Neverjetno, a resnično. V Carigradu ob Sredozemskem morju je sneg prekinil nogometno tekmo. Povprečna decembrska temperatura v Carigradu je sicer 8 stopinj Celzija. Foto: Reuters
Giorgio Chiellini in Didier Drogba
Zračni dvoboj Giorgia Chiellinija in Didierja Drogbaja. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je z devetimi goli v skupinskem delu postavil nov rekord. Foto: EPA
Damir Skomina
Damir Skomina je v Plznu pokazal rdeči karton napadalcu moskovskega CSKA-ja Alanu Dzagojevu. Viktoria si je nato v 90. minuti z golom Tomaša Wagnerja priigrala (2:1) Evropsko ligo, medtem ko so Moskovčani končali evropske nastope v letošnji sezoni. Foto: EPA
David Silva
David Silva in soigralci so ustavili zmagoviti niz Bayerna v Ligi prvakov, ki je trajal deset tekem. Foto: EPA
Manchester United - Šahtar
Tudi na tekmi v Manchestru so se spomnili pred kratkim umrlega Nelsona Mandele. Foto: Reuters

Srečanje v Carigradu je bilo zaradi snežne nevihte najprej prekinjeno v 32. minuti pri izidu 0:0, nato pa po približno pol ure čakanja dokončno odpovedano, saj sneg ni ponehal. Tekma se bo nadaljevala v sredo ob 14.00.

Rekorda Reala in Ronalda
V drugi tekmi skupine B je madridski Real, ki je že prej osvojil prvo mesto, z 2:0 zmagal v Köbenhavnu. Z roba kazenskega prostora sta zadela Luka Modrić (25.) in Cristiano Ronaldo (48.), ki je uspešno končal protinapad. Ronaldo je v 90. minuti zastreljal še enajstmetrovko, kljub temu pa se je lahko veselil rekordnega devetega gola v skupinskem delu. Poleg tega je Real zadel na rekordni 31. zaporedni tekmi v Ligi prvakov, s čimer je popravil najboljši dosežek Barcelone iz lanske sezone.

Milner zrežiral preobrat v Münchnu
Ob odpovedi tekme kroga v Carigradu je naziv "derbi večera" pripadel obračunu med Bayernom in Manchester Cityjem. Oba sta si že pred zadnjim krogom zagotovila uvrstitev v osmino finala in tudi bolj ali manj je bilo jasno, da bo prvi Bayern, saj zmaga gostov s tremi goli razlike ni bila (najbolj) realna. Bavarci so namreč tekmo v Manchestru dobili s 3:1.

Na koncu so se zmage res veselili gostje, a "le" s 3:2. Kazalo je sicer drugače, saj je Bayern že po 12 minutah vodil z 2:0. Najprej je v 5. minuti po dolgi podaji Danteja zadel Thomas Müller, nato pa je bil iz neposredne bližine po akciji iz kota uspešen še Mario Götze. David Silva (28.) je do polčasa priigral priključek (2:1).

Odločilni trenutek se je zgodil v 59. minuti, ko je James Milner "hitro" padel ob Danteju, sodnik David Fernandez Bborbalan pa je pokazal na belo točko, ki jo je izkoristil Aleksander Kolarov. Tri minute pozneje je Milner v protinapadu zadel še za 3:2, potem ko je Manuela Neuerja matiral z diagonalnim strelom z leve strani. Bayernu do konca ni uspelo izenačiti.

Drugo tekmo skupine D med Viktorio Plzen in moskovskim CSKA-jem, ki se je končala z zmago Čehov (2:1), je sodil Damir Skomina.

Toprak popeljal Bayer v osmino finala
Iz skupine A si je ob Manchester Unitedu - tokrat je z golom Phila Jonesa ugnal Šahtar - preboj v osmino finala zagotovil še Bayer iz Leverkusna, ki je z 1:0 premagal Real Sociedad. Odločilni gol je dosegel Ömer Toprak.

Saviola dvakratni strelec v Pireju
Zadnja torkova vozovnica med 16 najboljših pa je pripadla Olympiacosu, ki je ob dveh golih Javierja Saviole s 3:1 ugnal Anderlecht. Ta je tekmo končal le z osmimi igralci. Grki so zastreljali še dve enajstmetrovki (Saviola in Vladimir Weiss). Benfica se bo morala kljub zmagi nad PSG-jem zadovoljiti z Evropsko ligo.