Vratar Krke Tomislav Pelin je v 16. minuti ubranil enajstmetrovko Andražu Šporarju. Foto: Aleš Fevžer
Nogometaši Krke vzeli mero Olimpiji

Novomeščani so povedli že v 4. minuti, ko je Daniel Rašić s predložkom v kazenski prostor našel Josipa Fučka, ki je nato z glavo matiral Aljaža Ivačiča. Olimpija je imela priložnost za izenačenje že v 16. minuti. Andraž Šporar je izvajal enajstmetrovko, a jo je vratar Tomislav Pelin ubranil. Ljubljančani so bili sicer boljši nasprotnik, imeli kar nekaj (pol)priložnosti, ki pa jih niso izkoristili.

In kdor ne da, dobi. V 57. minuti je domači kapetan Daniel Dežmar po gneči v kazenskem prostoru Olimpije prišel do žoge in s približno desetih metrov ukanil Ivačiča. V 87. minuti so zeleno-beli le znižali zaostanek. Marko Vukčević je zatresel domačo mrežo, a ta zadetek je prišel prepozno za preobrat. Zmaji so tako še tretjič zapored izgubili na stadionu Portoval. V lanski sezoni je bilo namreč dvakrat 1:0 za Dolenjce.

Zgodovinska zmaga Radomelj
Nogometaši Kalcerja iz Radomelj so v desetem prvoligaškem nastopu prvič zmagali. V Kopru, ki je igral brez Mateja Palčiča in Domna Črnigoja, sta domačo mrežo zatresla Niko Snoj in Janez Zavrl. Snoj je v 29. minuti z roba kazenskega prostora matiral Ermina Hasića, medtem ko je Janez Zavrl v 52. minuti po podaji iz kota z glavo zadel za 2:0. Domači so tri minute kasneje prek Mateja Pučka znižali zaostanek. V 85. minuti je Nenad Srečković izenačil na 2:2, a je sodnik Matej Jug zaradi domnevnega prekrška Jake Štromajerja zadetek razveljavil. Jug je v 88. minuti zaradi ugovarjanja izključil še Denisa Halilovića.

Domžale Gorico zlomile v drugem polčasu
Vodilne Domžale so zmagale še devetič v sezoni. Tokrat je s 3:0 padla predzadnja Gorica. Prvi polčas se je končal brez golov, nato pa je odločitev padla med 55. in 58. minuto, ko sta zadela Sasha Aneff in Kenan Horić. Aneff je bil uspešen z glavo po podaji Aladina Šišića z desne strani, medtem ko je Horić po nespretnem izbijanju primorskih branilcev žogo z nekaj metrov potisnil v prazno mrežo. Zmago Domžalčanov je v 80. minuti potrdil Joshua Parker, ki je zatresel mrežo po podaji Nejca Skubica iz kota. Novogoričani so izgubili šestič in padli na predzadnje mesto.

Tavares odločil v 93. minuti
Državni prvaki iz Maribora so še drugič zapored "srečno" zmagali, potem ko je v Velenju odločilni gol za 1:0 zabil Marcos Tavares v 93. minuti. Tavares je zadel z glavo po podaji Damjana Boharja z desne strani v praktično zadnji akciji na tekmi. Tik pred tem so na drugi strani Velenjčani po strelu Milana Kocića stresli prečko, Ivan Firer pa je odbito žogo z nekaj metrov poslal čez vrata. Rudar je bil sicer nevarnejši nasprotnik. Jasmin Handanović je že v prvem polčasu ubranil nevarna strela Denisa Klinarja in Dragana Jelića, na začetku drugega dela pa se je pred njim sam znašel še Mario Babić, a je Handanović potrdil vrhunsko formo zadnjih tednov.

Kresinger in Šafarić v okvir vrat
Na Ptuju sta se Zavrč in Celje razšla brez golov. Obe ekipi sta po enkrat stresli okvir vrat. Celjskega je v 9. minuti zadel Dino Kresinger, završkega pa v 39. minuti Nikola Šafarić.