Green Dragons
Green Dragonsi so pozdravili novo zmago Olimpije. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Matej Pučko
Matej Pučko je na svoj 19. rojstni dan dosegel izjemen zadetek, vendar so Koprčanom ni pomagalo. Foto: Ervin Čurlič
Rodolfo Vanoli
Trener Rodolfo Vanoli je prvič vodil Koper in doživel grenak poraz. Foto: Ervin Čurlič
Stevan Mojsilović in Luka Elsner
Stevan Mojsilović in njegov pomočnik Luka Elsner predvsem v gosteh dobro krmarita domžalsko barko. To je bila namreč že peta zmaga Domžal v gosteh. Ob tem so še remizirali v Celju in izgubili samo v Mariboru. Foto: Ervin Čurlič
Husmani mož odločitve na Bonifiki
Miha Zajc ob debiju blestel v Stožicah
Celjani že petič zapored niso dosegli zadetka

Zajc, ki prihaja iz Šempetra pri Gorici, prej pa je igral za Bilje in Interblock, je prvič nastopil na tekmi Prve lige! Ekipi sta srečanje začeli precej enakovredno, a v napadu so bili nevarnejši gosti. Damjan Bohar je v 7. minuti v dvoboju iz oči v oči z Aleksandrom Šeligo streljal mimo vrat. V nadaljevanju je Dragan Jelić meril previsoko, drugič pa tudi on malce mimo vrat. Prvi strel Olimpije je šele v 25. minuti sprožil Nik Omladič s 17 metrov.
Oba zadetka Zajca mojstrska
Muraši so v 40. minuti povedli, ko je Erik Janža podal iz kota, žoga se je odbila do Jelića, ta pa je z 10 metrov močno sprožil in matiral Šeligo. Vodstvo ni trajalo dolgo. Omladič je v 44. minuti izvedel prosti strel s 30 metrov nekoliko z desne strani, žoga se je odbila pred vratarjem Filipom Drakovićem, ga presenetila in končala v mreži.

Ljubljančani so nov zadetek dosegli v 52. minuti, ko je Zajc na desni strani kazenskega prostora lepo ustavil globinsko podajo, preigral svojega čuvaja in z diagonalnim strelom ukanil še Drakovića. Mladi vezist je še bolj zablestel v 67. minuti, ko je s 17 metrov žogo malce z leve strani poslal v nasprotni zgornji kot. Murina ladja se je dokončno potopila v 77. minuti, ko je po besednem obračunavanju z Blažem Božičem drugi rumen karton dobil Stanley Opoku Aborah in moral predčasno z igrišča. Manj strelsko razpoložena sta bila Nikola Nikezić in William Franklin Vicente, sicer bi bila zmaga Olimpije še višja.

Husmani v 90. minuti junak Domžal
Domžale so z zadetkom rezervista Zenija Husmanija v 90. minuti z 1:2 premagale Luko Koper. Koprski nogometaši so kljub osvežitvi na trenerskem stolčku, Milivoja Bračuna je zamenjal Rodolfo Vanoli, tako doživeli nov, že tretji zaporedni poraz. Po uvodnem otipavanju so gosti povedli v 14. minuti. Jure Balkovec je podal iz kota, Denis Halilović pa je z glavo premagal Ermina Hasića. V 33. minuti je bil s prostega strela s 25 metrov blizu povišanja vodstva ravno Balkovec, še pred odmorom pa je na drugi strani Milan Bubalo stresel prečko.

Na začetku drugega polčasa je dvakrat dobro posredoval Hasić, nato pa so Primorci izid poravnali. V 77. minuti je Matej Pučko prejel žogo na robu kazenskega prostora na levi strani, potem pa mojstrsko očistil pajčevino v vratih Gregorja Zabreta. Zadetek je dal domačim krila in so močno pritisnili, vendar jim ni uspelo še enkrat zadeti. Sledil je šok za domače nogometaše in gledalce, saj sta podajalec Saša Aleksander Živec (prav tako rezervist) in Husmani - zadel je z močnim strelom z roba kazenskega prostora - priigrala Domžalam veliko zmago.

Naboji Celjanov še naprej prazni
Srečanje med Celjem in Gorico se je še četrtič zapored končalo z remijem (0:0). Celjani že petič zapored niso dosegli zadetka. Priložnosti je bilo malo. V prvem polčasu so imeli uvodoma več od igre gostitelji, vendar so Novogoričani hitro vzpostavili ravnotežje in bili bližje zadetku. Najnevarnejši so bili Benjamin Verbič, Miha Korošec, Sebastjan Gobec (vsi Celje) ter trikrat Dejan Žigon in Amedej Vetrih (oba Gorica). V drugem polčasu je gostujoča vrata najbolj ogrožal Nikola Ivanović.
Tekmi Triglav - Maribor in Aluminij - Rudar bosta v nedeljo.
13. krog

OLIMPIJA - MURA 05 3:1 (1:1)
1.500; Omladič 44., Zajc 52., 67.; Jelić 40.
RK: Opoku Aborah 77./Mura
Olimpija: Šeliga, Delamea Mlinar, Zarifović, Jović, Salkić, Zajc ( 90./Valenčič), Božič , Lovrečič ( 78./Baskera), Omladič, Nikezić, Šporar ( 46./Vicente).

Mura 05: Draković, Bohar ( 57./Sreš ), Maruško, Kramar, Opoku Aborah , Buzeti, Vaš ( 58./Matusiwa), Travner, Janža, Jelić ( 78./Horvat), Eterović.
Sodnik: Roberto Ponis (Koper)

LUKA KOPER - DOMŽALE 1:2 (0:1)
500; Pučko 77.; Halilović 14., Husmani 90.
Luka Koper: Hasić, Palčič, Blažič, Mavrič Rožič, Perger, Filipović, Popović, Čovilo ( 70./Lotrič), Bubalo ( 53./Brečević), Pučko, Čadikovski ( 76./Majcen).

Domžale: Zabret, Skubic, Topić, Vuk ( 80./Požeg Vancaš), Knezović, Kovjenić, Pihler ( 73./Husmani), Halilović, Korun , Balkovec ( 75./Živec), Kous .

Sodnik:
Matej Jug (Tolmin)

CELJE - GORICA 0:0
300 gledalcev
Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Verbič, Bajde, Kolsi, Korošec, Gobec, Plesec ( 61./Medved), Žitko ( 71./Centrih), Tomažič Šeruga ( 46./Ivanović).

Gorica: Simčič, Kadrija ( 84./Jakovljevič), Celcer, Vetrih, Širok, K. Jogan ( 70./Pavič), Žigon , Mbida, Mevlja ( 59./Praprotnik), Gregorič, Ndiaye.
Sodnik: Slavko Vinčič (Maribor)

Nedelja ob 15.00:
TRIGLAV - MARIBOR

ALUMINIJ - RUDAR
MARIBOR 12 10 2 0 28:6 32 OLIMPIJA 13 8 2 3 27:13 26 DOMŽALE 13 7 1 5 13:11 22 CELJE 13 4 6 3 9:9 18 LUKA KOPER 13 5 3 5 14:16 18 ALUMINIJ 12 5 1 6 12:18 16 GORICA 13 3 3 7 16:22 12 RUDAR 12 3 3 6 10:21 12 TRIGLAV 12 3 2 7 8:11 11 MURA 05 13 3 1 9 15:25 10