17-letni Niko Kasalo je odločil dvoboj v Kidričevem in Mura bo obračun z Olimpijo (nedelja, 3. septembra, na Fazaneriji) pričakala s šestimi točkami (dve zmagi, trije porazi) na svojem "računu". Foto: www.alesfevzer.com

Po podaji z leve strani je Amadej Maroša odložil žogo Kasalu, ki je s strelom iz prve z dobrih desetih metrov mojstrsko zadel malo mrežico.

Gostitelji so v prvem polčasu najresneje zapretili v 25. minuti, ko je Rok Schaubach z glavo žogo poslal za las čez gol.

V 57. minuti je Kasalov spet nevarno streljal, tokrat z glavo, v 68. minuti pa je Aluminij izigral Murino obrambo, vendar na koncu Sandru Jovanoviću ni uspelo žoge potisniti mimo vratarja Mihelaka.

Na drugi strani je Pridigarja v 89. minuti rešila vratnica, na koncu je počistil Gašper Jovan.

Mura je imela rahlo terensko premoč (48:52), v strelih je bilo 9:12, od tega v okvir vrat 5:5.

Osrednji dvoboj 6. kroga bo v nedeljo ob 17.30 v Stožicah: Olimpija – Celje.