Domžale s 43 točkami držijo tretje mesto na lestvici. Kar 31 so jih osvojile v gosteh, medtem ko doma le 12. Foto: Aleš Fevžer
Filip Draković
Filip Draković je storil napako pri zadetku Darka Zeca za vodstvo Domžal z 1:0, saj se mu je po strelu s 30 metrov žoga izmuznila v mrežo. Foto: Aleš Fevžer
Eterović edini strelec v Velenju

V nedeljo bosta še tekmi Triglav - Olimpija in Aluminij - Maribor.
V polno Zec in Vinko
Domžalčani še naprej oddajajo točke na domači zelenici, kjer niso slavili že vse od oktobra. V prvem polčasu je bilo nekaj priložnosti na obeh straneh. V 19. minuti je Slobodan Vuk tudi zatresel mrežo gostov, toda sodnik Damir Skomina njegovega zadetka zaradi domnevnega prepovedanega položaja ni priznal.
V drugi polčas sta moštvi krenili previdno, toda na zadetek ni bilo treba dolgo čakati. V 55. minuti se je Darko Zec odločil za strel s kakšnih 30 metrov, žoga se je izmuznila Filipu Drakoviću in končala za njegovim hrbtom. 11 minut pozneje je Muri uspelo izenačiti. Dejan Kurbus je podal do Vedrana Vinka, ta pa je z leve strani s strelom ob bližnji vratnici premagal Nejca Vidmarja. Do konca se izid ni več spremenil. Sobočani so na zadnjih treh tekmah osvojili pet točk, saj so predtem doma remizirali proti Aluminiju (1:1) in ugnali Triglav (2:1).
Srdić zadel z igralcem več
Koprčani so na domačem igrišču poskušali prekiniti serijo petih remijev in sedmih zaporednih tekem brez zmage, vendar so na koncu ostali brez točk. Strelec zadetka za zmago Celjanov je bil v 59. minuti Alexander Srdić, ki je z desne strani uspešno zaključil enega od redkih gostujočih napadov. Akcijo je začel Andraž Žurej. Celje je na lestvici prehitelo Koper na 4. mestu, oba imata po 37 točk.
Koprčani so od 38. minute igrali brez kapetana Ivice Guberaca, ki si je zaradi domnevno namernega udarca branilca Marka Krajcerja prislužil rdeči karton. Kljub igralcu manj so bili gostitelji predvsem na začetku drugega polčasa precej nevarnejši, a jim ni uspelo zadeti. Po vodilnem zadetku so Celjani zaigrali pogumneje in prišli še do nekaj priložnosti. Koprčani so se v zadnjih minutah trudili priti vsaj do točke. Z močnim strelom je poskusil Miroslav Čovilo, v sodnikovem dodatku pa še rezervist Jean Philippe Mendy, a oba neuspešno.

11. gol Eterovića letos
V Velenju sta imeli v prvem polčasu priložnosti obe moštvi. V 33. minuti je Miha Mevlja lepo zaposlil Sašo Aleksandra Živca, ki je že preigral Matjaža Rozmana, ob strelu pa je bil premalo zbran in natančen. Velenjčani so edini zadetek dosegli v 51. minuti. Aleš Jeseničnik je z leve strani podal v sredino, tam pa je bil na pravem mestu Mate Eterović in z glavo matiral Vasjo Simčiča.
Rudar bi lahko še povišal vodstvo v 78. minuti. Do strela je prišel Senad Jahić, Simčič je žogo odbil do Denisa Klinarja, a mu je z glavo zadetek preprečil Alen Jogan. V sodnikovem dodatku sta Gorici točko poskušala priigrati Robi Jakovljevič in Nejc Praprotnik, a sta bila premalo zbrana.

27. krog

DOMŽALE - MURA 05 1:1 (0:0)
150; Zec 55.; Vinko 66.

Domžale: Vidmar, Halilović, Skubic, Dobrovoljc, Husmani ( 66./Knezović), Zec , Janža ( 75./ Čadikovski), Kous, Pihler ( 46./Kovjenić ), Požeg Vancaš , Vuk.
Mura 05: Draković, Travner, Mörec, Barbič, Majer, Maruško, Kurbus , Šimič, Bohar ( 89./Mlinarič), Sačer ( 86./Ploj), Vinko (80./Vaš).

Sodnik: Damir Skomina (Koper)

RUDAR - GORICA 1:0 (0:0)
600; Eterović 51.

Rudar: Rozman ( 46./Pašagič), Jeseničnik, Kašnik, Bubalović, Jahić , Črnčič ( 73./Bolha), Radujko, Rotman , Klinar, Eterović , Firer ( 85./Podlogar).

Gorica: Simčič, Mbida, Celcer, A. Jogan, Širok, Praprotnik , N'Diaye ( 84./Jakovljevič), Vetrih , Mevlja ( 79./Bremec), Živec, Žigon.

Sodnik: Slavko Vinčič (Maribor)

LUKA KOPER - CELJE 0:1 (0:0)
500; Srdić 59.
RK: Guberac 37./Luka Koper

Luka Koper:
Nenezić, Hadžić, Đukić , Mavrič Rožič , Bradaschia, Čovilo , Črnigoj ( 84./Majcen), Guberac , Galešić, Brečević, Pučko ( 65./Mendy).

Celje: Kotnik, Gobec , Krajcer , Žitko, Korošec , Tomažič Šeruga, Zajc, Srdić ( 61./Medved), Bajde, Verbič, Žurej ( 71./Bajič).

Sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj)

Nedelja ob 16.00:
TRIGLAV - OLIMPIJA

ALUMINIJ - MARIBOR

MARIBOR 25 18 4 3 57:20 58 OLIMPIJA 25 14 5 6 51:26 47 DOMŽALE 24 13 4 8 32:24 43 CELJE 26 9 10 7 26:23 37 LUKA KOPER 26 9 10 7 32:30 37 RUDAR 26 8 7 11 28:41 31 GORICA 26 7 7 12 32:45 28 TRIGLAV 24 6 6 12 24:34 24 ALUMINIJ 25 6 5 14 22:43 23 MURA 05 26 6 4 16 32:50 22