V sodnikovem podaljšku prvega polčasa je bil v obetavnem protinapadu Andraž Šporar. Nejc Vidmar je bil pravočasno iz vrat in na robu kazenskega prostora, Šporar pa je pri tem poskušal z odigranem padcem izsiliti 11-metrovko. Nogometaša sta se zagrabila in si po prerivanju prislužila vsak svoj rumeni karton. Foto: www.alesfevzer.com
Dalibor Volaš
Olimpija le še dve točki za Domžalami
Maribor niz neporaženosti podaljšal na 12 tekem
Mojstrski zadetek Zajca s prostega strela

Edini strelec ob Kamniški Bistrici je bil Miha Zajc v 30. minuti. Mojstrsko je zadel s prostega strela.

Domžalski nogometaši so imeli na začetku tekme pobudo, a se je večina domačih napadov končala na robu kazenskega prostora. Olimpija je čakala na svoje priložnosti in prvo dočakala v 26. minuti, ko je z več kot 20 metrov nevarno streljal Stjepan Babić, a je bil Nejc Vidmar na mestu. Že v naslednjem napadu je Roka Baskero na dobrih 20 metrih s prekrškom ustavil Kenan Horić. Zajc je prosti strel izvajal dvakrat, prvič se je živi zid Domžal prekmalu približal izvajalcu, v drugem pa je mojstrsko ugnal Vidmarja s strelom v vratarjev levi zgornji kot.

Zec predčasno v slačilnico
Novo hladno prho so gostitelji doživeli v 40. minuti, ko je Darko Zec po prekršku nad Andražem Šporarjem prejel rdeči karton in moral z igrišča.

Babić na eni in Benjamin Morel na drugi strani sta že v uvodni minuti drugega dela opozorila, da ekipi z izidom nista zadovoljni. Prvo veliko priložnost je imela Olimpija, ko je v 59. minuti zagrozil Šporar. Istega igralca je v 68. minuti lepo zaposlil Aleksander Rodić, a se je izkazal Vidmar, ki je žogo odbil v kot. Po kotu je nevarno z razdalje poskušal Nik Kapun. Domžalčani se niso predali, kar je dalo Olimpijinim napadalcem, predvsem Šporarju, precej prostora, da so stalno grozili z višanjem izida, ki pa se ni več spremenil. Zadnjo priložnost so imeli Domžalčani, ko je v sodnikovem podaljšku z okoli 18 metrov prosti strel izvajal Uroš Korun, a streljal previsoko.

Izključitev Adama
Vijoličasti so po treh zaporednih remijih tokrat slavili brez težav. Zmago so si tako rekoč zagotovili že v prvem polčasu, ko so izkoristili dve hudi napaki Koprčanov in tudi igralca več na igrišču.

Mladi domači vratar David Adam je v prvih desetih minutah dvakrat odlično posredoval po strelih Agima Ibraimija. V 23. minuti je Nenad Srečković neprepričljivo podal žogo Adamu, a je bil pri njej prej Luka Zahović, ki ga je Adam podrl. Sodnik ga je predčasno poslal pod prho, Mariborčani pa so imeli na voljo 11-metrovko. Zanesljivo jo je izvedel Dalibor Volaš.

V 29. minuti je Damjanu Boharju domača obramba poklonila novo priložnost, sam se je znašel pred vratarjem Vasjo Simčičem in ga z diagonalnim strelom tudi premagal. Izid polčasa je v 44. minuti postavil Zahović, ki je izkoristil podajo z leve strani Mitje Vilerja.

V 56. minuti so imeli Mariborčani po prekršku Mihe Gregoriča nad Volašem novo 11-metrovko, nekdanji napadalec Kopra pa je povišal na 0:4.

Rdeči karton dobil tudi Stojanović
V 64. minuti so bile moči na igrišču številčno izenačene, saj je sodnik izključil še Petra Stojanovića, ki je v kazenskem prostoru nepravilno ustavil Mateja Pučka. Jasmin Handanović je strel z bele točke Goranu Galešiću ubranil. So pa kanarčki častni zadetek dosegli v zadnji minuti, ko se je po prostem strelu z leve strani v kazenskem prostoru spretno znašel Miha Blažič in Handanovića premagal kar s peto.

Dve tekmi sta bili odigrani že v petek. Celjani so morali doma premoč priznati Rudarju (1:3), Zavrč in Gorica pa sta se razšla brez golov. Zadnja tekma kroga bo v nedeljo, ko v Novo mesto prihaja Kalcer. To bo tudi dvoboj trenutno zadnjeuvrščenih ekip.