Milivoje Novaković in Zlatan Ljubijankić, dolgoletna reprezentančna soigralca, sta v soboto na Japonskem igrala na nasprotnih straneh. Uspešnejši je bil "Zlajo". Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Matjaž Kek
Matjaž Kek, ki je lani z Rijeko slavil v hrvaškem pokalu, bo letos ostal brez lovorike. V sredo je Dinamo na Kantridi na povratni polfinalni tekmi iztržil remi brez zadetkov in obdržal prednost z 2:1 s prvega srečanja. V prvenstvu je Rijeka v nedeljo s 3:0 premagala Istro in šest krogov pred koncem tudi matematično potrdila drugo mesto. Za Dinamom zaostaja 12 točk. Foto: EPA

Ob koncu soočenja nekdanjih soigralcev pri Omiji Ardidži je bil bolj zadovoljen prvi, saj je Urava Red Diamonds z 2:1 premagala Nagojo Grampus in s peto zmago po sedmih krogih zadržala vodstvo na lestvici. Gostje so tretjič izgubili in zasedajo 10. mesto v elitni japonski ligi. Ljubijankić je na robu kazenskega prostora z dvema podajama na desno stran pripravil oba zadetka Urave (glej video spodaj!) in preživel na zelenici vso tekmo, medtem ko je Novaković igral do 60. minute in častni zadetek svojega kluba v zadnji minuti videl s klopi.

"Ne smemo zapravljati takšnih priložnosti"
Vučkić je v soboto dosegel že osmi gol v škotski drugi ligi. Rangersi so proti Falkirku zaostajali z 0:2 vse do 83. minute, ko je slovenski napadalec po predložku iz kota z leve strani z glavo znižal izid na 1:2. Na koncu so gostitelji pred 35.566 gledalci na Ibroxu prišli tudi do točke, saj je v 93. minuti izenačil podajalec pri zadetku Vučkića Nicky Law.

Rangerse je na drugem mestu na lestvici z zmago za točko prehitel Hibernian, zadnji krog rednega dela pa bo v soboto, ko bodo Vučkić in soigralci gostovali pri vodilnem Heartsu, ki si je že zdavnaj zagotovil vrnitev v prvo ligo. Končno drugo mesto prinaša nastop v polfinalu razigravanja za napredovanje, medtem ko bosta tretje- in četrtouvrščeno moštvo (Queen of South) najprej obračunala med seboj. Zmagovalec tega dvoboja bo nato igral z drugouvrščenim za finale razigravanja proti 11. ekipi iz prve lige (Motherwell).

"V prvem polčasu bi lahko dosegli dva ali tri gole. V play-offu nam bo težko, če bomo zapravljali takšne priložnosti. Seveda se želimo izogniti dodatnima dvema tekmama, saj bi se lahko malo bolj spočili. Če pa ju bomo morali vseeno odigrati, bomo morali stopiti skupaj, trdo delati in zmagati," opozarja Vučkić.

Velikonja z Liersom opravil prvi del naloge
V Belgiji se je v nedeljo zvečer veselil Etien Velikonja, saj je Lierse po preobratu v drugem polčasu še tretjič premagal Cercle Brugge (3:1) in ga poslal v drugo ligo (peta tekma med tema dvema moštvoma ne bo odigrana, saj Cercle ne more več prehiteti Liersa), sam pa si je zagotovil razigravanje za obstanek v prvi ligi proti trem drugoligaškim klubom (Lommel United, Eupen, OH Leuven). Primorski napadalec se tokrat ni vpisal med strelce.

Maroh zakrivil sporno dosojeno 11-metrovko
V Nemčiji je bil Dominic Maroh po ocenjevanju statističnega portala WhoScored tokrat najslabše ocenjeni nogometaš Kölna (6,0), ki je proti Bayerju doma iztržil remi 1:1. Ob koncu prvega polčasa je Maroh pri izidu 0:0 zakrivil 11-metrovko, ko je sodnik Deniz Aytekin strogo pokazal na belo točko po kontaktu s Stefanom Kiesslingom, a je nato vratar Timo Horn ubranil poskus Hakana Calhanogluja. Bayer je v drugem polčasu le povedel, točko kozličkom pa je v 83. minuti zagotovil Baard Finne, ki je šest minut prej zamenjal Miša Brečka.

