Po zmagovitem zadetku Marcosa Tavaresa v tretji minuti sodnikovega podaljška so nogometaši Olimpije sklonjenih glav zapuščali stožensko zelenico. A časa za pobiranje ni. Že v sredo jih čaka obračun v Celju. Foto: www.alesfevzer.com
Kronaveter nezadovoljen s taktiko v 2. polčasu
Tavares odločil derbi v 94. minuti

Ljubljančani in Mariborčani so po 33 krogih zbrali 65 točk, vendar so zaradi boljšega izkupička na medsebojnih obračunih v prednosti zeleno-beli. Tri zmage v zadnjih treh krogih Olimpiji zagotavljajo naslov prvaka, a je naloga vse prej kot preprosta.

Varovance Rodolfa Vanolija, ki mu mnogi pripisujejo glavno krivdo za sobotni poraz, čaka v sredo ob 16. uri gostovanje pri neugodnem Celju. Odkar je na začetku aprila na klop sedel Robert Pevnik, Celjani na petih prvenstvenih tekmah ne poznajo poraza, uvrstili pa so se tudi v finale pokala. Med drugimi so Celjani na svojem stadionu ustavili tudi Maribor, tekma se je končala z 0:0.

Olimpija je v jesenskem delu dvakrat gladko odpravila Celje (skupna razlika 10:0), vendar so rumeno-modri izločili Ljubljančane v četrtfinalu pokala (2:2, 3:1). Na pomladanskem obračunu v Stožicah je bil izid 0:0.

Celjani so se s serijo dobrih izidov, na katerih so osvojili 11 od 15 točk, odlepili od dna in imajo pred devetim Koprom pet točk naskoka. Večje vprašanje je, kako se bodo po sobotnem šoku odzvali Ljubljančani, ki se zavedajo, da spodrsljaja do konca ne sme biti več.

Maribor bo v sredo ob 16. uri gostil Rudar, ki ga je na zadnjih tekmah premagal dvakrat s skupno razliko 10:1.

Odločitev o prvaku lahko teoretično pade že v soboto, ko bo Olimpija gostovala pri Rudarju, Maribor pa pri zadnjeuvrščeni Krki.