožicah so domači povedli v 20. minuti, ko je Adnan Bešić vtekel na podajo Saše Ranića, se otresel Fabijana Cipota, nato pa žogo rutinirano poslal mimo Aleša Luka. Gostje so hitro odgovorili. Nusmir Fajić je v kazenskem prostoru dobil dvoboj z Milanom Anđelkovićem in podal na drugo vratnico, kjer je Mate Eterović zadel nebranjeni del mreže. Malo pozneje je Olimpija znova povedla. Filip Valenčič se je odločil za strel z okoli 25 metrov in zadel desni zgornji kot Lukovih vrat. Zares pravi evrogol 19-letnega napadalca.

Vršič povišal Olimpijino vodstvo
V 48. minuti je Davor Škerjanc ob gol avt črti povratno podal na vrh kazenskega prostora, kjer je Dare Vršič "s prve" zadel za levo Lukovo vratnico. Pred tem je Valenčič atraktivno žogo prepustil Vršiču. V nadaljevanju se je igra nekoliko umirila. Obe ekipi sta si priigrali (pol)priložnosti za gol, vendar sta bila vratarja vselej na mestu. Olimpijin Elvis Džafić je tako ustavil dva nevarna strela Fajića.

PRVA LIGA SI, 17. krog

CM CELJE - MARIBOR 2:3 (1:1)
2.550; Đaković 20., Pavlović 73.; Cvijanović 6., 88., Volaš 90.
: Krljanović 82./Celje

CM Celje: Mujčinović, Akakpo, Krajcer, Krljanović (82.), Popović, Đaković (81./Vidmajer), Radulović , Pavlović (89./Romih ), Gobec, Firer (29./Bakarić), Medved.

Maribor: Handanović, Potokar, Filipović (66./Lesjak), Rajčević, Milec , Majer , Mertelj (76./Volaš), Cvijanović, Ibraimi, Velikonja, Tavares.

Sodnik: Dragoslav Perić

OLIMPIJA - MURA 05 3:1 (2:1)
1.500; Bešić 19., Valenčič 27., Vršič 48.; Eterović 23.

Olimpija: Džafić, Jović, Sretenović, Anđelković , Fink , Ranić (57./Ivelja), Radujko, Bešić, Vršič (88./Zorc), Valenčič, Škerjanc .

Mura 05: Luk, Cipot, Janža, Kous (46./Kouter ), Maruško, Dodlek, Rep (68./Bohar), Horvat , Lotrič, Eterović (79./Sreš), Fajić.

Sodnik: Damir Skomina

V soboto:
NAFTA
- DOMŽALE 2:1 (0:1)
500; Sreš 64., Zelko 80.; Elsner 17.

HIT GORICA - RUDAR 2:2 (1:1)
300; Žigon 29., Gregorič 48.; Klina20., Trifković 87.

LUKA KOPER - TRIGLAV 3:0 (3:0)
600; Pučko 2., Bubanja 16., Smolej 45./ag
RK: Najdenov 33./Triglav

MARIBOR 16 10 4 2 37:20 34 OLIMPIJA 17 8 6 3 30:22 30 HIT GORICA 17 8 4 5 28:19 28 RUDAR 16 6 6 4 25:21 24 DOMŽALE 17 7 3 7 24:24 24 CM CELJE 17 6 3 8 25:24 21 LUKA KOPER 17 5 6 6 21:23 21 MURA 05 17 5 5 7 16:25 20 NAFTA 17 4 5 8 20:25 17 TRIGLAV 17 3 2 12 6:29 11