Bajde je igral od 57. minute, ko je zamenjal Rolanda Aaronsa.

Prvič je zadel po protinapadu po podaji Aljoše Matka. V kazenskem prostoru se je dobro obrnil in z nizkim diagonalnim strelom s približno 15 metrov poslal žogo v mrežo. Tri minute pozneje je znova streljal z leve strani, žoga se je odbila od noge igralca Rogaške Nika Vujčića in presenetila vratarja Ajdina Mulalića.

Mijić je nato končni izid postavil z bele točke po prekršku Davida Zeca nad Di Mateom Lovrićem, dosegel je sedmi gol v sezoni.

Bajde, ki je pri šestih zadetkih, si je ob koncu tekme poškodoval stegensko mišico. Ker Celjani niso imeli več na voljo zamenjav, je v šestminutnem dodatku šepajoč ostal na zelenici.

V prvem polčasu najlepšo priložnost zapravil Kregar

V izenačeni predstavi je sicer prvi zapretil Aarons, ki je s "škarjicami" v 6. minuti le za malo zgrešil vrata Rogaške. Mijić je v 10. minuti nevarno streljal, Matjaž Rozman se je dobro postavil in ustavil strel. Denis Popović je ob koncu 12. minute iz obrata poskusil z levico z desetih metrov, a je Mulalić žogo ukrotil.

V 25. minuti je pri gostiteljih, ki so bili v prvem polčasu celo nevarnejši, po podaji z desne strani iz ugodnega položaja s sedmih metrov streljal Oliver Kregar, z obrambo z nogo se je izkazal Rozman. To je bila z naskokom najlepša priložnost do odmora.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Krznar: Bajde je bil logična rešitev

"85 minut smo bili živi, podjetnejši, agresivnejši in direktnejši. Na žalost nas to danes ni nagradilo," je bil po koncu tekme razočaran trener Rogaške Oskar Drobne.

Bolj zadovoljen je bil razumljivo kapetan Celja Denis Popović: "Ob polčasu smo se pogovorili s trenerjem in strokovnim štabom. Malo smo dvignili naš ritem igre ter pokazali kakovost s polprotinapadi in protinapadi. V razmiku treh minut smo dosegli dva zadetka. Na koncu smo bili malce nervozni, a v zadnjem času smo tega navajeni. Najpomembneje je, da se znova veselimo zmage. Kot je trener že zadnjič rekel: na majhnih tekmah se odločajo prvenstva."

Damir Krznar je dodal: "Na njihovi strani igrišča je bilo veliko prostora, skoraj 40 metrov praznine. Bajde je bil za to logična rešitev. Morda je on naš najboljši igralec v konici napada pri 'napadanju' prostora. Izkoristil je priložnost."

Popović: Pokazali smo kakovost iz protinapadov in polprotinapadov

Olimpija z dvema tekmama manj zaostaja 15 točk

Celjani zadnje tedne z igro sicer najbolj ne navdušujejo, a pridno zbirajo točke, na zadnjih šestih tekmah so jih osvojili kar 16 (tretjič zapored so zmagali) in so na odlični poti, da po letu 2020 osvojijo drugi naslov prvaka.

Drugouvrščena Olimpija trenutno zaostaja 15 točk, ima pa dve odigrani tekmi manj. Ljubljančani bodo v nedeljo gostovali v Domžalah, v sredo pa jih v Stožicah čaka še preloženi derbi proti Mariboru.

Rogaška je drugič zapored izgubila pred domačimi gledalci, potem ko je prejšnjo soboto morala priznati premoč Olimpiji z 2:3.

Kljub temu je lahko zelo zadovoljna s pomladjo. Jeseni se je zdelo, da se bo morala vrniti v drugoligaško konkurenco, a ji po nizu spomladanskih zmag dobro kaže, da se obdrži med elito. Pred Radomljami in Aluminijem ima šest točk prednosti. Proti lokalnemu tekmecu Celju je sicer v tej sezoni doživela štiri poraze.