Olimpija je po porazu v Ljudskem vrtu z 0:2 strnila vrste in se vrnila na zmagovalne tirnice. Ljubljančani so prvih 60 minut pokazali igro bolj po želji trenerja Alberta Riere – z veliko posesti žoge in kar nekaj kreativnosti, z nekaj lepimi zaključki pa so razveselili tudi navijače. V zadnjih 20 minutah so popustili, puščali kar nekaj lukenj v obrambi, tako da so na koncu dosegli minimalno zmago.

Goričani, ki so na zadnjem mestu, so se v Stožicah izkazali z zelo dobro predstavo. Ekipo je ob odsotnosti Mirana Srebrniča vodil pomočnik Florjan Debenjak. V letošnji sezoni so Ljubljančani do današnje tekme prejeli le pet zadetkov na domači zelenici, tokrat pa so kar tri.

Mario Kvesić je v letošnji sezoni dosegel osem zadetkov in prispeval še sedem podaj. Foto: www.alesfevzer.com

Kolobarić hitro poskrbel za vodstvo Gorice
Vodilna Olimpija je v nedeljo klonila v Ljudskem vrtu, s čimer je Maribor zaostanek za Ljubljančani znižal na 12 točk. Zmaji niso začeli obetavno, saj je Dario Kolobarić primorsko ekipo povedel v vodstvo že v 4. minuti. Alen Krajnc je z desne strani podal pred vrata, kjer je Kolobarić z desno nogo s štirih metrov potisnil žogo v mrežo.

Mojstrovina Aldarija za izenačenje
Aldair Djalo Balde je v 12. minuti z evrogolom izenačil. Žogo si je naravnal na levico in jo s 25 metrov z desne strani poslal pod prečko. Vratar Uroš Likar je bil popolnoma nemočen.

Kvesić hitro zrežiral vrnitev Olimpije
Pet minut zatem si je Mario Kvesić na levi strani izmenjal dvojno podajo z Mustafo Nukićem, nato pa z 20 metrov z desno nogo ukanil Likarja. Žoga je v zraku močno zavila in v loku padla v mrežo. Do konca prvega polčasa ni bilo večjih priložnosti.

Sorodna novica Radomljani z zmago v Kopru pobegnili z zadnjega mesta, Mura proti Taboru po 0:2 do točke

Bristrić zagotovil zmajem visoko prednost
V 50. minuti je domača zasedba še povečala prednost, po podaji v globino je za hrbet goriške obrambe stekel Admir Bristrić in malce z desne strani z diagonalnim strelom premagal Likarja za 3:1. Isti igralec je v 58. minuti zadel še z glavo, Kvesić je natančno podal z leve strani. To je bila za Kvesića sedma podaja sezone.

V 61. minuti je moral Likar posredovati po nevarnem prostem strelu Timija Maxa Elšnika, ki je tokrat začel na klopi, malce zatem pa še po novem Bristrićevem strelu. V 66. minuti je po dolgem času nekaj dela imel tudi Matevž Vidovšek v ljubljanskih vratih, ko je moral posredovati po prostem strelu Bernarda Karrice.

Joker Ahmetaj dvakrat matiral Vidovška
Rezervist Alessandro Ahmetaj je v 67. minuti v mrežo poslal žogo, ki je Vidovšku po skoku ušla iz rok ob trku z Goranom Milovićem. Gorica je bila blizu novemu zadetku v 85. minuti, saj je Miroslav Iličić s strelom z glavo zatresel vratnico. V sodnikovem dodatku so gostje po spotikanju Nukića prišli do najstrožje kazni, ki jo je uspešno izvedel Ahmetaj. Vidovška je v 92. minuti z bele točke poslal v napačno smer. Kmalu zatem je sodnik Denis Halilović označil konec tekme.

Zadetki s tekme Olimpija – Gorica

Najstnik Mačak s prvencem Celju zagotovil poln izkupiček
Celjani so, čeprav so pogrešali pomembna člana obrambe, saj sta zaradi kazni manjkala Damjan Vuklišević in David Zec, ob koncu obračuna s Šiškarji dosegli 11. zmago.

Bravo je povedel v 11. minuti, ko je Nemanja Jakšić z glavo premagal Matka Obradovića. V 16. minuti je po predložku v kazenski prostor z leve strani gol za izenačenje dosegel Aljoša Matko.

Celjani so bili še naprej nevarnejši tekmec, Denis Popović je po prekinitvi skoraj presenetil Matijo Orbanića, Jakšić pa je pravočasno blokiral nov poskus Matka. V 26. minuti je iz prve z enajstih metrov poskusil Lovro Bizjak, Orbanić pa je žogo ujel, tako kot po poskusu z glavo Marka Zabukovnika.

Uvod drugega polčasa je bil manj razburljiv, nevarnih akcij ni bilo, šele v 73. minuti je moral posredovati Matko Obradović po poskusu novinca Denisa Bušnje, s katerim pa celjski vratar ni imel veliko dela.

V 82. minuti so Celjani znova matirali gostujočo obrambo. Tin Matić je podal z desne strani pred vrata, tam pa je 18-letni Lucas Mačak le nekaj trenutkov po vstopu v igro žogo potisnil v mrežo za končnih 2:1. To je bil prvoligaški prvenec 18-letnika.