Sobotno dogajanje se je začelo v Murski Soboti, Mura je gostila Kalcer.

Zanimivejši je bil prvi polčas obračuna na Fazaneriji. Gostje so imeli nekaj terenske premoči v začetnih minutah, prvo resnejšo priložnost pa je dobil Ester Sokler v 13. minuti, a vratar Klemen Mihelak ni imel pretežkega dela. Prvi zadetek so nato dosegli domači v 19. minuti, ko je po ogledu posnetka sodnik pokazal na najstrožjo kazen zaradi prekrška Darlyja Nlanduja v kazenskem prostoru.

Zadetka s tekme Mura - Kalcer Radomlje

Zanesljivi izvajalec je bil Mirlind Daku, ki pa je moral zaradi poškodbe že v 28. minuti zapustiti igrišče. V zadnjem delu prvega polčasa so spet pritisnili gostje, najprej sta bila nevarna Madžid Šošić in Sokler. Ester Sokler je nato v 37. minuti pred vrati spretno izkoristil podajo Tina Hrvoja z desne strani in žogo pod Mihelakom porinil v mrežo (1:1).

Za Muro bi lahko v nadaljevanju več iztržil Fillipo Tripi, toda v 56. minuti je iz bližine streljal čez gol. Podobno nenatančen je bil Mihael Klepač ob strelu s kakšnih 20 metrov v 63. minuti.

Nekaj minut zatem pa so imeli lepo priložnost za vodstvo Radomljani. Sokler je po slabšem sprejemu žoge še udaril proti golu, a je iz težkega položaja z nekaj metrov z leve strani zadel le vratnico.

Delitev točk na sosedskem obračunu v Domžalah
Tekma med Domžalami in Bravom prav tako ni dala zmagovalca (2:2).

V precej nerazgibanem prvem delu je bila glavnina dogajanja strnjena v zadnjih desetih minutah. Najprej so v 34. minuti gostje izvedli nevarno akcijo, po kateri je bil Tamar Svetlin sam pred vratarjem Gašperjem Tratnikom, a je ta še odbil žogo v kot. Prav po tem kotu pa je minuto pozneje padel prvi gol na tekmi. Pred vrati je bil na pravem mestu Luka Štor in poskrbel je za vodstvo Brava.

Zadetki s tekme Domžale - Bravo

Nadaljevanje je bilo precej bolj zanimivo. Najprej se je po akciji domačih v 47. minuti sodnik po ogledu posnetka odločil za najstrožjo kazen zaradi prekrška. Izvedel jo je Franko Kovačević, a je Matija Orbanić njegov strel po sredini gola ubranil. Vendar je pred tem zapustil dovoljeno območje gibanja, tako da je sodnik zahteval ponovitev. V drugem poskusu je bil Franko Kovačević natančnejši, s strelom po sredini gola je izenačil.

Gostitelji so bili po izenačenju v naletu, to pa so 15 minut pozneje izkoristili za rezultatski preobrat. Kovačević je z desne strani podal pred vrata, pred katerimi je bil povsem sam Bartol Barišić in z nekaj metrov je žogo potisnil v mrežo.

Šiškarji so nato prevzeli pobudo in bili v zadnjih 20 minutah nevarnejši. V 85. minuti pa so izenačili – po podaji Martina Kramariča z leve strani je domača obramba pred vrati zamudila, Maro Katinić pa je bil hitrejši kot Tratnik in je žogo ob vratnici z glavo preusmeril v gol.

Že v sodnikovem dodatku so imeli nogometaši Brava še priložnost za zmago, ko je po lepi akciji do žoge na kakšnih desetih metrih prišel David Flakus Bosilj, toda Tratnik jo je še preusmeril čez gol.

Brez golov v Celju
Na zadnji sobotni tekmi med Celjem in CB24 Taborom Sežano pa navijači niso videli golov (0:0).

V prvem polčasu so imeli v prvi polovici Celjani terensko premoč, ki pa je niso znali spremeniti v konkretnejše priložnosti. Največjo so jim podarili kar tekmeci, ko je v 24. minuti pred svojim golom slabo posredoval Mark Pabai, do žoge pa je na petih metrih prišel Lovro Bizjak. A po njegovem udarcu se je žoga odbijala med vratnico, vratarjem Janom Koprivcem in Kabaijem, nazadnje pa jo je Koprivec ujel.

Najlepša priložnost na tekmi Celje - CB24 Tabor Sežana

To je spodbudilo tudi goste, da so pokazali več poguma v napadu. Najprej je poskušal Luka Šušnjara, nato pa je imel v 26. minuti po prvem kotu še lepšo priložnost Mihael Briški, a je žogo poslal ob vratnici. Sacha Marasović je v 34. minuti z 20 metrov meril čez vrata.

V nadaljevanju je bilo stanje na igrišču podobno. Celjani so prevladovali in imeli premoč, toda bila je jalova in na trenutke so bili gostje nevarnejši. V 51. minuti je tako Briški zapretil s strelom z glavo po kotu, posredoval je Matko Obradović.

Pri Celjanih je bil najbolj aktiven Aljoša Matko v 60. minuti po podaji Nina Koutra, toda po strelu iz obrata ni bilo prave nevarnosti za Koprivca. Isti igralec je bil deset minut pozneje pri obetavni akciji v prepovedanem položaju, v zadnji minuti pa je Charles Ikwuemesi, ki je v igro vstopil v drugem polčasu, pretiraval pri preigravanju v kazenskem prostoru, nazadnje so mu branilci žogo izbili.