Krhin dobil 12 zračnih dvobojev
Na drugi strani je bil Rene Krhin že v petek najbolje ocenjeni nogometaš Cordobe (8,3) ob porazu proti Athletic Bilbau z 0:1. 24-letni Štajerec je dobil kar 12 zračnih dvobojev. V 91. minuti je imel lepo priložnost za izenačenje, a je po prostem strelu z glavo s šestih metrov meril malce previsoko.
Jelenič prekinil niz Koprivca
Enej Jelenič je v italijanski drugi ligi zadel tretjič v tej sezoni. Na tekmi Perugia - Livorno (1:1) je v 11. minuti goste popeljal v vodstvo in tako prekinil 440 minut dolg niz nepremaganosti Jana Koprivca v vratih Perugie. Livorno je na lestvici deveti, Perugia pa peta.
Zadetek Vučkića proti Falkirku (od 1:25 dalje)

Ljubijankić pripravil oba zadetka Urave

Priložnost Krhina v 91. minuti (od 4:29 dalje)

Zadetek Jeleniča proti Perugii

NOGOMETNA REPREZENTANCA po izboru selektorja Srečka Katanca za San Marino (23+1)
Ime, PriimekKlub (država)TekmaIgralni čas (x,y)Opombe
VRATARJI (3)
Samir HandanovićInternazionale (ITA)Inter - Roma 2:1vso tekmo (6,9) v 94' zaradi zavlačevanja

Köln - Bayer Leverkusen 1:1

77' (0:1) (6,6)/
Boštjan Cesar (c)Chievo (ITA)Lazio - Chievo 1:1vso tekmo (6,3)

v 66'

Branko IlićPartizan (SRB)Crvena zvezda - Partizan 0:0vso tekmo/
Luka KrajncCesena (ITA)Genoa - Cesena 3:1

vso tekmo (6,1)

/
Dominic MarohKöln (NEM) Köln - Bayer Leverkusen 1:1vso tekmo (6,0)najnižja ocena pri Kölnu
Martin MilecStandard Liege (BEL)Sporting Charleroi - Standard Liege 1:0vso tekmo/
Petar StojanovićMariborCelje - Maribor 0:0 (P);
Radomlje - Maribor 1:6
vso tekmo;
31' (0:3)

Kevin KamplBorussia Dortmund (NEM)Borussia Dortmund - Eintracht 2:0

79' (2:0)(6,0)

/

Andraž KirmOmonia (CIP)Omonia - APOEL 0:0 (P);
Omonia - AEK Larnaka 1:1
46';
64' (0:1)
/
Rajko RotmanIstanbul Baseksehir (TUR)Bursaspor - Istanbul 4:1/na klopi; Bursaspor prehitel Istanbul na 4. mestu na lestvici
/
Milivoje NovakovićNagoja Grampus (JAP)Urava Red Diamonds - Nagoja Grampus 2:160' 73' (2:0)
/
"Katarske ladje" - vpoklicani dodatno za tekmo s Katarjem
Roman BezjakLudogorec Razgrad (BLG)

Beroe - Ludogorec 2:0

vso tekmo/
Tim MatavžAugsburg (NEM)HSV - Augsburg 3:2 78' (3:2) (5,9)/
Nik OmladičEintracht Braunschweig (NEM II)Eintracht Braunschweig - Erzgebirge Aue 4:2

56' (1:2)

/

"Ladje na obzorju"

Bojan JokićVillarreal (ŠPA)

Real Sociedad - Villarreal 0:0

vso tekmo (7,0)/
Rene KrhinCordoba (ŠPA)Cordoba - Athletic Bilbao 0:1vso tekmo (8,3)

Etien VelikonjaLierse (BEL)Lierse - Cercle Brugge 3:1

85' (2:1)

/
Haris VučkićRangers (ŠKO II)Rangers - Falkirk 2:2vso tekmo

v 83' za 1:2 - 8. ligaški gol

* - vpoklican, a zaradi poškodbe moral odpovedati

V tabelo za igralnim časom so dodane ocene statističnega portala WhoScored.

Ocene so decimalne od 1 do 10 po študijskem sistemu, izhodišče pa znaša 6,0. Vrednosti se določajo na podlagi dogodkov in dejavnosti nogometaša (od golov, ključnih podaj, podaj, preigravanj do posredovanj in napak ter kazni). WhoScored pokriva 11 svetovnih lig in obe evropski tekmovanji. Pri opombah o najvišji ali najnižji oceni se ne upoštevajo rezervisti.