Nemški nogometaši stopnjujejo formo in postajajo vse bolj resni kandidati za najvišja mesta. Foto: Reuters
Michael Ballack je v 55. minuti zadel vratnico. Foto: Reuters
Jürgen Klinsmann
Klinsmann ni mogel zadrževati čustev. Foto: EPA
Henke Larsson
Henke Larsson je zapravil priložnost, da bi Švede vrnil v igro. Foto: EPA

"Poldi" je prvič udaril že v 4. minuti, ko je v mrežo poslal odbito žogo po prodoru Miroslava Kloseja. Omenjena naveza je vodstvo povišala v 12. minuti. "Poljaka" sta na robu kazenskega prostora z dvojno podajo izigrala švedsko obrambo, nato pa je Podolski s strelom po tleh ob vratnici matiral Andreasa Isakssona.

Igra mačke z mišjo
Popolnoma nadigrani Švedi so v 35. minuti ostali brez pordelega Teddyja Lucica, ki je (sumljivo) prejel še drugi rumeni karton. Kljub temu so v 53. minuti imeli priložnost, da se vrnejo "med žive", a je Henrik Larsson enajstmetrovko, ki je bila dosojena po prekršku Christopha Metzelderja nad njim, poslal "med oblake".

Nemci so bili za razred boljši od tokrat neprepoznavnih vikingov, ki jih je ob poskusih Michaela Ballacka in Bernda Schneiderja rešila tudi vratnica. Statistika priča o igri mačke z mišjo: posest žoge: 58:42, streli na gol: 26:5 in streli v okvir vrat: 11:2. "Elf" je resnično navdušil, tako da se ob taki igri 4. naslov svetovnih prvakov ne zdi več "misija nemogoče" ...

Klinsmann: Apetiti so zrasli
"Ne bi se moglo končati bolje. V tekmo smo šli izjemno zbrani. Nasprotnika smo spoštovali, a hkrati mu nismo dovolili, da bi zadihal. Enajstmetrovka bi lahko spremenila potek tekme, vendar se je vse srečno končalo. Še nikoli nisem videl Nemčije, ki bi odigrala takih 30 minut. Ne bomo se ustavili v četrtfinalu, naš apetit se je povečal," je bil navdušen nemški selektor Jürgen Klinsmann.

Njegov kolega na švedski klopi Lars Lagerbäck je dejal: "Težko je kogar koli premagati z 10 igralci. Ponosen sem na to, kako smo igrali v 2. polčasu, toda žal sta nas pokopala prelahko prejeta gola na začetku."

Od minute do minute:
87.
Nemci oblegajo Isakssona, ki ustavi strel Neuvilla z neposredne bližine.
85. Fringsa zamenja Kehl.
84. Schneiderjev strel z roba kazenskega prostora se od Linderotha odbije v vratnico.
81. Ballack sproži še eno bombo proti švedskim vratom, vendar Isaksson odbije strel.
78. Allbäck grobo zruši Kloseja.
73. Nemški junak Podolski ob skandiranju navijačev zapusti igrišče. Zamenja ga Neuville.
72.
Ibrahimovic iz igre, na igrišče pa Allbäck.
72. Schweinsteigerja zamenja Borowski.
65. Tekma se je umirila. Nemci zanesljivo kontrolirajo položaj.
55. Ballack sproži projektil s 25 m, Isaksson pa s konicami prstov žogo preusmeri v vratnico.
53. Enajstmetrovka za Švede! Metzelder s hrbta podre Larssona, ki nato sam izvaja strel z bele točke, a žogo pošlje "med oblake."
52. Jonsona zamenja Wilhelmsson.
48.
Jonson po hokejsko, z "bodičkom" ustavi Ballacka.
--------------------------------------------------------------------------
Polčas:
Nemci so nepričakovano popolnoma nadigrali Švede, ki so delovali povsem izgubljeno. V švedski mreži bi lahko končala še kakšna žoga več. Posest žoge: 59:41, streli v okvir vrat: 6:2, oboje v korist Nemcev.
-------------------------------------------------------------------------
43. Silovit strel Kloseja, Isaksson na mestu.
40. Ibrahimovic kljub Metzelderju na "hrbtu" strelja iz obrata. Precej dela za Lehmanna, ki odbije žogo v kot.
39. Nevidnega vezista Källströma zamenja branilec Hansson.
35. Lucic povleče za dres Kloseja in si prisluži drugi rumeni karton ter pot v slačilnico. Morda je bila to preostra odločitev Simona.
34.
Nemški vezisti neovirano prihajajo do strelov. Schweinsteigerjev strel zleti tik mimo leve vratnice.
33. Še en nevaren strel Fringsa z 20 metrov. Isaksson izbija čez prečko.
31. Lahm je po levi prodrl v kazenski prostor, podal v sredino do Kloseja, čigar strel po tleh je Isaksson komaj odbil v kot.
26. Lucic ustavi prodor Kloseja.
24. Frings igra z roko.
18. Nemški pritisk se nadaljuje. "Bombo" Ballacka z 20 metrov Isaksson s skrajnimi očmi odbije.
12.
Klose in Podolski na robu kazenskega prostora z dvojno podajo izigrata naivno švedsko obrambo, nato pa "Poldi" s strelom po tleh za vratnico še drugič matira Isakssona.
8. Prva priložnost za Švede. Poskus Larssona z leve strani blokira Ballack.
6. Podolski silovito sproži iz 20 metrov za las čez prečko.
4. Klose po podaji Ballacka prodre v kazenski prostor, kjer Isaksson odbije njegov predolg predložek, a le do Podolskega, ki z desetih metrov pošlje žogo v gol.
1. S sredine so začeli Švedi.

MÜNCHEN, osmina finala
NEMČIJA 2 - 0 Švedska Podolski 4., 12. Larsson je v 53. minuti zapravil 11-m. --------------------------------------- Lehmann Isaksson Friedrich Mellberg Metzelder Lucic 35. Mertesacker Edman Lahm Alexandersson Schneider Linderoth Frings *** Ljungberg Ballack Jonson ** Schweinsteiger * Källström * Podolski ** Ibrahimovic *** Klose Larsson --------------------------------------- * 72./Borowski * 39./Hansson ** 74./Neuville ** 52./Wilhelmsson *** 85./Kehl *** 72./ Allbäck Sodnik: Carlos SIMON (Brazilija)