Nusmir Fajić je bil tokrat mož odločitve. Foto: Aleš Fevžer
Damjan Bohar
Okrepitev iz Mure, Damjan Bohar, je v 53. minuti izenačil na 1:1. Foto: Aleš Fevžer
NK Zavrč ob naslovu 2. SNL in napredovanju v Prvo ligo
Zavrč je postal 37. klub, ki je zaigral v 1. SNL-ju, in je po "majhnosti" prehitel Naklo, Dekane, Ivančno Gorico ... Foto: www.nkzavrc.si
Fajić odločil v zadnji minuti

Tekmo pred 4.500 navijači je odločil Nusmir Fajić, ki je zmagoviti gol zabil v 90. minuti. Gostje so v 94. minuti izenačili, a je bil zadetek razveljavljen zaradi nedovoljenega položaja.

Prodano, stave, stavka, neresnost. Presenečenje, podvig, podcenjevanje, žoga je okrogla. Bodite tudi vi Nostradamus in napovejte izide!

Sandi Čeh poskrbel za hladen tuš
Zavrč je presenetljivo povedel, potem ko je v 2. minuti po podaji iz kota in zmedi v kazenskem prostoru domačih do žoge prišel Sandi Čeh in iz bližine matiral Jasmina Handanovića. Zavrč je v nadaljevanju presenetljivo dobro stal na zelenici in uspešno branil prednost, medtem ko Mariboru ni uspevalo veliko, tako da je semafor ob polčasu kazal 0:1.

Novinec Bohar izenačil
Vijoličasti so drugi polčas začeli mnogo odločneje kot prvega in v 52. minuti izenačili. Novinec Damjan Bohar je z dobrih 13 metrov zadel v daljši kot vratarja Gregorja Finka.

Aleš Čeh v vratnico, Fajić v polno
Maribor je bil v nadaljevanju pričakovano boljši nasprotnik, a so bili gostje v 67. minuti bliže novemu vodstvu, saj je Aleš Čeh s prostega strela zadel desno vratnico. V 80. minuti je trener Maribora Ante Čačić v igro poslal Fajića, kar se mu je obrestovalo v 90. minuti, ko je bosanski napadalec po podaji Mitje Vilerja zadel z glavo. Malo pozneje je bil zadetek Zavrča razveljavljen zaradi nedovoljenega položaja.

Že v torek na Malto
Mariborčane že v torek čaka gostovanje na Malti, kjer se bodo v 2. predkrogu Lige prvakov pomerili z Birkirkaro.

Preostale tekme uvodnega kroga sezone bodo odigrane v soboto (tri) in nedeljo (ena), medtem ko je tekma Celje - Domžale preložena.