Etien Velikonja je v Ljudskem vrtu povišal na 2:0 in 4:0. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dare Vršič
Dare Vršič je v izjemni formi. Zadel je tudi v Kranju. Foto: Luka Glogoški
Maribor bo v četrtek v Glasgowu igral povratno tekmo proti Rangersem. Nalogo na domačem prizorišču je opravil z odliko in si še okrepil samozavest pred gostovanjem na Ibrox Parku. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

zmagi nad Rangersi so nogometaši Maribora misli od Evropske lige za nekaj časa preusmerili v državno prvenstvo. Mura 05 ni bila visoka ovira, zabili so ji kar šest zadetkov.
V 6. krogu Prve lige si so pred 3.300 gledalci po dvakrat zadeli Dalibor Volaš, Etien Velikonja in Agim Ibraimi. V prvem polčasu so v polno merili od 28. do 36. minute. Prvi je bil uspešen z glavo po lepi podaji Ibraimija z desne strani, Velikonji je podal Martin Milec, mariborski Makedonec pa je podobno kot v četrtek proti Rangersom natančno meril z roba kazenskega prostora v krajši kot, le da tokrat z leve strani.
Četrti zaporedni poraz Mure
Velikonja je v 53. minuti prvi zadel v drugem polčasu, znova je podal Ibraimi. Ta je šest minut pozneje povišal na 5:0 s pravo "bombo" po podaji Milca iz kota. Šesti gol za vijoličaste je prispeval Volaš, spet z glavo po dolgi podaji Gorana Cvijanovića.
Razglašeni Sobočani so bili še najbolj nevarni na začetku tekme, ko so sprožili dva strela v dobrih desetih minutah. Na koncu bi lahko domov odšli še z višjim porazom, a na njihovo srečo Mariborčani niso izkoristili nobene priložnosti več.

Mura je prvič po šestih letih gostovala v Ljudskem vrtu. S četrtim zaporednim porazom ostaja pri osvojenih štirih točkah na predzadnjem mestu na lestvici.

Rangersi so v 5. krogu škotskega prvenstva z najboljšo predstavo v letošnji sezoni v gosteh premagali do zdaj še neporaženi Motherwell s 3:0. Strelci so bili Steven Naismith (povratno tekmo proti Mariboru bo zaradi kartonov izpustil) v 20. minuti, Kyle Lafferty v 45. minuti in Gregg Wylde v 85. minuti. Nogometaši iz Glasgowa so prevzeli tudi vodstvo na lestvici. Tekmo je spremljalo 10.092 gledalcev. Od nogometašev, ki so v četrtek igrali v Mariboru, niso nastopili Kirk Broadfoot, Carlos Bocanegra (nima še delovnega dovoljenja, a ga bo do četrtka uredil), Lee McCulloch in Maurice Edu.

V Kranju 33 stopinj Celzija
Olimpija je v gosteh z 1:0 ugnala Triglav. V naslednjem krogu v Stožicah tako ne bomo videli le večnega derbija, ampak tudi derbi vodilnih ekip prvenstva, saj so se zeleno-beli z 11 točkami na drugem mestu izenačili z Domžalami. Tekma bo v nedeljo ob 19.00, ogledali si jo boste lahko tudi na TV Slovenija 2 in MMC-ju.
Že v prvem polčasu v Kranju, kjer je bilo 33 stopinj Celzija, so bili nekoliko podjetnejši Ljubljančani, a je bilo priložnosti malo. Pri Olimpiji se je po poškodbi vrnil Sreten Sretenović in dobil priložnost za igro v drugem polčasu. Gostitelji so pogrešali Davida Bunderlo, saj je v sredo na prijateljski tekmi z Lescami dobil močan udarec v gleženj.
V 55. minuti je bila Olimpija po veliki napaki domače obrambe prvič blizu zadetka. Bernard Stjepanović je podal nazaj vratarju Mihi Gracarju, a ga je žoga preskočila in končala v prečki. Dve minuti pozneje je moral zaradi drugega rumenega kartona predčasno z igrišča nogometaš Triglava Matic Sever.
Podaja Čadikovskega, gol Vršiča
Številčno prednost so "zmaji" izkoristili v 70. minuti, ko je Dragan Čadikovski lepo preigral nekaj domačih igralcev, nato pa podal na desno stran, od koder je zadel Dare Vršič.

6. krog:
TRIGLAV - OLIMPIJA 0:1 (0:0)
1.100; Vršič 70.
RK: Sever 57./Triglav

Triglav: Gracar, Stjepanović, Ovčina (62./Đurković), Brajić, Krcić, Dolžan, Jelar (73./Romič), Sever, Najdenov, Košnik (65./Burgar), Čoralić.

Olimpija: Džafić, Jović, Salkić, Škerjanc (53./Fink), Ivelja (46./Sretenović), Delamea Mlinar, Omladič, Vršič, Radujko, Čadikovski (85./Bešić), Lovrečič.

MARIBOR - MURA 05 6:0 (3:0)
3.300; Volaš 28., 69., Velikonja 34., 53., Ibraimi 36., 59.

Maribor: Handanović, Milec, Mejač, Ibraimi (66./Mezga), Velikonja (71./Berić), Volaš, Cvijanović, Potokar, Trajkovski, Rajčević, Mertelj (62./Filipović).

Mura 05: Draković, Rogač, Cipot, Sreš (46./Botjak), Pavel, Horvat, Fajić (70./Mauko), Janža, Kouter, Maruško, Kous (56./Bencak).

Odigrano prej:
RUDAR - CM CELJE 3:3 (2:2)
1.400; Žinko 8., Majcen 18., Bratanović 56.; Pavlović 3., Popović 11., Firer 61.
RK: Močivnik 88./CM Celje

DOMŽALE - HIT GORICA 0:3 (0:0)
400; Zarifović 74., Plut 79., Galešić 93./11-m
RK: Elsner 13., Vidmar 91./oba Domžale

NAFTA - LUKA KOPER 0:0
1.000 gledalcev

MARIBOR 6 5 1 0 14:3 16 DOMŽALE 6 3 2 1 8:4 11 OLIMPIJA 6 3 2 1 8:7 11 HIT GORICA 6 3 1 2 12:5 10 CM CELJE 6 2 2 2 9:7 8 RUDAR 6 2 1 3 11:10 7 NAFTA 6 1 3 2 6:6 6 TRIGLAV 6 2 0 4 3:13 6 MURA 05 6 1 1 4 2:11 4 LUKA KOPER 6 0 3 3 2:9 3