Edvinu Zoliću s soigralci ni uspelo preprečiti poraza Triglava. Foto: Aleš Fevžer

Novogoričani so tekmo začeli precej odločneje kot domači nogometaši. Hitro so si priigrali nekaj strelov, ki pa niso bili dovolj natančni. Prvo lepo priložnost so zapravili v 16. minuti, ko se je Welle Ndiaye sam znašel pred Žanom Pelkom, ki pa je bil v dvoboju uspešnejši.

V 22. minuti so prvič resneje zagrozili tudi domači, ko je po kotu streljal Dinnyuy Kongnyuy, vendar je bil Alex Cordaz na mestu. Sledilo je še nekaj dobrih posredovanj obeh vratarjev, a izid se ni spremenil - vse do 42. minute. Takrat je po kotu z glavo zadel razpoloženi Massimo Coda in Gorico popeljal do vodstva.

Kranjčani pritisnili, a brez uspeha
V uvodu drugega polčasa je bila Gorica blizu podvojitvi prednosti, ko je Saša Aleksander Živec najprej z močnim strelom zadel vratnico, odbito žogo pa poslal čez gol. V 62. minuti je Amedej Vetrih zatresel prečko kranjskega gola. Gosti so zahtevali zadetek, a so sodniki menili, da žoga ni prešla golove črte, tako da je ostalo pri 0:1. V končnici tekme so gostitelji malce bolj pritisnili proti goriškim vratom, vendar jim kakšne resnejše, konkretnejše akcije ob nepovezani igri na sredini igrišča ni uspelo izpeljati.

Triglav bo v 2. krogu prihodnjo nedeljo gostoval v Domžalah, Gorica pa bo dan prej gostovala pri Krki.