Nogometaši Leganesa so šokirali katalonskega velikana in mu prizadejali prvi poraz v sezoni. Foto: Reuters
Edini zadetek za Barcelono je s krasnim volejem dosegel Philippe Coutinho. Foto: Reuters
Real je le nemo spremljal gol za golom Seville. Foto: Reuters

Potem ko so v prejšnjem krogu izvlekli točko na obračunu z Girono (2:2), so tokrat morali priznati premoč ekipi iz okolice Madrida. Katalonci imajo tako po šestih odigranih tekmah štiri zmage, remi in poraz, zbrali so 13 točk.

Coutinhov mojstrski strel iz voleja
Nogometaši Barcelone so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik, priigrali so si več priložnosti, že v 12. minuti so povedli po golu Philippeja Coutinha. Lionel Messi mu je podal žogo z desne strani, Brazilec pa je mojstrsko z roba kazenskega prostora z volejem premagal nemočnega vratarja Ivana Cuellarja. Ta je bil že nekaj trenutkov pozneje znova premagan, a je Messijev strel z 20 metrov končal ob stičišču vratnice in prečke. Nogometaši Leganesa so v prvem polčasu sicer trikrat sprožili na vrata katalonskega velikana, nevaren je bil le Oscarjev poskus tik pred odmorom, a je oprezni vratar Marc-Andre ter Stegen njegov strel brez večjih težav ukrotil.

Leganesov mat v dveh potezah
Že na uvodu drugega polčasa je nato gostiteljem uspel preobrat! V 52. minuti je Jonathan Silva z leve strani poslal predložek pred vrata, kjer je Nabil El Zhar z glavo zadel za izenačenje. Že nekaj trenutkov pozneje je za 2:1 zadel Oscar. 20-letnik, ki za Leganes igra kot posojen nogometaš madridskega Reala, je izkoristil veliko darilo Gerarda Piqueja in iz bliskovitega protinapada premagal nemočnega ter Stegna.

Do konca obračuna so si varovanci Ernesta Valverdeja na vse kriplje prizadevali izid izenačiti, a so gostitelji vse napade odbili in dosegli zgodovinsko zmago.

Sevilla zanesljivo prek Reala
Sredni večer očitno ni bil naklonjen španskim velikanom, saj je tudi Real Madrid doživel prvi poraz v La Ligi. S 3:0 ga je ugnala Sevilla.

Gostitelji so povedli že v 17. minuti. Sevilla je krenila v protinapad, z desne strani je v sredino kazenskega prostora podal Jesus Navas, z močnim strelom pa je Thibauta Courtoisa matiral Andre Silva. Le štiri minute pozneje je Portugalec prišel do odbitka v kazenskem prostoru, Courtois je bil še enkrat nemočen (2:0). Še do konca prvega polčasa pa so gostitelji vodstvo še povišali – Franco Vazquez je z glavo podal Wissamu Benu Yedderu, ta pa se je odlično znašel v 16-metrskem prostoru in zadel.

Real je po vrnitvi zadel, a veselje ni trajalo dolgo, saj je VAR zaradi prepovedanega položaja razveljavil gol Fifinega najboljšega nogometaša pretekle sezone, Luke Modrića.