Ljubljančani, ki so v četrtek v 3. krogu Konferenčne lige s 3:0 izgubili na Ferskih otokih proti Klaksviku, so si poskušali dvigniti samozavest proti gostom iz Kidričevega, trenutno predzadnjo ekipo lige. Toda to jim ni uspelo, po zadnjem sodnikovem pisku so poslušali žvižge maloštevilnih gledalcev.

Olimpija prvič letos v Prvi ligi ni dosegla zadetka

Aluminiju razveljavili zadetek

V prvem polčasu sta se zgodili tudi dve sporni odločitvi. Gosti so v 15. minuti zatresli mrežo prek Sandra Jovanovića, a je sodnik Alen Borošak po ogledu videoposnetka razveljavil zadetek zaradi domnevnega prekrška Žana Baskere nad Justasom Lasickasom na začetku akcije ob stranski črti na desni strani.

Nekaj minut prej so Štajerci zaradi domnevnega prekrška Raula Florucza nad Filipom Kosijem (vlečenje za roko) zahtevali tudi 11-metrovko, a se sodniki za to niso odločili.

Tin Martić je s prostega strela s približno 30 metrov za las zgrešil zgornji levi kot vrat Denisa Pintola. Ta se je žoge sicer malce dotaknil, toda sodniki tega niso videli.

Petek odlično razpoložen v vratih

V drugem polčasu je Aluminij stresel vratnico, v vratih Kidričanov pa se je nekajkrat izkazal 17-letni Jan Petek.

Po vsega 20 sekundah nadaljevanja je Jovanović s strelom od daleč izzval obrambo Pintola, na drugi strani pa je Olimpija v 53. minuti ostala brez Timija Maxa Elšnika, ki je zaradi poškodbe predčasno zapustil zelenico.

Napadalec Olimpije Marko Brest, še pred kratkim član Aluminija, je v 59. minuti po kotu streljal z glavo, a je odlično posredoval Petek.

V 66. minuti je razpoloženi Jovanović z leve strani za malenkost zgrešil. Devet minut pozneje je isti igralec znova sprožil, tedaj z roba kazenskega prostora, a je Pintol Olimpijino mrežo pred golom obvaroval s pomočjo vratnice.

Petek se ni pustil premagati niti, ko je žoga po strelu rezervista Petra Abge zadela Mustafo Nukića, spremenila smer in skoraj prevarala mladega vratarja. V končnici je 20-letni Nigerijec Agba še enkrat sprožil od daleč, a je Petek s konicami prstov žogo odbil v kot.

V naslednjem krogu bo Olimpija v nedeljo ob 15.00 gostovala pri vodilnem Celju, za katerim zaostaja osem točk. Še prej jo v četrtek čaka gostujoči dvoboj v Pokalu Pivovarna Union proti drugoligašu Brinje Grosuplje.

Zadetka s tekme Kalcer Radomlje - Mura

Vratar Velić nezavesten obležal na zelenici

V Domžalah je Mura vse do 92. minute v rokah držala tri točke, na koncu pa se je morala zadovoljiti z eno, potem ko je z lepim zadetkom končni izid postavil kapetan Radomelj Sandi Nuhanović.

Dardan Shabanhaxhaj se je v 5. minuti znašel iz oči v oči z vratarjem Emilom Velićem. Napadalec Mure je slabo streljal, nato pa s kolenom v glavo zadel še Velića, ki je nezavesten obležal na zelenici. Hitro so mu pomagali tako soigralci kot muraši, pozneje pa so ga zavestnega oskrbeli reševalci. Namesto njega je v vrata stopil Luka Baš.

Trk Dardana Shabanhaxhaja in Emila Velića, po katerem je moral vratar Radomelj predčasno z zelenice. Foto: www.alesfevzer.com

Shabanhaxhaj se je v 17. minuti vnovič znašel ena na ena z vratarjem, a zapravil še drugo lepo priložnost. Po globinski podaji pa je v tretje v 25. minuti le dosegel svoj šesti zadetek v prvenstvu.

V 44. minuti je bil po izletu Baša v lepem položaju Amadej Maroša, a je nastreljal le domačega branilca, ki je čuval prazna vrata.

Nuhanović zadel pod stičišče vratnice in prečke

Radomljani so tudi v drugem polčasu nadaljevali prevlado v posesti žoge in bili vse nevarnejši. Že v 90. minuti so zatresli mrežo, a je bil Nuhanović ob podaji v kazenski prostor v prepovedanem položaju.

Dve minuti pozneje pa je obramba Mure vendarle klonila, potem ko je Nuhanović po podaji N'Landuja z roba kazenskega prostora sijajno poslal žogo pod stičišče vratnice in prečke.

Nino Kukovec je imel le nekaj trenutkov zatem celo priložnost za zmago domačih, a je iz zahtevnega kota zadel le stranski del mreže.