Kevin Kampl in Javier Hernandez po izenačujočem zadetku Bayerja. Foto: Reuters
Lionel Messi je zadel za 0:1. Foto: Reuters
Kampl se je takole boril za žogo na zelenici BayArene. Foto: Reuters
Jose Mourinho
Jose Mourinho si je oddahnil. Foto: Reuters
Maicon
Porto si je v 12. minuti na Stamford Bridgeu nesrečno zabil avtogol. Foto: Reuters
Olivier Giroud
Olivier Giroud je kar trikrat zadel za Arsenal v Pireju. Foto: Reuters
Gent
Gent je največje presenečenje med 16 klubi, ki nestrpno pričakujejo ponedeljkov žreb osmine finala (12.00) v Nyonu. Foto: Reuters

Barca, ki si je že prej zagotovila prvo mesto v skupini E, je v Leverkusnu zaigrala s številnimi rezervisti. V 20. minuti je povedla z zadetkom Lionela Messija, ki je lepo vtekel v prazen prostor po globinski podaji Ivana Rakitića. Že tri minute pozneje je iz sredine kazenskega prostora izenačil Javier Hernandez po podaji Admirja Mehmedija z leve strani. Bayer je imel kar nekaj priložnosti za drugi gol, a do konca tekme ni več našel poti do mreže.
Bate Borisov je imel pred zadnjim krogom svojo računico, saj je zbral le točko manj kot Bayer in Roma. Naposled je ostal na zadnjem mestu. Rimljane so domači navijači kljub napredovanju po slabi predstavi na Olimpicu izžvižgali. Po zapravljenih priložnostih Miralema Pjanića in Edina Džeka je Romo v 68. minuti rešil vratar Wojciech Szczesny, ki je lepo ubranil strel Igorja Staseviča iz bližine.
Avtogol Porta olajšal delo Chelseaju
V skupini G je prvo mesto osvojil Chelsea, ki je z 2:0 ugnal Porto in mu preprečil uvrstitev med 16 najboljših, saj je bil Dinamo Kijev pred praznimi tribunami olimpijskega stadiona (Uefa je Ukrajince kaznovala zaradi rasističnih izgredov navijačev) z 1:0 boljši od Maccabija in prehitel Portugalce. V 16. minuti je bil strelec iz neposredne bližine Denis Garmaš.
Modri so na Stamford Bridgeu povedli v 12. minuti po avtogolu Ivana Marcana, končni izid pa je v 52. minuti po hitri akciji Diega Coste in Edena Hazarda postavil Willian, potem ko je Chelsea po hitro doseženem prvem zadetku zaigral bolj sproščeno in samozavestno. Porto bi moral ob zmagi Dinama za uvrstitev v osmino finala v Londonu osvojiti vse tri točke.

Potrebovali 0:2, slavili z 0:3
Arsenalu je uspel veliki met. V skupini F je za napredovanje potreboval zmago z 0:2 v Pireju, na koncu pa slavil celo z 0:3. Olympiacos je potopil Olivier Giroud s tremi zadetki, zadnjega je po igranju z roko dosegel z 11-metrovke. Mrežo je v 29. minuti načel z glavo, na 2:0 pa je hladnokrvno povišal na začetku drugega polčasa z levico.
Na drugi tekmi je Bayern z dvema goloma Roberta Lewandowskega v treh minutah sredi drugega polčasa prišel do zmage z 0:2 v Zagrebu pri Dinamu. Mrežo je načel v padcu z glavo, drugič pa je žogo v mrežo poslal čez vratarja. Gostitelji so imeli v prvem polčasu dve lepi priložnosti, ki pa ju niso izkoristili. Pri zaostanku za dva gola je Josip Pivarić zadel okvir vrat, tudi na drugi strani pa je Thomasu Müllerju pri 11-metrovki ponagajala vratnica.
Gent ponovil uspeh Anderlechta izpred 15 let

Iz skupine H si je osmino finala priigral še Gent, ki je na zadnji tekmi z 2:1 premagal že prej uvrščeni Zenit. V 78. minuti je zmagoviti zadetek z lepim strelom z levico dosegel Danijel Miličević. Gent je postala šele druga belgijska ekipa, ki bo igrala v izločilnih bojih. Predtem je to uspelo Anderlechtu v sezoni 2000/01. Izkazalo se je, da bi nogometaši iz Flandrije napredovali tudi ob porazu, saj je Valencia doma z 0:2 klonila pred Lyonom. Na klopi netopirjev je neuspešno debitiral Gary Neville.