Demba Ba je ob koncu sodnikovega podaljška 1. polčasa neusmiljeno izkoristil nepričakovano darilo Stevena Gerrarda. Foto: EPA
Steven Gerrard, kapetan Liverpoola
Po zadnji dramatični zmagi Liverpoola pri Norwichu (3:2) je kapetan Steven Gerrard še na igrišču v krogu soigralcem zabičal: "Da nam tole pof*** ne spodrsne." A ravno ikoni "redsov" je nato spodrsnilo in je s tem podaril Chelseaju usodni gol. Foto: EPA
Brendan Rogers in Jose Mourinho
Napadalna igra ali taktično ubijanje igre nasprotnika? Tokrat je Mourinhov bunker premagal Rogersovo ofenzivo. Bo Diego Simeone med tednom z Atleticom v Ligi prvakov uspel prebiti granitno obrambo Chelseaja? Foto: Reuters
Petr Čech in John Terry
Jose Mourinho ni mogel računati na Petra Čecha in Johna Terryja, hkrati pa je dal v prvo postavo več rezervistov, saj med tednom Londončane čaka še povratna tekma polfinala Lige prvakov z Atletico Madridom. Foto: EPA
Edin Džeko (Manchester City)
Edin Džeko je že v četrti minuti po podaji Yaya Toureja zadel z glavo proti Crystal Palacu. Foto: Reuters
Yaya Toure (Manchester City)
Yaya Toure je podaji za uvodni gol ob koncu 1. polčasa sam poskrbel za podvojitev prednosti in suvereno zmago "meščanov" v Londonu. Foto: Reuters
Connor Wickham (Sunderland)
Connor Wickham je v prejšnjem krogu zadel že proti Chelseaju, tokrat pa je bil z "dvojčkom" prvi junak derbija dna Premier lige med Sunderlandom in Cardiffom (4:0). Foto: Reuters

"Meščani" so pod vodstvom navdahnjenega Yaya Toureja (podaja in gol) rutinirano zmagali pri Crystal Palaceu (2:0) in s tem prišli na tri točke zaostanka za vodilnim Liverpoolom (80 točk). A Man City ima dva kroga pred koncem sezone tudi odigrano tekmo manj in boljšo razliko v golih (+58:50), kar pomeni, da je pot do novega naslova odprta. Tako kot Liverpool na račun modre zasedbe iz Manchestra računa tudi Chelsea, ki ima 78 točk in je trenutno na drugem mestu lestvice.

Neprebojna obramba Londončanov
Portugalec Jose Mourinho triumfira na Anfieldu, kjer je z napol rezervno zasedbo in neprebojnim "bunkerjem" taktično nadigral Brendana Rogersa in Liverpoolu po enajstih zaporednih zmagah prizadejal boleč poraz. Armada navijačev "redsov" je računala na zmago in skorajšnjo proslavitev težko pričakovanega naslova nogometnega prvaka Anglije, a kaj ko so "bluesi" v obeh sodnikovih podaljških izkoristili dve grobi napaki gostiteljev, ki zdaj nič več sami ne odločajo o svoji šampionski usodi.

"Rdeči" so po pričakovanjih pritisnili, "modri" pa so znova postavili "bunker", katerega posledica je bila jalova pobuda Liverpoola. Gostitelji so imeli nekaj polpriložnosti, a niti eden izmed osmih poskusov v prvem polčasu ni bil usmerjen v okvir vrat gostov. Chelsea je bil nagrajen za uspešno razdiranje nasprotne igre v sodnikovem podaljšku 1. polčasa.

Usodna napaka kapetana "Stevieja"
Na sredini igrišča je kapetan "redsov" Steven Gerrard ob povsem nedolžni podaji najprej zgrešil žogo, nato pa še padel. Žogo je ukradel Demba Ba, ki se mu se je odprl prostor za neoviran prodor proti golu. V dvoboju iz oči v oči z vratarjem Simonom Mignoletom se je Ba odločil za strel po sredini po tleh in je med nogami belgijskega vratarja rutinirano zadel za 0:1 ter šokiral prepolni Anfield. Kapetan "Stevie" je le nemočno sklonil glavo in odšel v slačilnico na odmor.

Prvi strel v okvir vrat Marka Schwarzerja je Liverpoolu uspel šele v 55. minuti, ko je z razdalje še nenevarno poskusil Gerrard. Avstralec v vratih modrih je zablestel štiri minute pozneje, ko je z roba kazenskega prostora močno in natančno sprožil Joe Allen. Izjemna parada za 41-letnega Schwarzerja! Slika se v 2. polčasu ni spremenila, Liverpool je imel 73-odstotno posest žoge, a ob strnjeni obrambi ni bilo pravih priložnosti. Veliko je poskušal Gerrard, a kapetan je iz kar devetih poskusov ostal brez odkupnine.

Suarez premalo natančen
Na začetku sodnikovega podaljška je najnevarneje zagrozil Luis Suarez, a je njegov strel pod prečko Schwarzer mirno odbil v kot. Liverpool je v želji po izenačenju, s čimer bi še vedno sami odločali o naslovu, vse vrgel v napad, a rezervist Daniel Sturridge je na 40 metrih izgubil žogo, ki jo je pograbil Fernando Torres. Hitri protinapad dveh Chelseajevih rezervistov proti samemu vratarju Mignoletu se je končal z nesebično Špančevo podajo Willianu in Brazilec se je sprehodil z žogo v gol za veliko zmago "bluesov".

Na dosegu roke prvi naslov po 24 letih
Liverpoolčani - njihovi navijači so z glasnim petjem in baklami zapolnili ulice okoli Anfielda že slabe tri ure pred začetkom tekme - bi lahko z zmago naredili zelo velik korak k osvojitvi naslova angleškega prvaka, sploh prvega po letu 1990.

Od Chelseaja do Chelseaja
Na drugi strani si Chelsea poraza enostavno ni mogel privoščiti, saj bi v primeru točkovne ničle dva kroga pred koncem za rdečimi zaostajal že za neulovljivih osem točk. A po enajstih zmagah in 16 krogih brez poraza je bilo izjemnega niza konec - Liverpool je nazadnje v prvenstvu izgubil ravno s Chelseajem, ko je bilo tik pred novim letom v Londonu 2:1 za "modre".