Celjani so derbi začeli odlično, hitro so pritisnili na vrata Jana Koprivca, ki je imel v uvodnih minutah ne malo dela, med drugim se je moral dvakrat dobro izkazati po strelih z razdalje.

V 16. minuti je pritisk štajerskega kolektiva vendarle obrodil sadove: Žan Karničnik je z natančno globinsko podajo po sredini našel Maria Kvesića, ki je žogo najprej ustavil z levico, nato pa z diagonalnim strelom z desnico zadel malo mrežico Koprivčevih vrat. 0:1.

Osuji poskrbel za remi med Koprom in Celjem

Po prejetem zadetku so se Koprčani vendarle zbrali, strnili vrste v obrambi, zaigrali bolje na sredini igrišča in si pripravili tudi nekaj (pol)priložnosti. Mark Pabai je med drugim s silovitim volejem z razdalje za kakšen dober meter zgrešil vrata gostov.

Zanimiv je bil tudi konec prvega dela, ko je najprej v 40. minuti z velike oddaljenosti z zvitim strelom Koprivca skušal presenetiti Aljoša Matko, a je bil pri tem malce nenatančen. Na drugi strani igrišča je skozi gostujočo obrambo zarezal Timothee Nkada, v zadnjem trenutku pa mu je strel in verjeten zadetek preprečil Klemen Nemanič.

V nadaljevanju so Koprčani prevzeli pobudo na zelenici, večkrat so pritiskali na vrata Celjanov, zanašali so se predvsem na strele z razdalje. Predvsem Ahmed Ankrah, ki je po slabi uri igre zamenjal Nkado, je večkrat poskusil z velike oddaljenosti, a zaman.

Celjska mreža se je nato v 72. minuti vendarle zatresla, ko je po zmedi v kazenskem prostoru Štajercev žogo iz bližine v gol poslal rezervist Ramazan Orazov, ki je na začetku drugega polčasa na zelenico stekel namesto Novaka Tepšića, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Dobrih deset minut pozneje se je izjemna priložnost po predložku iz kota ponudila še kapetanu Maksu Barišiću, ki je imel dovolj časa, da je žogo ustavil s prsmi in sprožil s polvolejem, vendar naravnost v Rozmana, ki mu je okroglo usnje uspelo ukrotiti in zadržati minimalno prednost svoje ekipe.

Ko je že kazalo, da bodo Celjani zdržali vse pritiske do konca tekme, je v izdihljajih rednega dela srečanja izid izenačil rezervist Bede Osuji. Z desne strani je predložek pred vrata poslal Enej Jelenič, Osuji pa se je v vratarjevem prostoru odlično znašel, podstavil nogo in žogo preusmeril za hrbet nemočnega Rozmana (1:1). Rezultat je tudi po štirih minutah dodatka glavnega sodnika Radeta Obrenovića ostal nespremenjen.

Bede Osuji se je odlično znašel v vratarjevem prostoru in iz bližine potisnil žogo v mrežo za končnih 1:1. Foto: www.alesfevzer.com

Mlinarji z dna na kar šesto mesto
Prva nedeljska tekma se je odvila v Domžalah, kjer so Radomlje uradno gostile svoje sosede Domžale. Sosedski obračun je bil odločen v prvem polčasu, v katerem je bil že postavljen končni izid 3:1 za mlinarje, ki so skočili z zadnjega na kar šesto mesto in pri tem prehiteli tudi goste. Radomljane je v 19. minuti v vodstvo s prvoligaškim prvencem popeljal Ivan Krolo, ko je malce z leve strani in preusmerjeno žogo premagal Gašperja Tratnika. Domžalčani so hitro odgovorili, ko je po preigravanju z 20 m pod prečko udaril komaj 17-letni Luka Topalović.

Gol in vratnica Da Cruza, ki pa se je poškodoval
Mlinarji so drugič povedli v 32. minuti, ko je po podaji z leve strani pred golom spretno do strela prišel pri hrvaški Gorici izposojeni 21-letni napadalec Caio Da Cruz. Brazilčevemu zadetku je sledil še en lepi gol z razdalje: Dejan Vokić je s slabih 20 m zadel pod prečko. Da Cruz je v sodnikovem dodatku zatresel še prečko. V nadaljevanju so bile Domžale brez ideje in so zaman iskale drugi gol priključka. Radomlje so nasprotno stopile s plina, zlasti po poškodbi Da Cruza so samo še čakale na uradno potrditev druge zmage v sezoni.