27-letni Francoz Benjamin Morel je z drugim prvenstvenim golom odločil gostovanje Domžal pri Krki. Foto: www.alesfevzer.com
Luka Majcen in Dejan Žigon (Gorica)
Luka Majcen je bil ključ do šele tretje zmage Gorice v letošnjem prvenstvu. Najprej je po njegovem predložku padel avtogol, pred odmorom pa j z golom razblinil vse upe Radomljanov na preobrat. Foto: BoBo
Radomlje doma že več kot dva meseca brez gola
"Kot smo živeli zadnje dni, si nismo zaslužili zmage"
Goli iz tekme Radomlje – Gorica
Prve Domžale z zmago za mir v hiši

ki šele v 87. minuti izkoristile priložnost, da kaznujejo sobotne spodrsljaje zasledovalcev in utrdijo vodstvo v Prvi ligi TS.

V Novem mestu je vse do zadnjih minut kazalo, da se bo tekma med Krko in Domžalami končala z 0:0, saj je bilo malo pravih priložnosti in strelov v okvir vrat. A Domžalčani so veliko priložnost za pobeg zasledovalcev le izkoristile, in to z zadetkom vsega tri minute pred koncem.

Morel za deseto zmago zadel iz odbitka
Takrat so gostje končno odigrali hitro in nevarno akcijo, po pobegu nezbrani domači obrambi je Veljko Simić sprožil diagonalni strel po tleh, njegov poskus je Tomislav Pelin še ubranil, a do odbitka je prvi prišel Benjamin Morel, ki je s petih metrov mirno zatresel prazno mrežo za 1:0 in pomembno deseto zmago varovancev Luke Elsnerja.

Zgodnji dom peterice loči 8 točk
V soboto je spodrsnilo vsem trem najbližjim zasledovalcem ravbarjev: Olimpija je samo remizirala pri Rudarju (0:0), Maribor in Zavrč pa kar izgubila, slovenski prvaki doma s Celjem (1:2), Haložani pa pri Kopru (1:2). Izzivalci prvih Domžal (32 točk) imajo tako zdaj po 26 točk, pri čemer morata Olimpija in Maribor odigrati še en medsebojni derbi (najverjetneje šele februarja). Zgornjo polovico lestvice zaokrožuje Celje s 24 točkami.

Obračun z dna lestvice Gorici
Na zadnji tekmi 14. kroga so Radomlje "doma" v Domžalah gostile Gorico, ki zaokrožuje trio z dna Prve lige Telekoma Slovenije. Vrtnice so imele pred tekmo 4 točke več od mlinarjev in samo točko prednosti pred lekarnarji.

S podajo in golom odločila naveza Majcen - Henty
Prvi gol so si Radomljani zabili kar sami, ko je po predložku Luke Majcna žogo v lastno mrežo preusmeril Janez Zavrl. Premoč so Goričani potrdili ob izteku prvega polčasa, ko je po hitrem protinapadu Ezekiel Henty podal pred gol, kjer je z glavo vodstvo podvojil Luka Majcen. Po uri igri je bilo dokončno odločeno: Marshal Johnson je preigral nasprotnega branilca in pred golom našel Ezekiela Hentyja, ki je rutinirano zadel za končnih 3:0.