Kapetan Benedikt Höwedes je zadel na obeh tekmah proti Bayernu v letošnji sezoni. Foto: EPA
Arjen Robben
Arjen Robben se je veselil vodilnega zadetka, po tekmi pa ni bil prav nič zadovoljen s točko. Foto: EPA
Roberto di Matteo in Pep Guardiola
Roberto di Matteo je tudi ob prednosti igralca več stavil na disciplinirano obrambo in se precej bolj veselil točke kot Pep Guardiola. Foto: EPA
Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne je blestel že v petek proti Bayernu, v Frankfurtu pa je "volkovom" zagotovil pomembno točko tik pred koncem. Foto: EPA

Roberto di Matteo, ki je 19. maja 2012 s Chelseajem osvojil Ligo prvakov, se je prvič vrnil na stadion, kjer se je veselil največjega uspeha. Schalke je bil tudi z igralcem več v podrejeni vlogi, zelo se je poznalo, da je manjkal Klaas-Jan Huntelaar, ki mora odslužiti kar šest tekem prepovedi igranja. Allianz Areno so pozimi znova povečali, prvič je gostila 75.000 gledalcev, ki so v zelo hladnem vremenu videli napeto srečanje.
Neuer zlahka ujel slab strel Choupo-Motinga
Ključni dogodek srečanja se je zgodil v 17. minuti, ko je vratar Fabian Giefer z dolgo podajo našel Sidneyja Sama, vezist je pobegnil Jeromu Boatengu, ki ga je zadel z nogo na črti kazenskega prostora. Sodnik Bastian Dankert je takoj pokazal na belo točko, branilca pa je izključil. Dvojni šok za gostitelje, ki se še niso pobrali po petkovem polomu v Wolfsburgu (1:4).
Eric Maxim Choupo-Moting si je postavil žogo na belo točko, nato pa z desnico skušal prelisičiti Manuela Neuerja, ki je krenil v pravo smer in zlahka ujel izjemno slab strel napadalca Schalkeja. To je bila njegova sedma enajstmetrovka v Bundesligi, prejšnjih šest je unovčil. Pep Guardiola je moral iz igre vzeti Maria Götzeja, saj je v obrambi potreboval Danteja. Schalke do odmora ni bil več nevaren, strel Sama z 20 metrov je odbil Neuer.
Sporno razveljavljen avtogol Učide
Na začetku drugega dela je vratar gostov Giefer ostal v garderobi zaradi poškodbe mišice, v nemškem prvenstvu je debitiral Timon Wellenreuther. Di Matteo seveda tudi z igralcem več ni prav nič tvegal, Bayern je imel vseskozi pobudo. V 55. minuti je vstopil Robert Lewandowski in prav Poljak je v 66. minuti zatresel mrežo. V zadnjem trenutku je rešil žogo pred zadnjo črto, jo podal pred vrata, kjer jo je japonski branilec Acuto Učida poslal v lastno mrežo. Veliko veselje v Münchnu, sodnik je že pokazal proti sredini, a je stranski sodnik signaliziral, da je žoga ob podaji Lewandowskega že prešla golovo črto. Zelo sporna odločitev, saj je stal na nasprotni strani, počasni posnetek pa je pokazal, da je bila žoga še vedno na črti. Celo Guardiola je pritekel do stranskega sodnika in se jezil.
Höwedes znova zadel proti Bayernu
Jeza gostiteljev se še ni polegla, ko je iz kota podal Xabi Alonso, Arjen Robben pa je z glavo zatresel mrežo. Bayern je imel v rokah tri točke, čeprav je igral že 50 minut z igralcem manj. Schalke je takoj pritisnil in izenačil pet minut zatem, ko je po podaji Sama iz kota prenizko skočil Lewandowski, za njim pa je Benedikt Höwedes z glavo matiral Neuerja. Kapetan modrih je že 30. avgusta v 2. krogu postavil končni izid v Veltins Areni (1:1).
Bayern je v zaključku še poskušal, Lewandowski je meril prek vrat. Po koncu srečanja je bil znova nasmejan di Matteo, saj je odnesel točko, potem ko so bili Bavarci precej bolj nevarni z igralcem manj (streli 10:8, posest 59:41 %).
Robben jezen po remiju
"Zelo sem jezen, ker smo tako poceni prejeli zadetek. Vodili smo z igralcem manj, prikazali precej boljšo igro kot v petek v Wolfsburgu. To se nam ne sme zgoditi. Če bomo tako nadaljevali, bo v soboto v Stuttgartu prišla tudi prva zmaga v spomladanskem delu," je poudaril Robben.
De Bruyne rešil točko
Wolfsburg ni uspel unovčiti novega spodrsljaja Bayerna, saj je remiziral v Frankfurtu (1:1). Eintracht je povedel v 58. minuti, ko je Takaši Inui sijajno zaposlil Stefana Aignerja na desni strani, vezist pa je z diagonalnim strelom z desnico ukanil Diega Benaglia. Gostitelji so bili zelo blizu povišanja vodstva, kazen pa je prišla dve minuti pred koncem, ko je Marcel Schäfer ušel po levi strani in podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Kevin De Bruyne z levico izenačil.