Veselje branilcev naslova po deseti zmagi sezone in skupno šestem zaporednem uspehu v vseh tekmovanjih. Spodbudna forma pred četrtkovo domačo tekmo z Lillom v Konferenčni ligi. Foto: www.alesfevzer.com

Prvi polčas večerne tekme v Domžalah je pripadel Radomljam, a v nadaljevanju je Olimpija dala prestavo višje in z deseto zmago v prvenstvu zdaj diha Celju za ovratnik.

V prvih 45 minutah je dvakrat zablestel gostujoči vratar Denis Pintol, ki je obakrat ukrotil nevarna poskusa Madžida Šošića. Na drugi strani so Ljubljančani terensko pobudo pretvorili v nekaj resnih strelov, najnevarnejši je bil strel Rui Pedra z razdalje, a se je s parado izkazal domači čuvaj mreže Luka Baš.

Mlinarji so bili podjetnejši kot zmaji: poskusi strelov 8:5 in streli v okvir vrat 3:2 za Radomlje.

Kdor ga ne da, ga dobi ... star nogometni pregovor, ki so ga tokrat občutile Radomlje proti Olimpiji. Foto: www.alesfevzer.com

Dva gola v petih minutah

Po odmoru je na zelenico v Domžalah prišla prebujena Olimpija, ki je takoj začela ofenzivo. Streli gostov so se vrstili vse do 62. minute, ko je Nemanja Motika izkoristil zmedo v ožji domači obrambi. Branilec Dominik Prpić in vratar Baš sta se zapletla, pod pritiskom Admirja Bristrića se je žoga odbila do Motike, ki je izkoristil darilo za vodstvo zeleno-belih in svoj četrti ligaški gol sezone.

Predtem trdna obramba mlinarjev se je sesula in v 66. minuti je prvi strelec Prve lige Rui Pedro podvojil prednost gostov s svojim jubilejnim desetim golom, potem ko je izkoristil uporaben predložek Jorgeja Silve. Pred najbližjima zasledovalcema v boju za naziv kralja strelcev ima Portugalec zdaj štiri gole prednosti.

Po izključitvi Davida Sualeheja, ki je bil po posredovanju VAR-a izključen zaradi grobega prekrška, so Radomlje pritisnile. Nevaren zavit strel Ivana Krola je znova proslavil Pintola, ki je skupno nabral pet obramb.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Derbi kroga: vijoličasti proti čarno-bejlim

Po reprezentančnem uspehu in uvrstitvi Slovenije na evropsko prvenstvo 2024 se torej nadaljuje državno prvenstvo. V ospredju bo nedeljski dvoboj Mure in Maribora, ki sta v prejšnjem krogu izgubila 1:0, Mura z Olimpijo, Maribor s Celjem. Do konca jesenskega dela je (vključno s tekmami ta konec tedna) še pet krogov, v najboljšem položaju za jesenski naslov pa je Celje, ki je zmagalo na petih od zadnjih šestih prvenstvenih tekem, v nedeljo pa ga v Šiški čaka Bravo.

Prihodnjo nedeljo se bo v Ljudskem vrtu v okviru 17. kroga odigral večni derbi Maribor – Olimpija, a vmes Ljubljančane v četrtek domača čaka evropska tekma z Lillom. Še sveži trener slovenskih prvakov Zoran Zeljković priznava, da zaradi igranja na dveh frontah razporeja moči igralcev.

Jošt Pišek je s tretjim golom sezone poskrbel za odločilni gol, ki je prinesel Domžalam zmago pri Rogaški. Foto: www.alesfevzer.com

Domžale prikovale Rogaško na dno

Sobotno dogajanje se je začelo s tekmo Rogaška – Domžale. Ob polčasu je bilo 0:0, edini strel v okvir vrat so (po strelu s kota) sprožile Domžale v 39. minuti, z golove črte je počistil Antonio Majcenić.

Ob izteku 55. minute so gostje povedli. Jošt Pišek je začel akcijo, Nik Perc je z desne strani podal pred gol, kjer se je dobro znašel Danijel Šturm, kar je njegov tretji gol sezone (ob še treh podajah). Čez osem minut so gostje podvojili vodstvo po hitrem protinapadu, ki ga je zaključil Jošt Pišek, podal mu je Šturm.

Gostitelji so odgovorili z dvojno menjavo in znižanjem že v 65. minuti, ko je po natančni podaji Oliverja Kregarja iz bližine pod prečko zadel osrednji napadalec Rogaške Nejc Gradišar. Četrti gol na enajsti tekmi sezone za 21-letnika. Slatinčani so nadaljevali pritisk in v 72. minuti izigrali domžalsko obrambo, a so preveč komplicirali, na koncu pa je Alen Korošec stresel zunanji del mreže. Do konca se izid kljub pobudi gostiteljev ni spremenil in Domžale so prikovale Rogaško na dno Prve lige.