Prva liga
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 3.6 od 47 glasov Ocenite to novico!
Etien Velikonja
Etien Velikonja je zagotovil Olimpiji deveto zmago v letošnji sezoni Prve lige. Foto: www.alesfevzer.com
Mensah Ibrahim Arafat
Ibrahim Mensah je prvi nogometaš, ki je zatresel mrežo Olimpije, odkar jo vodi Luka Elsner. Foto: www.alesfevzer.com

Krško, Radomlje - MMC RTV SLO

Nogometaši Olimpije nadaljujejo zmagoviti niz pod taktirko Luke Elsnerja. V gosteh so z 2:1 ugnali Krško. 12. krog se je končal z zmago Gorice v Radomljah (2:4).

Olimpija je prvič, odkar na klopi sedi Elsner, prejela gol, a še naprej nadaljuje zmagoviti niz, ki zdaj v vseh tekmovanjih traja že šest tekem. V prvem polčasu Olimpija ni navdušila. Ljubljančani so sicer imeli pobudo, a bili so brez idej v napadu, nekaj težav pa so imeli z uvodnim pritiskom Krčanov. V sedmi minuti pa se je domača mreža zatresla. Denis Klinar je z dolgo žogo na desni iskal Andraža Kirma, toda Klemen Šturm je prišel do žoge, a jo nespretno poslal mimo Marka Zalokarja. V 14. minuti je imel David Bučar lepo priložnost za izenačenje, a se je z obrambo izkazal Rok Vodišek, ki je klonil po 518 minutah. Dve minuti pozneje se je mreža Krškega znova zatresla, a je Miho Zajca pred strelom žoga zadela v roko.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport

V drugem delu pa je Olimpija zagospodarila na igrišču in postajala vse nevarnejša. V 58. minuti se je po prodoru Blessinga Elekeja in strelu Roka Kronavetra, ki sicer ni najbolje zadel žoge, izkazal Zalokar, ki je predtem ubranil tudi poskus najboljšega igralca lanske sezone državnega prvenstva z razdalje. Krško je deset minut pozneje izenačilo. S peto je Filip Dangubić podal Martin Kramariču, ki je potegnil proti ljubljanskemu kazenskemu prostoru, nato pa podal na levo. Tim Čeh je prepustil žogo Ibrahimu Mensahu, ki je zavrtel Klinarja in z natančnim strelom v zgornji levi kot premagal Vodiška.

Po izenačenju so gostje pritisnili. Najprej je v 74. minuti Leon Benko z roba kazenskega prostora meril prek vrat, takoj zatem je po predložku Klinarja z neposredne bližine z glavo streljal Eleke, toda Zalokar je bil na mestu, v 80. minuti pa so državni prvaki le povedli. Kronaveter je začel akcijo in podal rezervistu Etienu Velikonji, ki je po desni strani prišel mimo Damjana Vukliševića nato pa s plasiranim strelom žogo pospravil za Zalokarjev hrbet. V 88. minuti je imel po lepi podaji Zajca Eleke priložnost, da potrdi zmago zmajev, a je Zalokar znova posredoval.

Olimpija ima na prvem mestu štiri točke naskoka pred Mariborom. Zdaj sledi reprezentančni premor, nato pa se bosta večna tekmeca pomerila v Stožicah. Derbi bo v soboto, 15. oktobra, ob 20.30.

Goričani v polno trikrat z bele točke
Radomljani ostajajo brez zmage, Goričani pa so slavili prvič po štirih tekmah. V 18. minuti je Milan Anđelković, ki je 250. zaigral v Prvi ligi, v kazenskem prostoru podrl Tilna Nagodeta. Z bele točke je bil uspešen Miran Burgić. Šest minut pozneje je Nagode po podaji Janija Curka z glavo zabil prvenstveni prvenec. Zatem so tri lepe priložnosti zapravili gostitelji.

V 62. minuti se je domača mreža ponovno zatresla. Marko Kovjenić je tokrat zakrivil novo enajstmetrovko, tudi tokrat pa jo je uspešno izvedel Burgić. V 78. minuti pa so Radomlje znižale. Kristijan Šipek je po preigravanju na robu kazenskega strela sprožil, žoga pa se je od vratnice odbila v mrežo. Dve minuti pozneje je po podaji Mihe Vidmarja z glavo Marko Nunić znižal na 2:3.

Radomljani so moči usmerili v napad in pustili veliko prostora v zadnji liniji, kar so Goričani kaznovali. V protinapadu se je sam pred Aljažem Ivačičem znašel Rifet Kapić, ki je poslal žogo mimo domače vratarja, z roko pa je Anđelković preprečil žogi pot v mrežo. Branilec si je prislužil rdeč karton, z bele točke pa je bil natančen Kapić.