Kapetan Martin Milec se je veselil že v 3. minuti, ko je po njegovi podaji Kai Cipot zatresel lastno mrežo. Foto: www.alesfevzer.com

V tej sezoni je Maribor dobil tri medsebojne tekme. Tokrat ni navdušil tako kot 6. novembra, ko je goste iz Murske Sobote odpravil kar s 5:1, a je vseeno precej popravil vtis po porazu v Celju z 1:3.

Mitrović se je vrnil po pol leta, Iličić na tribuni
Prvič v spomladanskem delu je bil v začetni enajsterici Maribora Nemanja Mitrović, ki je nazadnje igral 22. oktobra lani. Vratar Ažbe Jug je okreval po bolezni in je sedel na klopi, v kadru še vedno ni bilo Josipa Iličića.

Cipot in Morris zatresla lastno mrežo
Vijoličasti so prišli do ekspresnega vodstva v deževnem večeru. Žogo je v lastno mrežo že v 3. minuti preusmeril Kai Cipot, z ostro podajo z desne strani je pred vrata podal Martin Milec. V 11. minuti bi lahko Mura izenačila, Mihael Klepač se je znašel sam pred vratarjem Mennom Bergsenom, toda streljal je mimo gola.

Po četrt ure si je Mura zabila še drugi avtogol. Žogo je v lastno mrežo poslal Darrick Kobie Morris ob poskusu izbijanja, podajo v kazenski prostor je tokrat prispeval Arnel Jakupović.

Viole so se veselile zmage Maribora, v soboto pa bodo navijači vijoličastih odpotovali na finale pokala v Celje. Foto: www.alesfevzer.com

Zličić vlil upanje gostom
Mura je znižala v 22. minuti, Lazar Zličić je bil natančen z desno nogo z roba kazenskega prostora, žoga pa se je od vratnice odbila v mrežo. Vratar Bergsen se je žoge sicer rahlo dotaknil, a odbiti mu je ni uspelo. Pred tem je Luka Uskoković slabo izbil ob podaji Mihaela Klepača.

Vipotnik stresel vratnico
V 35. minuti je po lepi podaji Marka Tolića najboljši strelec prvenstva Žan Vipotnik že matiral Mihelaka, vendar je soboškega vratarja rešila vratnica. Štiri minute zatem gostje niso izkoristili darila Bergsena. Nizozemski vratar, ki je pred tem poklonil žogo Žigi Kousu, je svojo napako popravil, ubranil je strel Mirlinda Dakuja iz bližine.

Tudi Klepač v prepovedanem položaju
Še pred odmorom so avtogol dosegli tudi Mariborčani, a je bil pred tem Klepač v prepovedanem položaju, v zadnjih trenutkih pred odhodom v garderobo pa se je Bergsen izkazal po strelu Matica Maruška od daleč.

Mura je tudi v nadaljevanju nadaljevala napade, Klepač in Daku sta predstavljala stalno nevarnost, toda razpoložen je bil tudi Bergsen.

Udarna naveza Tolić-Vipotnik odločila tekmo
Njegovo delo je nadgradila naveza Tolić-Vipotnik, ki je v 69. minuti poskrbela za povišanje vodstva. Hrvaški igralec zvezne vrste je z diagonalno podajo mojstrsko zaposlil izjemnega napadalca, ki je spretno matiral Mihelaka in se veselil 20. zadetka v tej sezoni. Imel je tudi veliko priložnost za 21. gol, vendar je streljal mimo gola.

Tik pred koncem je zapretila tudi Mura, Cipotu je veselje preprečila glava Bergsena, ki jo je iz bližine zadel.