Olimpija je v sredo v pokalu v Domžalah izgubila z 1:0, a se vseeno veselila napredovanja v polfinale. Tokrat je Domžalčane razžalostila še v prvenstvu. Foto: Aleš Fevžer
Olimpija s polnim plenom iz Domžal

Gostitelji so v dežju na težkem igrišču v 17. minuti sicer zasluženo povedli z zadetkom Anžeta Jelarja, a je Olimpija v drugem polčasu naredila preobrat. Dvakrat je nespretno posredoval vratar Domžal Nejc Vidmar.
Najprej se je po prostem strelu Nika Omladiča žoga pred njim odbila, ga zadela v glavo in se odkotalila v mrežo. V 73. minuti je Vidmar želel poslati dolgo podajo iz svojega kazenskega prostora, a ga je presenetil Marko Vukčević, ki se mu je približal, Vidmar je žogo izbil naravnost v njega, črnogorskemu nogometašu pa je ni bilo težko spraviti čez črto v prazno mrežo. Za Vukčevića je bil to prvi prvenstveni gol v zeleno-belem dresu.
Do konca tekme so gostitelji sprožili nekaj strelov, vendar je ostalo pri zmagi Olimpije. Ta je po petih srečanjih brez zmage tako le vpisala tri točke na prvenstveno lestvico.
Prečka in poškodba Šporarja
Domžalčani so bili na začetku tekme nevarnejši. Jelar je prvenec v domžalskem dresu dosegel v akciji, v kateri je Zeni Husmani poslal žogo z desne strani v kazenski prostor, do Jelarja, ki je stal sedem metrov od vrat, pa jo je spustil Joshua Parker. Gostje so bili blizu izenačenja v 22. minuti, ko je Andraž Šporar (že v 38. minuti je moral iz igre zaradi poškodbe) z dobrih 20 metrov zadel prečko.

Tekma Rudar - Krka je bila preložena. V Velenju je bilo igrišče preveč razmočeno, zato bodo srečanje odigrali v torek ob 16.00.