Vincenzo Montella se je izkazal v Ligi prvakov, v španskem prvenstvu pa mu ni šlo po načrtih. Foto: Reuters
Gareth Bale, ki bo poleti zelo verjetno zapustil Madrid, je tokrat začel tekmo in se izkazal z vodilnim zadetkom. Foto: Reuters

Andaluzijski klub v španskem prvenstvu ni zmagal že na devetih zaporednih tekmah. V petek je Levante premagal Sevillo z 2:1 in to je bila kaplja čez rob za vodstvo kluba.
43-letni Montella je bil precej uspešnejši v Ligi prvakov, kjer je v osmini finala izločil Manchester United. Po remiju na domačem stadionu Sanchez Pizjuan je Sevilla zmagala na Old Traffordu z 2:1. V četrtfinalu je nato izpadla proti Bayernu (1:2 in 0:0).

Vodstvo kluba je že izbralo njegovega naslednika, to je postal nekdanji trener Joaquin Caparros. 62-letnik je Andaluzijce vodil med letoma 2000 in 2005. Nazadnje je vodil katarski Al Ahli. Brez službe je bil od decembra.

Sevilla je štiri kroge pred koncem Primere division na sedmem mestu in se še vedno bori za mesta v Evropski ligi.

Real z rezervisti do minimalne zmage
Madridski Real, ki je v sredo dobil prvo polfinalno tekmo Lige prvakov na Allianz Areni proti Bayernu (1:2), je v 35. krogu premagal Leganes z 2:1. Zinedine Zidane je popolnoma premešal začetno postavo, saj je povratna tekma z Bavarci že v torek na stadionu Santiago Bernabeu. Srečanje je začel le Casemiro, večina nosilcev igre je bila na klopi, Sergio Ramos in Cristiano Ronaldo pa sploh nista bila v kadru.

Priložnost je dobil Gareth Bale, ki je že v 8. minuti zatresel mrežo Leganesa, potem ko so gostje blokirali poskus Karima Benzemaja s škarjicami. Borja Mayoral je v zadnji minuti prvega polčasa povišal na 2:0, potem ko je branilec Unai Bustinza v kazenskem prostoru z glavo podaljšal žogo naravnost na njegovo nogo.

Srbski vezist Darko Brašanac je v 66. minuti znižal po lepi podaji Nordina Amrabata z desne strani. Gostitelji so bili razglašeni v drugem delu, rezervist Claudio Beauvue bi s 35 metrov z lobom skoraj presenetil vratarja Francisca Casillo, a je žoga malce zletela prek vrat. Sodnik Ignacio Iglesias Villanueva je prekinil zadnjo akcijo Leganesa na tekmi in tako razjezil kapetana Gabriela, da je izgubil živce in mu povedal nekaj krepkih. Po zadnjem pisku je tako prejel rdeči karton.
V nedeljo si lahko Barcelona že s točko na stadionu Riazor v La Coruni zagotovi nov naslov prvaka. Prejšnjo soboto so Katalonci že osvojili kraljevi pokal.