Raul Albiol je najprej z rokoborskim prijemom ustavil Davida Villo ... Foto: EPA
Lionel Messi
... Lionel Messi pa je nato dosegel 30. prvenstveni gol. Iker Casillas je bil blizu. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je v 82. minuti poskrbel, da z 29. ligaškim zadetkom v sezoni Messiju še vedno diha za ovratnik. Foto: Reuters
Karim Benzema in  Carles Puyol
Kapetan domačih Carles Puyol je nepričakovano začel tekmo, a moral pozneje zaradi bolečin v stegenski mišici zapustiti igrišče. Povratek je bil očitno prezgoden. Foto: Reuters
Lionel Messi je bil znova najnevarnejši Barcin igralec. Foto: EPA
Pep Guardiola in Jose Mourinho
Jose Mourinho je nekoliko presenetljivo Mesuta Özila pustil na klopi. Ko ga je po Realovem zaostanku in igralcu manj vendarle poslal v igro, so domači postali nevarnejši. Foto: EPA
Sami Khedira
Samiju Khediri se je v zadnjih minutah ponudila priložnost, da bi postal junak 210. El Clasica. Foto: Reuters
Izjavi Guardiole in Mourinha po derbiju

Barcelona je povedla v 53. minuti, ko je Raul Albiol kot zadnji obrambni igralec z rokami ustavljal Davida Villo, tako da mu je sodnik Muniz Fernandez pokazal rdeči karton. Strel z bele točke je uspešno izvedel Lionel Messi. Real je z igralcem manj pokazal boljšo igro kot v polni postavi, za kar je bil nagrajen v 82. minuti, ko je Marcelo po posredovanju Danija Alvesa odigral prekršek, ki je pomenil najstrožjo kazen za domače. Enajstmetrovko je rutinirano izkoristil tokrat zelo razpoloženi Cristiano Ronaldo. Portugalec je namreč na začetku drugega polčasa zadel vratnico, ob koncu prvega pa mu je veselje preprečil Adriano.

Real je s tem remijem prekinil niz petih porazov proti Barceloni, ki pa je še korak bližje prvenstveni zvezdici. A pomembnejša srečanja kot obračun 32. kroga španskega prvenstva za oba večna nasprotnika šele prihajajo. Najprej v sredo (20. april) finale kraljevega pokala, nato pa še polfinale Lige prvakov (27. aprila in 3. maja).

Messiju lob ni uspel
Prva priložnost na tekmi se je ponudila Barceloni. V 18. minuti se je Messi po globinski podaji Andresa Inieste na desni strani sam znašel pred Ikerjem Casillasom, a ga z lobom ni uspel premagati. Real je prvič zapretil malo pozneje, ko je poskus Cristiana Ronalda z glavo zletel čez vrata.

Adriano preprečil vodstvo Reala
V 44. minuti je bilo še drugič v prvem polčasu vroče pred domačimi vrati. Messi si je izmenjal podajo z Inesto, nato pa ustrelil z leve strani kazenskega prostora, vendar je bil Casillas znova na mestu. V sodnikovem podaljšku bi Real kaj lahko povedel, saj je po kotu Angela Di Marie in skoku Sergia Ramosa do strela prišel Ronaldo, čigar poskus je z golove črte izbil Adriano. To je bila najlepša priložnost za Real, ki je bil sicer v podrejenem položaju, saj je bila terenska premoč Barcelone izrazita (posest žoge 70:30).

Ronalda ustavila vratnica; Messi z 11-m v polno
V 50. minuti je bil Ronaldo znova blizu zadetku. Portugalec je sprožil s prostega strela z okoli 25 metrov, a mu je veselje preprečila vratnica. Malo pozneje pa vodstvo Barcelone. Albiol je na rokoborski način ustavil spretnejšega in hitrejšega Villo, tako da ga je sodnik Muniz Fernandez izključil, hkrati pa dosodil še enajstmetrovko. K žogi je pristopil Messi in s polvisokim strelom po sredini gola matiral Casillasa.

Carles Puyol odšepal z igrišča
Mourinho je na zaostanek in igralca manj odgovoril z Mesutom Özilom, ki je zamenjal nevidnega Karima Benzemaja. Na drugi strani je moral trener gostov Pep Guardiola na klop poklicati Carlesa Puyola, ki očitno še ni pripravljen za najtežje boje. Zamenjal ga je Seydou Keita. Barcelona je v 62. minuti prek Xavija oplazila prečko, nato pa se je očitno zadovoljila z minimalnim vodstvom.

Marcelov teatralni vložek nadgradil Ronaldo
Real je namreč kljub igralcu manj napadal in imel pobudo. Posebej nevaren je bil s prekinitev. Na drugi strani je v 70. minuti Messi prodiral med razredčeno domačo obrambo, nato pa podal do osamljenega Ville, ki pa je slabo zaključil. Madridčani so v 82. minuti prišli do izenačenja. Marcelo je po izbijanju Alvesa teatralno padel, a očitno prepričal Fernandeza, ki je pokazal na belo točko. Ronaldo je žogo poslal v desno, vratarja Victorja Valdesa pa v levo stran vrat za 1:1. Do konca je imel Real še eno lepo priložnost, a je poskus Samija Khedire z roba kazenskega prostora ubranil Valdes.