23-letni Aras Özbiliz je na svoji 9. reprezentančni tekmi dosegel tretji gol. Armenija je prav vse tri tekme tudi dobila. Foto: EPA
Sergio Agüero
Sergio Agüero je zabil 18. reprezentančni gol, četrtega v kvalifikacijah za SP 2014. Foto: EPA

Danska mora se je začela že po 27 sekundah tekme, ko je gostujoči napadalec Jura Movsisjan kaznoval napako branilca Simona Kjära. Igralec Wolfsburga je bil kriv tudi za drugi armenski gol, saj se je v 19. minuti nespretno postavil pri postavljanju zanke za nedovoljeni položaj, kar je unovčil Aras Özbiliz.

Olsen: 100-odstotno moja krivda
Ko je po uri igre Movsisjan zabil še svoj drugi zadetek v večeru, je bilo jasno, da je poraz gostiteljev neizbežen. "To je moj najslabši večer. Ne morem verjeti, da smo delali take napake, a to je 100-odstotno moja krivda. Veliko stvari je šlo narobe, nihče ni bil v dobri formi. Nočem analizirati te tekme, ker je jasno, da smo bili slabi," je bil nezadovoljen selektor Danske Morten Olsen, ki je na klopi Danske že 13 let.

Argentina odščipnila prvo točko Ekvadorju
V derbiju južnoameriških kvalifikacij sta se Ekvador in Argentina razšla z 1:1. Gostje so po 11-metrovki Sergia Agüera povedli že v 4. minuti, a so gostitelji prek Segunda Castilla izenačili že 13 minut pozneje. Lionel Messi je igral le zadnje pol ure. Ekvador je na domačem igrišču na nadmorski višini 2.800 metrov po seriji šestih zaporednih zmag zdaj prvič remiziral. Argentina vseeno ostaja v vodstvu in zanesljivo koraka proti prvenstvu v Braziliji.

Mehika ni prepričljiva
V kvalifikacijah srednje Amerike in Karibov so ZDA premagale Panamo z 2:0, z istim izidom pa je Honduras premagal Jamajko. Mehika je doma le remizirala s Kostariko (0:0), kar je razjezilo navijače, ki so izžvižgali igralce. Po nepopolnem 6. krogu vodijo ZDA (10 točk), sledijo Kostarika, Mehika (oba po 8), Honduras (7), Panama (6) in Jamajka (2). Prve tri reprezentance potujejo v Brazilijo, četrtouvrščeno ekipo pa čakajo dodatne kvalifikacije z Novo Zelandijo.